PDA

Zobacz pełną wersję : Czy kupilibyście taką działkę?



aniazbyszek
07-02-2007, 13:17
Działka jest ładna, 1000 metrów, wszystko jest ok tylko, że stoi na niej słup - około 3 metry od granicy. Jest to słup z niskim napięciem, do tego jest tez słupem oświetleniowym (latarnia). Nie koliduje on z planem zabudowy.

Ponoć można zawsze go tez przesunąc (koszt ok 4 tys).

Bralibyście??

Jarzeb
07-02-2007, 13:27
jesli nie koliduje z wjazdem i co najwazniejsze z zabudowa wcale bym sie nie zastanawial - tylko co robi oswietlenie 3m od ulicy/chodnika?
przy okazji rozumiem ze jest to linia napowietrzna doprowadzajaca prad miedzy innymi do twojej dziaki i sasiedzi maja podobnie?

telesforek
07-02-2007, 13:49
Jeśli znalazłabym ładną działkę ze słupem, który można przesunąć za 4 tys. zł, to bym ją wzięła (i przesunęła). Tylko czy na pewno da się go przesunąć?

Yoric
07-02-2007, 13:53
ja bym bral i slupa nie przesuwal - masz oswietlenie dzialki gratis - a jesli wokol brak domow, to Ty pozniej jako wlasciciel slupa bedziesz karty rozdawal - kogo podlaczysz o kogo nie.

Y

Wciornastek
07-02-2007, 14:01
Brać. Sama mam takš działkę. Co prawda bez lampy ale z to z pršdem i słupem. U mnie i tak trzeba było się cofnšć wgłab działki z domem, więc no problem. Dodatkowo koszty zwiazane z doprowadzeniem pršdu budowlanego czy docelowego się zmiejszajš - mniej kabli :wink:

jea
07-02-2007, 14:11
Bierz, ja też mam taką samą. Słup z latarnią stoi w rogu działki 2m od płotu i oświetla mi drugi wjazd :lol:

Rom
07-02-2007, 14:39
A po ile ta działka ze słupem??

Krzysztofik
07-02-2007, 15:26
A po ile ta działka ze słupem??
:D O... i kupiec sie znalazł.
Widocznie atrakcyjna.
A może stanieje? :wink:

Senser
07-02-2007, 15:49
Brać...i tyle, nie wiem czy to powinno wogóle coś kosztować...

Leesou
07-02-2007, 17:28
Jeśli to stary słup to najprawdopodobniej postawiony nielegalnie przez Zakład Energetyczny. Jak staniesz się właścicielem gruntu to możesz się zgłosić do zakładu o opłaty za dzierżawienie terenu. To tak w skrócie. Co do przesuwania słupa to przed moim wjazdem do garażu stał takowy "jegomość". W zakłądzie energetycznym krzyknęli za przesunięcie coś koło 2kzł (to był 1997rok). Na szczęście rok później była wymiana słupów i stawiali nowe. Pogadałem z chłopakami, którzy wstawiali nowe, chyba jakieś piwo czy flaszkę postawiłem i nie było problemu przesunęli o 2 metry.
Ja bym tą działkę brał. A sprzedającemu jęczał że taki słup zaniża wartość, przeszkadza i szpeci widok. Może coś utargujesz :wink:

kid
07-02-2007, 19:57
Dzięki temu,że na mojej działce stał słup i w projekcie było wrysowane przyłącze napowietrzne to koszt przyłączenia budynku zamknął się w kwocie kosztu warkocza ok.12m i opłaty za moc przyłączeniową.Za podłączenie kablem+skrzynka+projekt zaśpiewali ok.6000,-

marcin159
07-02-2007, 20:13
witam
ja bym kupił jeśli nie koliduje to ok a latarnia to zawsze oświetlona posesja

iwonaszczytno
07-02-2007, 20:50
Ja tam bym się nie cieszyła z latarni na posesji, światło prosto w oczy np w sypialni- to porażka według mnie, wiem że są rolety itp ale ja bym nie chciała takiego słupa bo przy każdej wymianie żarówki czy też innym remoncie takiego słupa panowie z ZE zniszczą Twój ogródek czy też inną roślinność bo będą chcieli się do niego dostać, nie chciałabym także aby ktoś obcy szwendał mi się po działce.Ja bym nie kupiła

1950
07-02-2007, 21:05
bierz,
nawet się nie zastanawiaj, jak Ci się działka podoba,
a oświetlenie to tylko dodatkowy plus dla Ciebie,
bzdura o świeceniu do okien,
u mnie jak robiono oświetlenie i stawiali lampę obok mojego domu to somsiady wszystko robili żebym się zrzekł,
nic z tego, stoi i świeci :lol: :lol: :lol:

zgudi
07-02-2007, 22:23
bierz i sie nie zastanawiaj
moze ktos cie uprzedzic :D
ja miałem u siebie 2 słupy
1 energetyczny
2 telefoniczny

pierwszy z nich wywalił ZE za friko
stawiali trafo i okazał się zbyteczny :D co najlepsze ilu chetnych znalazło sie by go zabrać(wyladował potem w ławie nowobudowanego obiektu , oczywiście nie mojego) :D :D :D

drugi z nich zapewnił mi i mojej sasiadce telefon i neostradę (jako jedynym na wiejskim osiedlu) :wink:

NJerzy
07-02-2007, 23:00
Kupiłem działkę ze słupem, niestety bez latarni :-(
Kupuj, światełko za darmo drugi raz Ci się nie trafi :-)

kolbas
07-02-2007, 23:01
Ja też mam taki słup oświetla mi za free wjazd i już się do niego przyzwyczaiłem. Nawet myślałem czy by nie założyć drugiej latarni w stronę działki, ale nie wiem czy to dobry pomysł.

NJerzy
07-02-2007, 23:26
Załóż taką latarnię ze sterownikiem na pilota :-)

Senser
08-02-2007, 09:15
Za podłączenie kablem+skrzynka+projekt zaśpiewali ok.6000,-

Coooo???!!! :o :o
Kiedy to było?? Ja bez żadnej łaski, łapówki, wszystko formalnie za kablowe zapłaciłem 1200 zł.

aniazbyszek
12-02-2007, 08:10
No więc sprawdzamy tylko na jakiej zasadzie ten słup tam stoi (legalnie czy nie ) i pewnie weźmiemy tą działeczkę.

Dzieki za rady :D