PDA

Zobacz pełną wersję : Rynny tytan cynk



pardonme
07-02-2007, 15:12
Czy ktoś z Was skusił się na to rozwiązanie? Jak to wygląda w rzeczywistości? Bo kusi mnie okrutnie.

FREDY
07-02-2007, 15:35
Ja sie skusiłem - rewelacja!!! Nie zastanawiaj sie i bierz. :wink:

07-02-2007, 15:48
Ja się skusiłam i bardzo polecam :)

fotograf
07-02-2007, 16:25
Czy ktoś z Was skusił się na to rozwiązanie? Jak to wygląda w rzeczywistości? Bo kusi mnie okrutnie.

tylko nie sugeruj sie błyszczącym kolorem bo one po pół roku są ładne matowe, a po 2 latach coś ala grafit - u mnie bardzo pasują do czarnej dachówki
Pozdrawiam

tom17
07-02-2007, 16:46
Też mnie kuszą, ale zastanawiałem się jak będą pasowały do grafitowego dachu.
Teraz kuszą jeszcze bardziej. :D

dabell
07-02-2007, 17:20
Zapraszam do dziennika - rynny tytan cynk w całej okazałości - do ciemnoczekoladowej dachówki Bogen. Wygląda super. Zanim się zdecydowałam widziałam połączenie brązu z takimi rynnami.
Dabell

aresior
07-02-2007, 19:58
pardonme,
polecam i nie ma się co zastanawiac. chyba, ze kręci Cię "robienie" przy rynnach co dwa-trzy lata. co do koloru to potwierdzam po dwóch tygodniach są juz szare a po miesiącu zapominasz o pierwotnym błyszczeniu.
pozleca

aresior

Marzin
07-02-2007, 20:10
I mnnie kuszą! Dachówki będą koloru grafitowego, więc kolorystycznie powinno być OK. Ciekaw tylko jestem ile płaciliście za np mb. Dużo droższe niż plastyky ?

dabell
08-02-2007, 05:35
Wycena - plastiki ok. 1500 a tytan cynk ok. 4,500:-(. Niestety kosztują . We wrześniu były tańsze - ok. 3500. Ceny lecą koszmarnie.

Marzin
08-02-2007, 07:28
Wycena - plastiki ok. 1500 a tytan cynk ok. 4,500:-(. Niestety kosztują . We wrześniu były tańsze - ok. 3500. Ceny lecą koszmarnie.
:o No to już mogę zapomnieć :(

K74
08-02-2007, 13:35
No to mam zagwodzkę :roll: . Chcę do grafitowego dachu grafitowe rynny. I już z bólem serca z tytan-cynków zrezygnowałam, bo są jasne. A tu taka wiadomość :D : z czasem ciemnieją. Czy ktoś ma może zdjęcie tych rynien, kiedy są już w swoim właściwym kolorze?

aresior
08-02-2007, 15:54
no fear, nie jest tak źle. podaję cenę z grudnia 2006 - 35,10 PLN/ metr rynny tytan cynk, rura spustowa tytan cynk - 37 PLN/metr bieżący. ważne - patrz na ceny haków - 1 szt. - 4,82 PLN.
ceny z VAT 7%.
U mnie dom o długim obwodzie - 63 metry bieżące a łącznie wszystko co z rynnami związane wyszło niecałe 4000 PLN (63 mb rynien, 105 haków, 15 mb rur spustowych, cztery narożniki zewnętrzne i wewnętrzne, 4 naczynia zbiorcze, 8 kolanek łukowych i 8 obejm).
jeśli nie chcesz sie babrac przy rynnach przez najbliższe kilkanascie lat wybierz tytan cynk. po co Ci stres związany z rynnami plastykowymi czy z blachy. teśc miał już i takie i takie teraz po 10 latach od wybudowania w końcu założył tytan cynk. poza tym nie porównujmy super tytancynkowych rynien z najgorszymi i najtańszymi plastikami. to nie to samo. pamiętajmy, że rynny sa testowane u nas w budynku na bieżąco - zatem muszą byc niezawodne.

kolorek super - ciemno szary - zresztą sory ale to dla mnie nie najważniejsze. poza tym nasz dekarz pomalował swoje tytan cynki na czarno i ma czarne więc nie ma chyba problemu.

pozdrawiam i jeszcze raz proponuję się powaznie zastanowic by po dwóch latach nie musiec przyznawac się do błedu.

aresior

trobe
08-02-2007, 20:49
No to mam zagwodzkę :roll: . Chcę do grafitowego dachu grafitowe rynny. I już z bólem serca z tytan-cynków zrezygnowałam, bo są jasne. A tu taka wiadomość :D : z czasem ciemnieją. Czy ktoś ma może zdjęcie tych rynien, kiedy są już w swoim właściwym kolorze?

Zapomnij o ciemnym kolorze. One po prostu patynują - nadal są jasne, tyle że tracą połysk. Przypominają wyglądem zwykłe metalowe, jakie można oglądac na wielu starszych budynkach, tak więc na pewno nie wpisują się w Twoją koncepcję kolorystyki. Wielu z nas zdecydowało się na nie licząc na ich trwałośc, poza tym mnie akurat odpowiada ich jasna barwa.

fotograf
08-02-2007, 21:11
No to mam zagwodzkę :roll: . Chcę do grafitowego dachu grafitowe rynny. I już z bólem serca z tytan-cynków zrezygnowałam, bo są jasne. A tu taka wiadomość :D : z czasem ciemnieją. Czy ktoś ma może zdjęcie tych rynien, kiedy są już w swoim właściwym kolorze?

podaj maila to wysle Ci zdjęcia z czarnym dachem

Andrzej Wilhelmi
08-02-2007, 22:08
kolorek super - ciemno szary - zresztą sory ale to dla mnie nie najważniejsze. poza tym nasz dekarz pomalował swoje tytan cynki na czarno i ma czarne więc nie ma chyba problemu.aresior

Te rynny mają swój niepowtarzalny urok osiągając w krótkim czasie kolor ołowiu a ich malowanie to nieporozumienie.
Przy stosowaniu obróbek z blachy tytanowocynkowej należy zwrócić uwagę aby odizolować je od papy (przy zastosowaniu derskowania lub OSB i papy). Pozdrawiam.

08-02-2007, 22:47
No to mam zagwodzkę :roll: . Chcę do grafitowego dachu grafitowe rynny. I już z bólem serca z tytan-cynków zrezygnowałam, bo są jasne. A tu taka wiadomość :D : z czasem ciemnieją. Czy ktoś ma może zdjęcie tych rynien, kiedy są już w swoim właściwym kolorze?

Do mojego dachu pasowały akurat dość jasne (mam Rheinzink patyna), ale jest drugi wiodący producent, którego blachy występują w kolorze bardzo ciemno szarym. Niestety nie pamiętam nazwy firmy, ale do grafitowego dachu by pasowały.
Efekt jest super, warto te "parę groszy" dołożyć
Ja mam także obróbki i parapety z tej blachy

pardonme
09-02-2007, 09:59
Poczytałem trochę i okazuje się że Rheinzink oferuje blachę z fabrycznie robioną patyną (nie wiem do końca o co chodzi) w różnych odcieniach szarości. Te najciemniejsze są super.

Potraficie przekonać :)

anSi
09-02-2007, 10:54
no fear, nie jest tak źle. podaję cenę z grudnia 2006 - 35,10 PLN/ metr rynny tytan cynk, rura spustowa tytan cynk - 37 PLN/metr bieżący. ważne - patrz na ceny haków - 1 szt. - 4,82 PLN.
ceny z VAT 7%.
U mnie dom o długim obwodzie - 63 metry bieżące a łącznie wszystko co z rynnami związane wyszło niecałe 4000 PLN (63 mb rynien, 105 haków, 15 mb rur spustowych, cztery narożniki zewnętrzne i wewnętrzne, 4 naczynia zbiorcze, 8 kolanek łukowych i 8 obejm).
...

U nas ceny z lutego bardzo podobne....ale bez VATU :(

anSi
09-02-2007, 11:01
...
Do mojego dachu pasowały akurat dość jasne (mam Rheinzink patyna), ale jest drugi wiodący producent, którego blachy występują w kolorze bardzo ciemno szarym. Niestety nie pamiętam nazwy firmy, ale do grafitowego dachu by pasowały.
Efekt jest super, warto te "parę groszy" dołożyć
Ja mam także obróbki i parapety z tej blachy

BENNEMANN ??

aresior
09-02-2007, 19:56
nie wiem Panie Wilhelmi co chodzi z tym wtrętem o nieporozumieniu z malowaniem rynien z tytancynku. jak komuś pasuje pomalowana rynna to niech maluje. jego sprawa. co? że niby profanacja? jak ktoś chce miec trwałe rynny a do tego czarne bo ma taki kolor dachówki to w czym problem? sorki ale nie rozumiem o co chodzi. i mnie to nie rusza.
podobnie jak z tą radą by czegoś nie łączyc z czymś? do czego to się ma odnosic? zresztą nie pierwszy raz spotykam się na forum z różnymi dziwnymi a może tylko pozornie dziwnymi i oderwanymi opiniami. ale przecież ja nie jestem budowlańcem i mogę się mylic albo nie wiedziec.
a swoją drogą to zakładałem, że Pan zawsze dotąd preferował najtańsze z możliwych rozwiązań "bo i tak na dach patrzysz z 10-15 metrów to po co kupowac cadilaca". a tu nagle tytancynk?

pozdro

aresior

Andrzej Wilhelmi
09-02-2007, 21:49
Zdecydowanie nie najtańsze a moim zdaniem rozsądne. W swoich wypowiedziach przekazuję własne opinie i rady. Można z nich korzystać lub nie można się też z nimi nie zgadzać. A swoją drogą jest mi niezmiernie miło, że jeszcze ktoś je czyta. Pozdrawiam.

neuron
10-02-2007, 17:39
Wykonując obróbki z tego materiału należy ostrożnie dobierać materiały mogące na blachę oddziaływać. Przykład klej do płytek na balkonie uwalniał do wody opadowej substancje powodujące korozję blachy obróbek balkonu oraz parapetów na niższych kondygnacjach. Listy substancji szkodliwych są wciąż aktualizowane przez producentów.

agathon
11-02-2007, 12:04
Mam obróbki dachowe z tytan-cynku i rynny. Obróbki były od razu spatynowane (rewelacyjny kolor), rynny metaliczne- ale już się pokrywają patyną same- super. :D Polecam . (rynny Bennemann).

Pytanie do speców, a może do wszystkich -potrzebuję pas tytancynku 320cm na parapet zewn. (jedno okno mam 309cm). Typowe blachy są 200cm. Czy można gdzieś kupić taką długą nietypową płaską blachę? Jeśli nie to jak najlepiej połączyć dwie blachy na parapecie zewn?

pardonme
12-02-2007, 10:53
Bennemann z tego co się już zorientowałem jest nieco gorszy jakościowo o Rheinzink. Przynajmniej tak wynika z posiadanych certyfikatów.

agathon
13-02-2007, 16:03
Jeśli możesz napisać coś o tej różnicy w jakości pomiędzy Bennemann a Rheinzink, proszę. ? :roll:

Ciekaw jestem, choć rynien już nie zmienię, Ale.... ale miło jest wiedzieć. :P

pardonme
14-02-2007, 13:13
Rheinzink ma certyfikat Qualityzink a Bennemann Premiumzink.

Co one dokładnie oznaczają, nie wiem :) Wiem że ten pierwszy jest lepszy.

Jeśli radzisz sobie jako tako z niemieckim, to polecam stronę www.zink.de

Paweł Czernecki
15-03-2007, 14:55
Komplet rynien Rheinzink na dom jak w dzienniku to koszt 2700 brutto. Oferta z Melle Kraków.

Nowy25
17-10-2013, 15:37
Witam,
Chciałem nieco odświeżyć temat i prosić o konsultacje.
Stoję przed wyborem rynien tytan cynk patyna RHEINZINK lub Zakładów Metalowych Silesia. Ceny rynien prawie identyczne , blachy tytan cynk znacząco tańsze w ZM Silesia.
Czy Ktoś ma jakieś doświadczenia z rynnami ZM Silesia ?
Czy są jakieś przeciwskazania aby obróbki robić z blach ZM Silesia a rynny z RHEINZINK ?

Grzesiek82
30-10-2013, 19:19
Podobnie jak Ty, długo zastanawiałem sie nad tymi rynnami, jednak zdecydowałem się na rynny metalowe (http://www.struga-rynny.pl/surowiec/) struga. Jak na razie sprawują się bardzo dobrze.

Mario430
11-12-2013, 09:34
Doradźcie bo już głupieję całkowicie. Mam kilka wycen na rynny (plastiki, stalowe w kolorze i tytan-cynk w kolorze) i co? Cena tytan-cynk z Galeco w kolorze jasny popiel lub czerń jest nieco tańsza niż plastiki Marley'a... Poważnie! Mam dachówkę grafitową - dokładnie Creaton Premion łupek angobowany i teraz pytanie. Czy brać ten tytan cynk, a jak tak to jaki kolor, tzn. czy jest szansa, że ten jasny popiel jakoś ściemnieje, czy jednak czarny, w graficie niestety nie ma ... Powiedzcie coś, bo ja już nic nie wiem...

Andrzej Wilhelmi
11-12-2013, 22:43
Goły tytan-cynk z czasem pokryje się patyną w kolorze ołowiu. Kolor może być nierównomierny. Natomiast gotowe patynowane rynny czy blachy mają jednolity kolor bez przebarwień są jednak droższe. Rynny mogą być od jednego producenta a blachy od innego. Pozdrawiam.

Mario430
12-12-2013, 09:27
Dziękuję bardzo, nasunęło ,mi się teraz jedno podstawowe pytanie, czy rynny tytan-cynk mogą być w ogóle w kolorze, czy są albo gołe (srebrne) albo "spatynowane?

Andrzej Wilhelmi
12-12-2013, 17:23
Ta patyna to chemicznie uzyskany kolor. Jest ich kilka ale to nie tęcza. Pozdrawiam.

Mario430
16-12-2013, 18:36
Dziękuję, zdecydowałem się na stalowe z Galeco. Mam nadzieję, że nie będę żałował

hokejgk1
17-12-2013, 08:06
Nie wiem jak u innych producentów u RHEIZINK spatynowane mają jedną poważną wadę !!!
- ceny haków tych doczołowych u mnie wyszły 1/3 ceny całości orynnowania :( No bo gołych ocynkowanych raczej nie założymy do spatynowanych rynien ...

Wziołem gołowalcowane ...

Andrzej Wilhelmi
17-12-2013, 20:25
Hak ocynkowany też dobry ale to nie to samo co w koszulce nawet przy gołowalcówce. Pozdrawiam.