PDA

Zobacz pełną wersję : Słabo ogrzana łazienka



mmksk
08-02-2007, 10:10
Witam
W mojej łazience nie został zainstalowany kaloryfer są tylko 2 piony co.
Więc jest w niej dość niska tem. Słyszałem że można takie pomieszczenie dogrzać stosując tzw. radiator który zakłada się na piony przez co oddawane jest więcej ciepła do pomieszczenia. Czy słyszeliście o czymś takim?
Prosze o opinie.
Pozdrawiam

krzysztofh
08-02-2007, 10:18
A nie da się podłączyć do pionów grzejnika?

mockba
08-02-2007, 10:31
radiator to slaby pomysl, zamontuj grzejnik wyjdzie to najtaniej a efekt bedzie najlepszy...

Barbossa
08-02-2007, 10:32
to nie dwa piony tylko pewnie pogrubione rury od CO - zasilanie i powrót i tyle
stosowane kiedyś, ale teraz?
jeżeli nie jest to tylko grawitacja to to co radzi krzysztofh byłoby najlepszym rozwiązaniem :roll:

chyba :D

mmksk
08-02-2007, 10:36
Raczej się da podłączyć grzejnik, ale powoli przymierzam się do remontu łazienki i wówczas rozwiążę ten problem. W tej chwili zastanawiam sie właśnie nad rozwiązaniem typu : radiator lub grzejnik elektryczny.

08-02-2007, 10:46
Możesz też zamontować promiennik elektryczny i korzystać z niego tylko w czasie użytkowania łazienki. Użytkowałem coś takiego w Norwegii. Nie podnosi to od razu temperatury powietrza ale przyjemnie grzeje ciało na zasadzie promieniowania.

mmksk
08-02-2007, 10:56
Najbardziej interesuje mnie ten radiator, czy wogóle mozna coś takiego kupić? czy faktycznie łazienka będzie lepiej dogrzana? Jeśli to nie jest dobry pomysł to zastosuje coś innego.