PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie i jak tanio sp?dzi? wakacje



Redakcja
28-05-2003, 12:15
Ponoć są tanie i piękne miejsca, tanie bilety lotnicze, super adresy w internecie i na Lazurowym Wybrzeżu. Prawda to?

Majka
28-05-2003, 14:18
A pewnie :grin: i specjalnie dla Was gwiazdka z nieba spadnie :grin:

pitbull
29-05-2003, 07:19
Dziwny temat - taniosc jest pojeciem relatywnym.
Majka - gdzie ta gwiazdka spada, moze sie przejade ?:grin:

_Piotr
29-05-2003, 07:41
A pewnie że są! :smile:
Ja np. byłem w 2000r. w Irlandii na miesiąc i kosztowało mnie to wszystko niecałe 2000zł łącznie z biletem lotniczym... Ale to była ekstremalka - autostop, namiot, noclegi u przygodnych ludzi - żywioł. :smile:
Teraz taka opcja raczej odpada, ze względu na... powiększenie grona osób, które chciałbym, żeby jechały. :wink:
No więc sam szukam... Kwater we Włoszech za parę groszy, z własnym dojazdem, bez wyżywienia... Noclegów nad morzem za 14zł/os. Jak oszczędzać, to oszczędzać! :smile:

jolana
31-05-2003, 19:26
Po sezonie (we wrześniu) w ciepłych krajach.
Dwa lata temu byliśmy za grosze we Włoszech, w tym jedziemy do Hiszpanii. Za 16 noclegów, w tym dwa po drodze tam i z powrotem, na 5 osób płacimy ok. 1600 zł.
To taniej niż nad Bałtykiem, a pogoda i wrażenia murowane.

Krystian
01-06-2003, 22:06
Po pięciu latach z rzędu spędzonych nad Bałtykiem zatęskniłem do GÓR...:grin:, i wylądowałem na Słowacji...
Koszty=2/3pobytu nad morzem..., w tym roku powtórka, ale na trzy tygodnie :lol:

Mała korekta (25.06), po krótkim wypadzie na Słowację:
- noclegi +20%
- korona +12%
...i już nie jest tak wesoło... :(

Teska
02-06-2003, 07:38
jolana...a dałabys taki namiar na Włochy:smile:

jolana
02-06-2003, 16:55
Teska, nasze wczasy we Włoszech zamawialiśmy w Neckermannie, we wrześniu nawet renomowane biura mają świetne ceny, a przynajmniej w miarę masz zagwarantowaną jakość obiektu.
Byliśmy w Bibione, ale nazwy ośrodka niestety nie pamiętam, jest ich zresztą w podobnej cenie mnóstwo.

Kasiorek
06-06-2003, 09:27
A ja szukam przyjemnego ośrodka,może na Mazurach ,z odnową biologiczną i kosmetyką.Potrzebuję kilka dni relaksu.Proszę o wiadomości :P

Teska
06-06-2003, 10:23
KASIOREK......i jak wszystko ok?

Kasiorek
06-06-2003, 12:04
Właśnie dogorywam,jeszcze tydzień i będzie po wszystkim.Obrona pracy 13 w piątek.Siedzę i kończę makietę.Wy budujecie prawdziwe domy a ja zmagam się z kartonowym dachem,nijak nie chce pasować.I marzę o masażach,kąpielach perełkowych,maseczkach gdzieś w spokojnym miejscu. :cry:

jolana
10-06-2003, 20:45
Trzymaj się Kasiorek, to juz niedługo.
Uff jak dobrze, że ja już nie muszę się uczyć. Chociaż to oczywiście nieprawda, uczyć się trzeba, tylko nikt mnie juz nie egzaminuje :D :)

Bartt
10-06-2003, 21:41
Polecam Chorwację, ale nie tę lądową, a wyspy. 2 tygodnie na Hvarze było dobrze zainwestowanymi pieniędzmi.
Dla tych co spłacają kredyty polecam łajbę na mazurach. Po kilkunastu latach dalej jest to miejce najpełniejszego relaksu. Po 3 dniach stan naładowania akumulatorów 150%, koszty minimalne :)

krzyszt17
11-06-2003, 12:20
Popieram Barta i pozwolicie, że trochę rozszerzę jego wypowiedź. Większość urlopu (najtaniej) można spędzić na własnej działce i tak też robimy od wielu lat, ale przy baardzo dużej działce czynny wypoczynek zaczyna w końcu przypominać harówę, więc coby trochę odpocząć za niewielkie pieniądze (od komarów też), 3 lata temu po raz pierwszy wybraliśmy się do Chorwacji. Kupiło się mapy, nowy namiot, trochę żarcia, poprzeglądało internet, spakowało to do kilkuletniej Felicji i w drogę. Bez specjalnych planów, bez rezerwacji czegokolwiek, zresztą zawsze tak jeździmy.
Chorwacja jest piękna i naprawdę niedroga dla mało wymagającego turysty. Komu wystarczy słońce, przepiękny Adriatyk (z zewnątrz i od wewnątrz), cudowne góry, mili ludzie, niedrogie wino i piwko, naprawdę warto jechać do Chorwacji.
Po pierwszym wyjeździe był drugi i trzeci.
Zwiedziliśmy już sporą część wybrzeża i za każdym razem zapuszczamy się coraz bardziej na południe (im dalej tym piękniej i niższe ceny).
Ostatnio jechaliśmy przez BiH (Sarajewo, Mostar), ominęliśmy Split i odpoczywaliśmy na półwyspie Pelesjać (Orebic, Korcula) nieopodal Dubrownika.
Co do kosztów, to zawsze wystarczyło dla 3 osobowej rodziny wymienić 2000zł na marki, czy euro i za to co najmniej 2 tygodniowy pobyt z przejazdem i zakupem w drodze powrotnej na Słowacji wiadomych płynów.
Radzę zajrzeć na www.chorwacja.vis.pl
Pozdrawiam Krzysztof

jolana
12-06-2003, 18:29
Przyłączam się do peanów dla Chorwacji, byłam tam w ubiegłym roku. Ale ponieważ jestem wygodna (może wygodnicka?) to wykupiliśmy ładne kwatery. Mimo to nie było drogo, a byliśmy w lipcu. Dla oszczędnych czerwiec lub wrzesień, ceny spadają w tempie kosmicznym.

Kasiorek
12-06-2003, 18:51
Zeszłe wakacje też spędziłam w Chorwacji,na wyspie Pag .Było rewelacyjnie.Dosłownie za grosze wykupiliśmy"apartament" .2 sypialnie.ogromna kuchnia połączona z salonem ,duża łazienka (pralka) i telewizja kablowa z polskimi programami.A do tego błękitna laguna,cisza,0 turystów, do najbliższego miasteczka 20 km , wspaniałe wino wypijane litrami, ryby z rusztu i wspaniała oliwa (gospodarz jest rybakiem i ma gaj oliwny).Krótko mówiąc nigdzie nie było tak dobrze i zamierzamy to powtórzyć. :lol:

siewonka
13-06-2003, 08:06
cześć Kasiorek daj jakieś bliższe namiary na te apartamenty

mbz
13-06-2003, 08:11
Kasiorek, jak bys mogla, to ja tez poprosze o namiary, wlasnie w tym roku mam zamiar sie wybrac po raz pierwszy do Chorwacji.

Teska
13-06-2003, 08:23
Jolana w szczecine jest przedstawicielstwo TUI ...ale nie nasze polskie...tylko niemieckie..wyjazd oczywiscie z Berlina ceny szokujaco małe..znaczy w sierpniu 2 tygodnie w Tunezji hotel wczesniej sprawdzony w souss 1400 zł od osoby ( z wyzywieniem)
Natomiast w polskim biurze ze znakiem słonika...to samo kosztowało 3200...
nie wspomne ze Polacy mieli gorsze pokoje...w nieciekawej czesci hotelu...znaczy od tyłu..tam gdzie podjezdzaja samochodu przywozace prowiancik do hotelu itp...

mbz
20-06-2003, 12:25
Czy ktos moglby polecic jakies fajne miejsce na Mazurach? Takie, zeby byla normalna plaza do poopalania i kapania, zeby mozna bylo polapac rybki i zeby nie bylo duzo ludzi. :)

jolana
21-06-2003, 09:52
Teska, z tymi biurami coś jest. Jak kupowaliśmy wczasy w Neckermannie, dostaliśmy dwa katalogi: wydany na rynek polski i na niemiecki. Już z zewnątrz było widać, że zawierają inną ofertę, niemiecki był ze dwa-trzy razy grubszy. Ale ceny były te same, może dlatego, że w większości były to ceny samego pobytu (a raczej tylko takie ja przeglądałam).

siewonka
26-06-2003, 09:00
A może ktoś zna jakiś ładny ośrodek z domkami nad jeziorem lub rzeką obojętne w jakiej części Polski. Taki żeby nasze dwie pociechy 8 i 4 lata miały towarzystwo.

magmi
26-06-2003, 09:22
Siewonka,
w zeszłym roku spędziliśmy tydzień w bardzo fajnym i przepięknie położonym ośrodku nad jeziorem Wdzydze (północna część Borów Tucholskich). Porządne, wyremontowane domki, mała plaża nad jeziorem, kąpielisko, kajaki, place zabaw. Wszystko w lesie sosnowym.
Pogoda niezbyt nam dopisała, mimo to nasze starsze dziecko było zachwycone pobytem, bo całe dni spędzało na zabawie z całą watahą innych małych rozbójników, a teren dla dzieci rewelacyjny. Jesli jestes zainteresowana, mogę podać namiary.

siewonka
26-06-2003, 09:56
Magmi
będę wdzięczna podaj jeszcze orientacyjne ceny

magmi
26-06-2003, 10:11
Siewonka, podałam ci adres na priva. Cen nie pamiętam (mogę sprawdzić w domu, ale cennik aktualny jest podany na stronie) - ale były przyzwoite.

Archenar
07-11-2003, 16:14
ja też byłem w Chorwacji na Pagu (2 lata temu) tylko że w miasteczku Nowalia (na wyspie Pag jest też miejscowość Pag) i powiem szczerze że to były piękne wakacje : wśród szumu palm, zapachu owoców morz, czystej !!! wody i nieskrępowanego s..x..u. (oczywiście z własną dziewczyną) hahah.. polecam Nowalię ale nie polecam Pagu .. acha..ceny we wrześniu są naprawdę na przyzwoitym poziomie..

BK
10-11-2003, 08:53
Fajne miejsce to Pszczew, lubuskie, ośrodek Wodnik - domki z łazienkami + pole namiotowe.

Jezioro super czyste. Brak sklepów (jest tylko jeden, w ośrodku obok, bardzo mały) można nad jeziorem rozpalić ognisko, pooglądac raki wnocy, popływac rowerem wodnym. Jest ratownik, wytyczony basen, odgroczony brodzik dla maluchów (gł. ok. 40 lub 50 cm) JESt SUPER.

Namiar można znależź gdzieś w Internecie.
Pzdrw

kotlaris
03-01-2004, 22:35
hej!
a jakie sa wasez prpozycje na wakacje zima? marza mi semwakacje na cieplej!!plazy opalanie itd. gdzies w europie o ile to mozliwe
pozdro

G.N.
28-01-2013, 11:38
Polecam malutką miejscowość ... karopik 6 postów na FM w tym 6 reklam tego samego serwisu i w połowie przypadków archeologia forumowa, nieładnie :no:

artmask
20-08-2013, 01:54
Tak widzę, że temat zamarł... a przecież wakacje dobiegają końca ;). Aż smutek za serce chwyta. To ja się pochwalę! Tanio spędziłam wakacje jeżdżąc sobie po Wielkopolsce. Znalazłam sobie nocleg w Licheniu, chyba w tej okolicy spędziłam najwięcej czasu. Mieszkałam w domu noclegowym Anna, tanie, miłe miejsce. Potem pojechałam sobie do Gniezna na dzień, przenocowałam u rodziny, później Poznań. W sumie najwięcej zapłaciłam za przejazdy. Ale takie wyjazdy przypominają, że Polska to naprawdę piękne miejsce.

madejo
08-09-2013, 18:57
Moi drodzy, ja także się pochwalę, ponieważ też spędziłem całkiem niedrogo wakacje. Wybraliśmy się do Białego Boru (okolice Koszalina) nad jeziorko. Przepiękne okolice, czysta woda, w której można spotkać raki, a i pole namiotowe ładne, zadbane, z toaletą i barem. Tak.. byłiśmy pod namiotem. Świetne czasy, blisko natury. Aktualnie jest niebezpiecznie na świecie, więc woleliśmy nie uciekać poza granice Polski. W dodatku pogoda nam dopisała.Dwa razy tez skoczyliśmy sobie na cały dzień do Kołobrzegu, bo to godzina drogi. Wczasy zaliczone bardzo pozytywnie. Już wyczekuję kolejnego urlopu :)