PDA

Zobacz pełną wersję : Najpi?kniejsze miejsca w Polsce



Redakcja
28-05-2003, 12:15
Ranking miejsc ładnych mile oczekiwany.

Jaga35
28-05-2003, 12:34
Uwazam, ze przepiekne, choc mocno zapomniane, sa polnocno-wschodnie krance polski. Wlasciwie oferta ta skierowana jest do osob, ktore preferuja wypoczynek na lonie przyrody, czyli tzw. agroturustyke.
Znam sporo wiosek lezacych wzdluz granicy z Bialorusia - przepiekne, dzikie wrecz tereny i bardzo wiele opuszczonych gospodarstw ze wspanialymi drewnianymi chalupami (tak,tak budowlancy :smile:). Przy tym - mleko prosto od krowy, jaja od "szczesliwych" kur, prawdziwy wiejski chleb i mnostwo cudownego powietrza.
Serdecznie polecam :smile:

28-05-2003, 12:45
m.in:
Jez.Wigry
Suwalszczyzna
klasztor cysterski w Lubiążu
Kraków
Toruń
Tatry
Ostrów Tumski
Wrocław
Żelazowa Wola
Gdańsk
Muzeum Wsi Mazowieckiej-Sierpc
Wilanów
i mnóstwo innych,
POLSKA JEST PIĘKNA!!

mbz
28-05-2003, 12:53
Jedne z piekniejszych a zarazem malo znanych i malo uczeszczanych! miejsc znajduja sie w zachodniopomorskim, Jest tam tyle jezior i jeziorek, co na Mazurach, za to nieporownywalnie wiekszy spokoj, mniej scisku, po prostu raj :smile:

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: mbz dnia 2003-05-28 13:54 ]</font>

*marta*
28-05-2003, 13:57
mbz, cichutko :smile: bo będzie uczęszczane! A tak na serio to też uwielbiam jeziora w zochodniopomorskim (nie ma porównania z Mazurami) i uwielbiam cudne dziewicze tereny w północno-wschodniej Polsce. A Biebrza jest wspaniała.

Ja w ogóle jestem zwolenniczką przestrzeni, wsi, wiosek, wioseczek, więc jesli wypoczynek, to najchętniej w wynajętym wiejskim domu (psiaki, które ze sobą zabieramy też wypoczywają wtedy wspaniale). Takie miejsca można znaleźć w całej Polsce. Polska jest piękna.

Teska
29-05-2003, 07:56
a ja mam taką swoją...."dzicz" nad morzem...zapomiana wioska tak tak nad samiusienkim morzem..zero turystów..spokoj , rano budzi kogut, poskubie koza:smile: i nad morze 30 m...

Becik
29-05-2003, 10:39
Dorzucam Dolinę Prądnika ( ok. Ojcowa ) i ruiny zamku w Ogrodzieńcu

Gajka
29-05-2003, 13:56
Puszcza Niepolomicka :smile:

Kazda myszka swoj ogonek chwali.

ketiso
29-05-2003, 20:11
Bardzo pięknym obszarem naszego kraju są Tatry.
Tak pięknych widoków jak np nad Morskim Okiem ,ale nie później niż o 9(bezwietrzna i koniecznie słoneczna pogoda) lub w Tatrach zachodnich w słoneczną pogodę nie sposób znaleźć np "we" Warszawie.
HEJ!

zibi.maz.
29-05-2003, 21:08
Wszyscy drodzy forumowicze macie rację. Ale dla mnie Kaszuby ponad wszystko. Te "pagórki pozłacane zbożem rozmaitem", lazur jezior, wioski, lasy, mało / na szczęście/ turystów. Jest kilka perełek / Kartuzy, Bytów/. Chociaż mieszkam na południu Polski i góry mam w zasięgu 100 km to prawie każdego roku kurs na Kaszuby! Swój miesiąc miodowy po ślubie spędziłem .. a jakże nad jeziorem Wdzydze, pod namiotem / byliśmy wtedy jeszcze studentami i podróż odbyła sie autostopem/. Chociaż to dawne czasy to wracam tam co jakiś czas a 2 lata temu w miejscu, gdzie był rozbity nasz namiot jeszcze była wygnieciona trawa / hi,hi/.

ewusia
30-05-2003, 09:32
Zibi, masz całkowitą rację !!! Ja mam to szczęście że mieszkam "rzut beretem" od tych miejsc (Gdańsk). A do tego kupiłam właśnie działeczke w miejscowości której nawet na mapie nie ma. Są to okolice Gołubia Kaszubskiego. I takich jezior, lasów i ludzi gdzie indziej trudno spotkać....

mbz
30-05-2003, 11:17
No wlasnie, takich lasow i jezior to jest pelno... w zachodniopomorskim tylko malo kto o tym wie. Ale to wlasciwie bardzo dobrze, przynajmniej mozna jeszcze trafic na prawie dzikie miejsca i spokojnie spedzic wakacje.

zibi.maz.
30-05-2003, 15:17
On 2003-05-30 10:32, ewusia wrote:
Zibi, masz całkowitą rację !!! Ja mam to szczęście że mieszkam "rzut beretem" od tych miejsc (Gdańsk). A do tego kupiłam właśnie działeczke w miejscowości której nawet na mapie nie ma. Są to okolice Gołubia Kaszubskiego. I takich jezior, lasów i ludzi gdzie indziej trudno spotkać....
w Gołubiu Kaszubskim spędzałem kilka lat temu urlop!miejscowośc urocza, jest tam niedaleko stacji PKP piękny ogród botaniczny. Rowerem penetrowałem okoliczne wioski i małe osady jak np Czaple czy Zgorzałe. Pozdrawiam i troszke zazdroszczę takich terenów o rzut kamieniem od Gdańska.

Krystian
31-05-2003, 17:02
OGRODZIENIEC - THE BEST OF RUINY, zawsze tak myślałem, ale w Spiskim Hradzie o mało co nie zmieniłem zdania, lecz nagle tam, na obczyźnie, ktoś mówi do nas CZEŚĆ!, i spotykamy znajomych z ogrodzieniecko - zawierciańskiej grupy rycerskiej :grin:
Przyjechali pokazać słowakom jak to w prawdziwych warowniach się żyje, łupi i ...co tam jeszcze, znajoma załapała się na tortury...najbardziej oprawców dopingował MĄŻ...:lol:

jolana
31-05-2003, 19:18
Wawel! Najchętniej bym tam zamieszkała

dziuba
31-05-2003, 22:47
Dla mnie wszędzie tam gdzie jest WODA!!! Morze, jeziora i już jestem w raju.

02-06-2003, 11:13
Jago35. Nigdy tam nie byłem, a zawsze chciałem pojechać. Może jakieś namiary? Tylko błagam nie za drogo, ma wiesz budję.....
Pozdrawiam Duduś.

Danajot
04-06-2003, 10:53
mbz -
możesz podać jakieś szczegóły ? Ja od wielu lat jeżdżę nad jezioro Mąkowskie - okol. Kalisza Pomorskiego. Dwa lata temu byłam nad jeziorem Pile -miejscowość Piława, a w ubiegłym roku nad malutkim jeziorkiem Spokojnym położonym w lesie koło leśniczówki Rykowisko na trasie z Łaska do Brzezin .
Pozdrawiam - miłośniczka pojezierza drawskiego - Danka

Wowka
05-06-2003, 14:28
Góry, góry, góry ....... I Tatry i Bieszczady i Beskidy .......
:D

rafałek
13-06-2003, 07:17
Pięknie jest w okolicach Sierakowa i Międzychodu. Wszystko co do życia potrzebne: dużo jezior, piękne lasy - Puszcza Notecka, tylko ziemia trochę droga...

emems
01-07-2003, 09:33
Uwazam, ze przepiekne, choc mocno zapomniane, sa polnocno-wschodnie krance polski. Wlasciwie oferta ta skierowana jest do osob, ktore preferuja wypoczynek na lonie przyrody, czyli tzw. agroturustyke.
Znam sporo wiosek lezacych wzdluz granicy z Bialorusia - przepiekne, dzikie wrecz tereny i bardzo wiele opuszczonych gospodarstw ze wspanialymi drewnianymi chalupami (tak,tak budowlancy :smile:). Przy tym - mleko prosto od krowy, jaja od "szczesliwych" kur, prawdziwy wiejski chleb i mnostwo cudownego powietrza.
Serdecznie polecam :smile:

Heej Jaga.. witam w tych samych rejonach.. tylko troszke niżej
Ja polecam rejony Narwi w okolicach miasta Łapy... dojazd lux (pociągiem pośpiesznym, autobusem samochodem nawet samolot miałby gdzie wylądować jeśli ktoś posiada hihihi albo łódką, kajakiem)
Pieknie jest u nas ... tylko za mało się nasz rejon reklamuje.
Cisza spokój, boćki latają (dzieci roznoszą) żurawie, dzikie gęsi, kaczki.. szum traw, zapach tataraku i schnącego siana..

bed
12-08-2003, 09:47
Jaga 35 daj jakieś namiary.

EDZIA
21-09-2003, 20:27
Jesienią zdecydowanie najpiękniejszym miejscem w Polsce dla mnie jest Jura Krakowsko-Częstochowska. Zaliczam ją od Częstochowy w stronę Krakowa. Weekend spędziłam w Jerzmanowicach miejsce takie sobie ale wspaniała baza wypadowa w pobliskie dolinki i skałki. Coś wspaniałego mało ludzi nawet przy tak pięknej pogodzie jak w ten weekend.
pozdrawiam Ewa

Agacka
23-09-2003, 10:39
Tatry! Nie ma nic piękniejszego jesienią!

ADAMOS48
25-09-2003, 19:09
Podzielam zdanie że góry woda i lasy a to wszystko jest razem w Beskidzie ,a dokładnie w Międzybrodziu Bialskim,Żywieckim i na całej trasie aż do Żywca. adam.

08-10-2003, 22:36
Kaszuby... jezioro Wdzydzkie...i jeziro czyste. Są tam pływające wyspy....

sara
09-10-2003, 14:48
Lubie różne okolice:
Tatry,
Jura Krakowsko-Częstochowska
Mazury, ale tylko w okolicach Zielonowo, Marózek
Kraków (stary) z Wawelem włącznie (uwielbiam)
i .......moja działka w Dybkach :P :D

mironmk
09-10-2003, 15:17
Bieszczady

Slawek :)
09-10-2003, 15:17
Góry, Góry i jeszcze raz Góry!

A przede wszystkim moje rodzinne Sudety - Karkonosze o każdej porze (żeby tylko nie były tak zdeptane :cry: ), ale i spokojne, rzadko uczęszczane zakątki - podatne na biegówki Bialskie i Bystrzyckie, niskie acz urwiste Kamienne, także zaśnieżony Śnieżnik (z prespektywą azylu w pobliskim schronisku), spękane stoliwa Hejszowiny (czyli Gór Stołowych), obłe skałki Sokolików, czy garbata Ślęża już na pogórzu - dla mnie zawsze znak, że wróciłem do domu...

ponury63
09-10-2003, 16:06
Pięknie to opisałeś.... :roll:

Archenar
07-11-2003, 15:12
ostatnio bardzo duże wrażenie zrobiła na mnie Babia Góra (Diblak,jak mawiają Słowacy)..podejście zaczyna się dość łagodnie, dookoła dziewicze lasy - sielanka ..ale niech to was nie zmyli, gdyż w pewnym momencie zaczyna się żółty szlak i !!!..szlag trafia tego kto mało się rusza :D ..podejście jest ostre i całkiem męczące..ale prawdziwy szok zaczyna się w momencie dojścia do pionowej skały !!!..na szczęście są tam łańcuchy :) .. poprostu miodzio..takie klimaty spotyka się tylko w czasie podejścia na Rysy..kiedy znajdziemy się na szczycie trochę się można zdziwić..tłoczno jak w markecie i wszyscy mówią inaczej niz my!?!..Słowacy mają znacznie łagodniejsze podejście.. szlak nazywa się Studencki ... naprawdę warto

rml2
21-11-2003, 20:17
Jak wyżej - teraz dla chcących : żubry na wolności zobaczycie na 100% - trzeba tylko troche połazić po puszczy ( albo pojeździć rowerem ).

bilbo
29-11-2003, 16:55
Tak, zdecydowanie Tatry!!!!
Justa

centaur14
03-12-2003, 05:25
Oczywiscie Ciechocinek - http://www.ciechocinek.pl i http://www.ciechocinek.biz

a pozatym
Bory Tucholskie dokladniej Tlen
Wiselka taka pipidoweczka nad morzem na wyspie wolin miedzy miedzyzdrojami a miedzywodziem :)

05-12-2003, 17:28
Westerplatte - Wybrzeże Gdańskie, Trójmiasto, Półwysep Helski
dzień 1

Wyjazd pociągiem z Katowic około 22.00 (możliwe miejsca w wagonach sypialnych - do ceny imprezy doliczamy koszt biletu i kuszetki). Nocna jazda do Gdańska.

dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie Starego i Głównego Miasta m.in.gotyckie kościoły: Św.Jakuba, Św.Bartłomieja, Św.Katarzyny, pozostałości zamku krzyżackiego, Poczta Polska - wsławiona bohaterską obroną we wrześniu 1939, Wielki Młyn, Ratusz. Spacer po Długim Targu: Katownia, Wieża Więzienna, Zbrojownia, renesansowa Złota Brama, Kościół NMP, Dwór Króla Artusa z słynną Fontanną Neptuna, Złota Kamienica. Obiadokolacja i nocleg w dzielnicy Gdańsk-Oliwa.

dzień 3

Po śniadaniu spacer po Starym Porcie: średniowieczne bramy, Kościoły: Św.Jana i Św.Mikołaja. Zwiedzanie Muzeum Morskiego w Starym Żurawiu. Wycieczka statkiem po porcie - oglądanie Stoczni Gdańskiej, twierdzy w Wisłoujściu oraz fortu na Westerplatte. Złożenie kwiatów pod pomnikiem bohaterskich obrońców. Po południu odwiedzenie Opactwa Cystersów z pięknym parkiem w Gdańsku-Oliwie, oraz Sopotu - słynnego z festiwali i najdłuższego w Polsce mola. Powrót do Oliwy na obiadokolację i nocleg.

dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Gdyni: zwiedzanie Muzeum Marynarki Wojennej ze słynnym niszczycielem "Błyskawica", portu i przystani jachtów, Kępy Oksywskiej. Przejazd przez słynne kurorty morskie naszego Wybrzeża: Władysławowo, Jastarnię i Juratę na Hel (ostatni punkt oporu podczas Kampanii Wrześniowej). Oglądanie Latarni Morskiej, dział i fortyfikacji. Spacer po plaży, obiadokolacja. Wyjazd z Helu pociągiem w kierunku Katowic (możliwe miejsca sypialne).

dzień 5

Przyjazd do Katowic około 9 rano. Świadczenia: 2 noclegi, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, opieka pilota i przewodnika podczas zwiedzania Gdańska.

nowaczka
12-01-2004, 10:45
Moje trzy najpiękniejsze miejsca to
Żywiec z racji urodzenia-jest coraz piękniejszy im jestem starsza;
Gdańsk i całe Trójmiasto,bo tu mieszkam i lubię spacerować zarówno po Skwerze Kościuszki,sopockim molo,gdańskiej Starówce i mojej Oliwie;
moja budowa bo tam jest spokój i rośnie nowe nasze miejsce.

31-01-2004, 18:56
Oczywiście, że Gdynia ;) i wszelkie zakątki nad morzem ;)

paj^
03-02-2004, 07:54
dolina Głębokie, widok na Tatry, Trzy Korony, Gorce, na barany, bacow, psy bacowskie, rzętyca, oscypki (prawdziwe a nie te dla turystow) i SWIETY SPOKOJ :)

groszek 3
03-02-2004, 09:22
A ja lubię swoje Trójmiasto.......ale marzy mi się też domek w górach, bo czyż nie ma piekniejszych widoków od gór i naszego morza. :lol:

garo
03-02-2004, 09:52
BIESZCZADY
Tam Diabeł Mówi Dobranoc :evil:

Mam do wynajęcią domek (8-10 osób)w sezonie

Józia S.
09-02-2004, 12:18
Najpiękniejsze są Pieniny. Każda pora roku dodaje im uroku. :D Nie wiedziałam, że ze mnie taka poetka.

MICHU
23-03-2004, 21:10
Mieszkam w Poznaniu, ale dla mnie najwspanialszym miastem jest Gdańsk. Lubię jego klimat.A oprócz tego dla miłośników przyrody polecam Kaszuby. Coś wspaniałego.Pomiędzy Brusami a Kościerzyną jest gospodarstwo agroturystyczne- Milkowo. Lasy, piękne i czyste jezioro no i wspanili gospodarze. A w sierpniu brak komarów. Sprawdzone żaden nie bzykał.
Jeszcze tylko parę miesięcy i w plener.
Pozdrawiam. 8) :lol:

kroyena
24-06-2004, 15:38
Polecam Łagowo, a zwłaszcza górne jęzioro 5-6 metrów klary do dna.

BK
25-06-2004, 22:26
Piwniczna w Beskidzie Sądeckim - tam (to znaczy w pobliżu) się urodziłam podobnie jak moje dziadki, pradziadki i prapradziadki ...
Ale rzadko teraz tam bywam, co nie znaczy że nie tęsknię...

Bardzo polecam na wakacje.

A częściej bywam w okolicach Trzciela, Rybojadów, (kto wie gdzie to jest?) - mam super miejsce nad jeziorkiem, woda czysta, basenik dla dzieci, ratownik, ludzi mało, sklepów nie ma w ogóle - nie ma gdzie kasy wydawać :D No dobra mówię - to w Pszczewie.

Szukam podobnie zacisznego miejsca nad morzem.

tola
25-06-2004, 23:22
Jeśli przyroda, to wszystko to, o czym pisaliście i leśniczówka w Szelągówce za Tykocinem.
Jesli miasto, to toruńska starówka.

kroyena
13-08-2004, 07:10
Dorzucę "ośrodek" Wilcze Doły w Zielątkowie koło Gościmia.
Kto był ten wie dlaczego.

budowlany psuj
20-08-2004, 09:04
O ! Nikt nie pisze o Mazurach!!?? No to ja będę bronił ich honoru. Najpiękniejsze miejsce w Polsce, ale nie Mikołajki czy Giżycko i wydeptane pola biwakowe tylko miejsca mniej uczęszczane, a jest takich jeszcze trochę nad mniejszymi jeziorami z dala od szlaków żeglarskich.
I proponuje piesze wędrówki po lasach najlepiej od świtu do południa, zapach świerzego lasu, mgła podnoszące się znad leśnych bagienek i
małych jeziorek, klęgor żurawii i śpiew ptaków sprawią że te miejsca pozostaną w waszej pamięci. Mazury to moja ojczyzna, trochę na mapie, a trochę w sercu.

Gregor 456
21-08-2004, 12:09
Grzyby w Krempachach i Ochotnicy wedrowki po lasach i wzdluz rzeki Bialki (to tam gdzie Janosika krecili) to jest to co lubie
pozdrowienia

Agnieszka1
01-09-2004, 11:19
Nadmorskie - Dziwnów, Pobierowo. Górska Szklarska Poręba.
A najbardziej jestesm zauroczona Warszawskimi Łazienkami - gdybym mieszkala w Wa-wie co dziennie bym tam byla.
Pozdrawiam :D

abromba
16-09-2004, 19:34
katedra w Pelplinie

preev
16-09-2004, 19:40
BIESZCZADY
Tam Diabeł Mówi Dobranoc :evil:



bieszczadzkich połonin nic nie przebije :wink:

Maxtorka
17-09-2004, 07:39
BIESZCZADY
Tam Diabeł Mówi Dobranoc :evil:



bieszczadzkich połonin nic nie przebije :wink:

Ja też uwielbiam Bieszczady ale spróbuję je przebić -

- droga z Doliny Pięciu Stawów do Morskiego Oka przez Swistówkę .

Po prostu bajka :)

Pozdrawiam i do zobaczenia gdzieś wysoko w górach .

Maxtorka
-

Magośka
19-09-2004, 20:07
Beskid Niski, tam to dopiero Diabeł mówi dobranoc, w zeszłym roku schodząc z Suchego Obicza w kierunku przejścia turystycznego Regetowka spotkaliśmy wilczki, na szczęście zwiały, bo pewnie ich mama była w pobliżu, a i tak potem miałam :o
Bieszczady też lubię, ale te mniej znane, czyli granica z Beskidem Niskim, Łupków, schronisko "Koniec świata"- w tych solińsko- połonińskich trochę ludzi dużo.
O Mazurach już było, ja dopiszę Mazury Garbate i Suwalszczyzna (tam gdzie kręcono Pana Tadeusza), choć może teraz tam jest tłoczniej niż kiedyś
Roztocze Południowe, cerkiewki, lasy, linia Mołotowa,
Wołyń Zachodni (Hrubieszów i okolice, dziki Bug, jedyna tej wielkości dzika rzeka w Europie )
Generalnie uwielbiam miejsca opisane w przewodniku "Polska egzotyczna" - który polecam miłośnikom "dziczyzny"

Funia
22-09-2004, 17:17
Noo a jeśli ktoś lubi troszkę niższe góry to polecam Gorce..
Super jest w okolicach Niedźwiedzia (k. Nowego Targu)
i mieszka tam taka fajna pani Stasia, która zawsze przygarnia turystów.
A Sylwestry u niej to imprezy najlepsze na swiecie.

preev
22-09-2004, 17:20
Noo a jeśli ktoś lubi troszkę niższe góry to polecam Gorce..
Super jest w okolicach Niedźwiedzia (k. Nowego Targu)
i mieszka tam taka fajna pani Stasia, która zawsze przygarnia turystów.
A Sylwestry u niej to imprezy najlepsze na swiecie.

w Koninkach jest suuuper :)

mironmk
23-09-2004, 11:17
swego czsu bywałem na S w Ochotnicy - rzeczywiscie jest tam klimat.

leonidas
23-09-2004, 12:43
Zdecydownie góry /Tatry/

andzia28
02-11-2004, 14:24
Nasza Polska jest piękna ( :o jak to zabrzmiało!!!) Ale najpiękniejsze Morskie Oko - zdecydowanie!!!

thalex
02-11-2004, 17:17
Tatry!

(i moja budowa ale zdjęcia nie wyszły :( może innym razem)

http://www.wirtualne-tatry.pl/img/siklawa.jpg
http://www.wirtualne-tatry.pl/img/potok.jpg
http://www.wirtualne-tatry.pl/images2/czarnystaw_jpg.jpg

i daje adres do stron gdyby ktoś chciał powspominać :cry: :D :(
http://www.wirtualne-tatry.pl/galerie.php
http://www.wirtualne-tatry.pl/galeria4.php

osowa
18-11-2004, 14:48
W ten weekend wybieram się do Karpacza ( oby spadł śnieg ) , czy ktoś z Was może polecić jakieś sprawdzone miejsce na nocleg ?

abram
24-11-2004, 19:05
Za późno Cię zobaczyłem.

HM
17-01-2005, 18:03
Morze, morze, morze - spacery po plaży to to co lubię.
A jeśli chodzi o miasto to zgadzam się z "tolą" :lol: - toruńska starówka szczególnie nocą, spacer nad Wisłą - piękny widok.
Zapraszam do Torunia - stąd blisko do kilku czystych jezior, lasów i Ciechocinka - uzdrowiskowy klimat (super inhalacje przy tężniach) no i wreszcie budują u nas Multikino. Podobno ma być też AquaPark - ale czy będzie i kiedy będzie...

gabriela
17-01-2005, 18:31
To dla mnie najpiekniejsze miejsce w Polsce, 300 m od naszego nowo budowanego domu!!!

http://foto.onet.pl/upload/15/85/_352372_n.jpg

abram
18-01-2005, 10:58
To jesteś szczęściara. tak blisko masz do nieba. Gdybym wybrał takie miejsce w okolicach trójmiasta, to starczyłoby mi na postawienie namiotu. Podobno pieniądz rządzi światem.

_bogus_
18-01-2005, 12:42
Już co prawda było ale co tam - Mazury Garbate.

aha26
18-01-2005, 15:40
Najpiekniesze miejsca w Polsce to Tatry i okolice Przewiezi pod Augustowem!Polecam.

Wojty
18-01-2005, 16:54
Dla mnie najpiekniejszym miejscem zawsze jest moj dom (vel mieszkanko). Nie ma dla mnie lepszego miejca niz moja kanapka i osoby (a takze zwierzaki), ktorzy siedza na niej lub obok :). Wtedy nawet najgorszy widok za oknem nie jest w stanie zepsuc mi humoru :)

JacekS
19-01-2005, 09:29
bieszczady
http://foto.onet.pl/mojalbum/zdjecie.html?no=1&id=19474&zid=406970&r=1

gabriela
19-01-2005, 09:54
KICHA!!!!

KAS01
19-01-2005, 19:58
Witam

A ja polecam splywy kajakowe na Pojezierzu Drawskim. Rzeka Drawa jest jednym z piekniejszych i bardziej znanych szlakow kajakowych Polski. Rzeka ma niepospolite walory krajoznawczo-przyrodnicze, czego dowodem jest ochrona na prawie calej dlugosci. Gorna czesc rzeki objeta jest ochrona przez Drawski Park Krajobrazowy, srodkowa i dolna zas przez Drawienski Park Narodowy.

Pozdrawiam
Konrad

Boewulf
18-04-2005, 08:17
Góry Stołowe. Piękne widoki, niestety straszni8e dużo stonki turystycznej...

andrzejka
21-04-2005, 18:16
A dla mnie przepiękna jest dolina Biebrzy i to w każdej porze roku.
Tak wygląda to wczesną wiosną
http://www.rsi.com.pl/kraina/images/fotki/biebrza.jpg

osowa
21-04-2005, 19:03
Góry i jeszcze raz góry ...
Karpacz i okolice ... wodospad w tle
Przesympatyczny kościółek -zwracający uwagę sufit :wykone w drewnie

http://foto.onet.pl/upload/43/79/_458819_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/23/93/_458824_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/23/94/_458830_n.jpg

andrzejka
21-04-2005, 19:30
Góry Stołowe. Piękne widoki, niestety straszni8e dużo stonki turystycznej...
Czyli nas wszystkich, którzy jeździmy tu i tam nazywa się stonką turystyczną :o :lol: :lol: :lol:

osowa
21-04-2005, 20:06
Kontynuacja podróży w okolicach Karpacza :
- Świątynia Wang w tle:-drewniany, jedyny poza Norwegią kościół Wang .
" Zbudowany na przełomie XII i XIII wieku w południowej Norwegii w miejscowości Vang.położonej nad jeziorem Vang. Stąd wywodzi się jego nazwa.
W XIX w. kościółek Wang okazał się za mały i wymagał kosztownej naprawy. Postanowiono go sprzedać. Pieniądze były potrzebne do spłaty pożyczki zaciągniętej na budowę nowej świątyni. Dzięki staraniom zamieszkałego w Dreźnie norweskiego malarza, prof. Jana Krystiana Dahla, ten cenny zabytek architektury Wikingów został zakupiony za 427 marek przez króla pruskiego Fryderyka Wilhelma IV. Po sporządzeniu dokumentacji przez królewskiego architekta, obiekt rozebrano na części i w 1841 r. przewieziono w skrzyniach statkiem do Szczecina, a następnie do Muzeum Królewskiego w Berlinie.
Król zrezygnował jednak z postawienia kościoła na Wyspie Pawiej koło Berlina i zaczął szukać miejsca, w którym świątynia mogłaby służyć nabożeństwom. Dzięki zabiegom hrabiny Fryderyki von Reden z Bukowca, wiosną 1842 roku, postanowiono przenieść kościółek w Karkonosze, aby mógł służyć ewangelikom, mieszkającym w Karpaczu i okolicach."


p.s.Przepraszam za jakość zdjęć ... ale wcieło mi gdzieś płytkę z tym kościółkiem - nie mogę więc pokazać go w całej okazałości ...
http://foto.onet.pl/upload/23/60/_458892_n.jpg

- I widok na Śnieżkę ( zdjęcie wykonane przy świątyni )
http://foto.onet.pl/upload/13/36/_458898_n.jpg

A tak wygląda wewnątrz
http://www.sponsor.com.pl/wang/obrazki/46.jpg
a tu w całej swej krasie
http://www.sponsor.com.pl/wang/obrazki/19.jpg

22-04-2005, 10:18
http://www.jura.art.pl/fot/duze/tarnawa1.jpg

Ciepły, letni poranek, budzący się ogród, zapach koszonej łąki, świeżego siana, buczenie pszczół w rozłożystych kilkusetletnich lipach, lekka pieszczota porannego wiatru, poruszającego delikatnie firanką w oknie pokoiku na poddaszu...



http://www.ga.com.pl/foto11/04199x.jpg

http://www.ga.com.pl/foto12/04405x.jpg

http://www.ga.com.pl/foto12/04513x.jpg

Dolina Pięciu Stawów Polskich.

http://www.ga.com.pl/foto14/05799x.jpg

Buczynowa Dolinka.

22-04-2005, 10:37
A tak w ogóle, jeśli chcecie "popodróżować" po Polsce i wybrać miejsca najpiękniejsze zajrzyjcie na tę stronę,

http://www.ga.com.pl/index.htm

Pozdrawiam i życzę miłej podróży. :wink: :D

sonal
23-04-2005, 16:29
szczególnie podobała mi się w Bieszczadach urokliwa leśna droga do jeziorek duszatyńskich - widać tam jak natura na powrót odbiera to, co usiłował wydrzeć jej człowiek 8)

1950
23-04-2005, 18:12
matka ten dom to chyba nie Twój? :o :o Ty przecież zaczynasz.
ale trzeba przyznać, jest fajny!!!!!

Mita
22-07-2005, 10:57
matka ten dom to chyba nie Twój? :o :o Ty przecież zaczynasz.
ale trzeba przyznać, jest fajny!!!!!

Przeciez to jest dworek w Tarnawie...? Dobrze kojarzę?
Faktycznie fajny, bo założenie starsze od klasycystycznych XIX -wiecznych. Ten balkonik na podporach ma wdzięczny, a dach zachwycajacy! Komin jak z pierniczka :D

joanka77
16-08-2005, 14:21
Jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce jest widok z Tarnicy. Dopiero co wczoraj wróciliśmy z Bieszczad a już mnie tam ciagnie znowu ;)

lila59
27-11-2005, 19:12
popieram-piękne widoki,przestrzeń ,swoboda- jeszcze knajpka na Wołosatych,stadnina koni - bezkres.

Majster Aranżacje Wnętrz
02-12-2005, 05:42
Karkonosze, Łeba-Maszewko, Mazury
Park Krajobrazowy Chełmy i Doliny Bobru

dzióbek
21-01-2006, 00:04
Chociaż większość wakacji spędzałam poza granicami naszego kraju (czasy studenckie i auto-stop - niezapomniana przygoda zycia), to ostatnio doceniłam i piękne miejsca u nas. Góry ekstra, jakiekolwiek, Karpacz, Zakopane, pieniny - wszędzie pięknie. Morze cudowne, takich plaż jak u nas nie ma nigdzie tylko ta woda brrr :cry: . Szczegolnie polecam Wisełka, spokojna mieścina koło Międzyzdroi, niezły spacerek przez las ale to sama przyjemność. Jak skończymy z budową to pewnie wybierzemy się na kaszuby, chociaż naszym marzeniem jest wyprawa na Norweskie fiordy. Co będzie pierwsze czas pokaże i kasa :lol: Cudze chwalimy a swojego nie znamy - to prawda, u nas naprawdę są piekne miejsca. Ale niestety za granicą czuję się dużo bezpieczniej ( a spało się w różnych miejscach), policja dużo życzliwsza, nieraz pomogła i ludzie, którzy często zapraszali nas pod swój dach. U nas takie zachowanie raczej nie spotykane - niestety.:(

Grzegorz Saczek
22-05-2006, 23:05
Cóż wiedzieć o Polsce nie będąc na Roztoczu...
I wogóle cały wschodni kraniec. "Polska egzotyczna" czyli tak jak zatytuował swój przewodnik Grzegorz Rąkowski. Polecam te tereny. Jakby co to służe radą i pomocą. Wszakże to me rodzinne strony ;-) I jestem z nimi na bieżąco.

Dopuser
08-05-2007, 17:48
Ranking miejsc ładnych mile oczekiwany.

Zachodniopomorskie pojezierze...

http://dopuser.republika.pl/Ziemianka.jpg

http://dopuser.republika.pl/Podworko.jpg

http://dopuser.republika.pl/Kosciolek2.jpg

http://dopuser.republika.pl/Kosciolek.jpg

http://dopuser.republika.pl/Jeziorko2.jpg

http://dopuser.republika.pl/Jeziorko1.jpg

http://dopuser.republika.pl/dolina.jpg

Sloneczko
08-05-2007, 19:15
Dla ochłody, Dolina Strążyska ze stycznia tego roku i Śpiący Rycerz we mgle...

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/strazyska1.jpg

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/strazyska2.jpg

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/strazyska3.jpg

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/strazyska4.jpg

Sloneczko
08-05-2007, 19:16
A także moje ulubione tereny w okolicach Nagłowic:

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/oksa1.jpg

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/oksa2.jpg

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/oksa3.jpg

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/oksa_staw1.jpg

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/oksa_staw2.jpg

Dużo by wymieniać najpiękniejszych miejsc w Polsce, bo uwielbiam Kaszuby, Mazury i wybrzeże naszego Bałtyku też :)

Tedii
08-05-2007, 23:29
Błędna skała,Szczeliniec,przełęcz Chomole,przełom Dunajca.

Dopuser
19-05-2007, 23:38
Chyba jednak zachodniopomorskie...

http://dopuser.republika.pl/190501.jpg

http://dopuser.republika.pl/190502.jpg

http://dopuser.republika.pl/190503.jpg

http://dopuser.republika.pl/190504.jpg

http://dopuser.republika.pl/190505.jpg

http://dopuser.republika.pl/190506.jpg

http://dopuser.republika.pl/190507.jpg

http://dopuser.republika.pl/190508.jpg

http://dopuser.republika.pl/190509.jpg

http://dopuser.republika.pl/190510.jpg

http://dopuser.republika.pl/190511.jpg

http://dopuser.republika.pl/190512.jpg

:wink:

DPS
23-06-2007, 15:47
Zachodniopomorskie, starorzecze Świny! :D

http://www.kosinscy.pl/katalog/_zdj/06020031.JPG

http://www.kosinscy.pl/katalog/_zdj/06020034.JPG

http://www.kosinscy.pl/katalog/_zdj/06020036.JPG

http://www.kosinscy.pl/katalog/_zdj/99112022.JPG

http://www.kosinscy.pl/katalog/_zdj/99112024.JPG

Jose33
02-07-2007, 18:13
Pojezierze Łęczyńskie(tak sie chyba nazywa?) na wchód od Lublina w pobliżu miejscowości Łęczna, gorąco polecam

joaz
23-08-2007, 13:57
Witam

Dla mnie i mojej rodzinki ,numerem 1 są góry. Wszystkie -polskie. A najbardziej Pieniny. :D

Mikazuu
27-08-2007, 20:36
Czy oglądaliscie juz "U Pana Boga w ogródku" reż. Jacek Bromski? (cd. dalszy "U Pana Boga za piecem").

Tam wyraźnie widać, gdzie jest najpiękniej! :)

kolakao
27-08-2007, 21:49
No wlasnie gdzie mozna obejrzec ten film - poniewaz pierwsza czesc ogladalam jakies 6 razy bardzo bym chciala obejrzec i kontynuacje - pomocy!! :)

kolakao
25-10-2007, 20:34
TAK ja sie pod tym podpisuje dwoma rekami - jezdzilam tam w kazde wakacje do babci a tearz do rodzicow - jest cudnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kaszuba
06-05-2009, 11:34
Kaszuby i tylko Kaszuby (http://www.e-kaszuby.pl) ...
Wdzydzki Park Krajobrazowy ... Kaszubskie morze w tle

Takie minimum co kazdy odwiedzajacy Kaszuby powinien zobaczyc tj najciekawsze miejsca na Kaszubach wg mnie:
1. Kaszubskie MOrze (kompleks Jezior Wdzydzkich) - największe jezioro na Kaszubach położone we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym.
2. Skansen we Wdzydzach Kiszewskich
3. Kamienne Kregi
4. Wiezyca
5. Szymbark
Fajnie te wszystkie piękne miejsca na Kaszubach sa opisane tutaj:
http://agroturystyka.kaszuby.org/kaszuby.htm
Dużo zdjęć, także z lotu ptaka tych najpiękniejszych miejsc na Kaszubach

majkoski
18-05-2009, 19:08
To mój najpiękniejszy widok. Widok, do którego ręsknię juz w chwili, kiedy go opuszczam, czyli... moja działka http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c366b6b7c16db808.html no i jeszcze jedno http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/083312750cc181d2.html :) Mam nadzieje, że udało mi się wkleić zdjęcia, bo robie to pierwszy raz. Pozdrawiam :-? A jak mi sie nie uda to może mi ktos pomoże

majkoski
18-05-2009, 19:10
:oops: jezcze nie umiem. Przepraszam

Ew-ka
18-05-2009, 19:55
majkoski -prosze bardzo :D

http://images50.fotosik.pl/12/c366b6b7c16db808med.jpg

http://images32.fotosik.pl/363/083312750cc181d2med.jpg

majkoski
18-05-2009, 19:59
:lol: Dziękuję!.

Ew-ka
18-05-2009, 20:29
:lol: Dziękuję!.
nie ma sprawy :D

a tu sobie poczytaj jak sie wkleja zdjecia .... nie zawsze wszystko sie wie :wink:

http://forum.muratordom.pl/kto-mnie-nauczy-wklejania-zdjec,t30921.htm

elizakop
20-05-2009, 21:35
Dla mnie najpiękniejszym zakątkiem jest Puszcza Białowieska. Mroczna, nawet w jasny, słoneczny dzień. Dzika, gdzie można podczas porannego biegu spotkac stado żubrów. Tam się wychowałam, no i tam wrócę, jak skończymy
tą budowęęę... Tylko 400 mtrów od skraju lasu.
http://img193.imageshack.us/img193/2900/48243429.jpg
http://img193.imageshack.us/img193/7644/65832774.jpg
http://img193.imageshack.us/img193/5567/bladyswit.jpg
http://img193.imageshack.us/img193/5586/poranek24082008.jpg

pawel_223
14-07-2009, 09:21
Chyba nikt nie wspomniał o Kujawach.
Kujawy to chyba jedna z najpiękniejszych krain Polski.
Jest bardzo niedoceniana,bo mało kto wie, że na Kujawach są starsze od egipskich piramid grobowce również nazywane piramidami.
A jezioro Gopło-9. w Polsce- To cudowny obszar dla turystów i zwierząt.
Nadgoplański Park Tysiąclecia - bardzo piękna przyroda otaczająca Jezioro Gopło.Wiele kąpielisk i jeziorka z czystą wodą.
Liczne zamki: Kruszwica, Szubin, Radzki duże, Zamek Bierzgłowski, Wenecja, Nowy Jasiniec., raciążek.
Park dinozaurów w Solcu Kujawskim.
Ciechocinek i Inowrocław- miasta uzdrowiskowe.
Sanktuarium w Licheniu,
LICZNE PIĘKNE BUDYNKI SAKRALNE I ŚWIECKIE(pałace dwory)

To nie wszystkie ciekawe miejsca na Pojezierzu Kujawskim
Warto przyjechać, zobaczyć, podziwiać, wracać!!!!

Sloneczko
14-07-2009, 11:50
:oops: jezcze nie umiem. Przepraszam

Wybierz z właściwości zdjęcia ten adres, który ma rozszerzenie "jpg" i wtedy wpisz go pomiędzy i . Zadziała :)

kordzina
04-08-2009, 20:47
Złotym kobiercem wymoszczone góry,
Jesień w doliny przyszła dziś nad ranem,
Buki czerwienią zabarwiły chmury,
Z latem się złotym właśnie pożegnałem.
We wtorek w schronisku po sezonie
W doliny wczoraj zszedł ostatni gość.
Za oknem plucha, kubek parzy dłonie.
I tej herbaty i tych gór mam dość.
Szaruga niebo powoli zasnuwa,
Wiatr już gałęzie pootrząsał z liści.
Pod wiatr, pod górę znowu sam zasuwam,
Może w schronisku spotkam kogoś z bliskich.
We wtorek w schronisku...
Ludzie tak wiele spraw muszę załatwić,
A czas sobie płynie wolno - "panta rhei".
Do siebie tylko już nie umiem trafić,
Kochać, to więcej siebie dać, czy mniej.
http://d.wiadomosci24.pl/g2/fc/b6/d4/68527_1213356715_70f8_p.jpeg

Pamiętam każdy pobyt w tym miejscu, a było ich sporo 10 lat tułaczki po Polskich Górach i nie tylko. jest magicznie, jest tak jak w piosence -dokładnie tak.Ach i łza się w oku kręci tak dawno nie byłam :cry:
Ten widok zawsze sprawiał, że odejmowało mi mowę, tym widokiem rozpoczynałam i kończyłam każde wakacje. z tym widokiem wiążą mnie wspomnienia, które już na zawsze pozostaną gdzieś głęboko schowane. i pamiętam te poranki przy gorącej kawie, mgłę i rosę...i pamiętam te wieczory, gdy urokliwa skąpana jeszcze przed chwilą w słońcu polana ujawniała swoje groźne, tajemnicze i majestatyczne oblicze i nagle Granaty stawały się Duchami, Kozi Wierch stołem biesiadnym a nad nimi dla niepoznaki najmniejszy Kościelec...i wiatr, który był wieczorem głównym bohaterem...tęsknię... :oops:
i byli ludzie, których już nie ma obok mnie i byli obcy, którzy o świetle czołówki zmarznięci powracali do schroniska i byli tacy na których trzeba było czekać i tacy, z którymi zawsze się mijałam, bo za wcześnie wychodziliśmy lub za późno wracaliśmy i byli tacy o których tylko się słyszało.uwielbiam ten zapach, ten widok" bo w górach jest coś co kocham"

Agduś
17-08-2009, 09:36
GÓRY
Od dzieciństwa góry, góry i góry - wakacje, wolność, łażenie od schroniska do schroniska. Ulubione miejsca to Babia Góra (w sierpniu perć akademików i czerwony szlak powyżej Markowych Szczawin wyglądają piękniej niż jakikolwiek ogród botaniczny), Worek Raczański i... właściwie wszystkie inne. Zwłaszcza te liczne "osobiste" miejsca, jakieś dróżki, polanki, plaże nad rzekami... wspomnienia.
Tatry, oczywiście, ale bez ludzi. Jak to zrobić? Nie da się, więc pozostają we wspomnieniach.

KASZUBY
Zwłaszcza Swornegacie, ale te się ostatnio psują, bo cywilizacja wkracza do nich i rozpycha się łokciami. Kiedy zaczynaliśmy tam jeździć, była to mała wioska, cicha i spokojna. Teraz są już tłumy turystów, restauracje, ponoć jakiś hotel się buduje. Nie wiem, czy jeszcze tam pojedziemy... A tak przyjemnie tam kiedyś było. Jedyne pocieszenie, że większość tych ludzi to leniwa jest - siedzą w restauracji nad jeziorem, ewentualnie kajak wynajmą i trochę popływają. Te odleglejsze miejsca, do których trzeba dojść lub dojechać na rowerze po piaszczystych drogach, pozostają nadal dla nas.

POJEZIERZE DRAWSKIE
Byliśmy tam już wcześniej, ale teraz będziemy częściej bywać, no bo Braza się tam osiedliła. Jeziora, lasy... kajaki, rowery, konie... A jakie ładne jest Borne Sulinowo! Mogłabym tam zamieszkać... kiedyś! Tyle szlaków kajakowych, których nie znamy! Tyle dróg do pokonania na rowerze! A kiedy Braza sprowadzi konika i może jeszcze jednego kupi, to i z końskiego grzbietu będzie można podziwiać widoki!

LUBUSKIE
Lasy, lasy i przedziwne, piękne, kolorowe jeziorka, do których nie prowadzą żadne szlaki a nawet dróżki. Tyle tam jeszcze do odkrycia...

MORZE?
Chyba je polubiłam. Tylko czemu na odludne plaże tak daleko trzeba zasuwać z kocami, ręcznikami, parasolami i jedzeniem dla dzieci?
No bo te ludne plaże działają na mnie odstręczająco.

kordzina
17-08-2009, 09:52
GÓRY
Od dzieciństwa góry, góry i góry - wakacje, wolność, łażenie od schroniska do schroniska. Ulubione miejsca to Babia Góra (w sierpniu perć akademików i czerwony szlak powyżej Markowych Szczawin wyglądają piękniej niż jakikolwiek ogród botaniczny), Worek Raczański i... właściwie wszystkie inne. Zwłaszcza te liczne "osobiste" miejsca, jakieś dróżki, polanki, plaże nad rzekami... wspomnienia.
Tatry, oczywiście, ale bez ludzi. Jak to zrobić? Nie da się, więc pozostają we wspomnieniach.
w 100% się zgadzam..... :D

raffran
17-08-2009, 10:01
"Najpiekniejsze miejsca w Polsce" mnostwo tego jest, tylko ze my Polacy wolimy jezdzic do cieplych krajow na wakacje nizli zwiedzac Nasz kraj.
Powinnismy sie tego wstydzic, no oczywiscie nie odnosi sie to do wszystkich bo wierze ze sa tacy co przekladaja wakacje krajowe nad zagranicznymi.

Sloneczko
17-08-2009, 12:08
my Polacy wolimy jezdzic do cieplych krajow na wakacje nizli zwiedzac Nasz kraj.

Nie przesadzaj. Sejm, pół Senatu, wójtowie, radni, sołtysi, to jeszcze nie wszyscy "my Polacy" ;)

kordzina
18-08-2009, 08:25
Słoneczko też mi się tak wydaje....zresztą zobaczcie, wakacje trwają 2 miesiące( przynajmniej dzieci tyle mają :wink: ) nikt na tyle nie jedzie na "rivierę"...więc mówienie, że cudze chwalicie swego nie znacie ma sens tylko jeśli chodzi o naszą wiecznie marudzącą naturę...potem taki malkontent pojedzie do Egiptowa i też marudzi ,że za gorąco.....i wracają na Kaszuby, Suwalszczyznę, w góry i nad to nasze morze, którego nikt teoretycznie nie lubi....
i jeszcze jedno nie dam sobie wmówić że wyjazd zagraniczny jest tańszy od polskiego.Może samo zakwaterowanie tak ale dojazd, jedzenie, przyjemności i dodatki dabijają dużą sumę i to w euro.....no i przecież wydatki przed bo na "za grnicę" trzeba się lepiej przygotować...znam takich, znam....a potem wyjazd do Hiszpani, autokarem( mordęga przecież), na 10 dni ( 4 w drodze)pół dnia w Barcelonie( ale była) i nie stać ich na kolację, ale Hiszpania zaliczona.
Piękny nasz kraj jest, różnorodnością krajobrazu, zmiennością może zachwycić niejednego,I trzeba pamiętać ,że nasza wieś jest w porównaniu z Europejską ekologiczna cała-bo nasz chleb to chleb a nie papier ścierny.
żeby w Alpach zobaczyć piętrowość górskiej roślinności trzeba przemierzyć kilometry my to mamy w pigułce na zatłoczonych tatrzańskich szlakach.
Dlatego moich chłopców od maluchów uczę szacunku do przyrody....mała siateczka na śmieci w plecaku...mała a działą tak wiele, nie musielibyśmy się potem wstydzić ton śmieci wyciąganych z Morskiego Oka.
Pozdrawiam podróżujących

KSERO
02-10-2009, 08:02
POLAŃCZYK :)
http://iwbrzaska.w.interii.pl/pol.jpg

Armidia
25-10-2009, 17:58
Podlaski Przełom Bugu
najpiękniejsza wyprawa: trzy dni listopada 2006r. poświęcone na przejechanie Ściany Wschodniej od Janowa Podlaskiego, do Dorohuska... pogoda do bani, ale wspaniali ludzie, piękne (pomimo pory roku) krajobrazy... no i to tempo życia :wink:

Pozdrawiam,
Armidia

Noxili
12-11-2009, 12:03
A ja polecam "mój" zakatek Polski: Pogórze Sudeckie. Skrzyzowanie zimego klimatu Sudetów i najcieplejszej części równiny wrocławskiej daje niezwykłe miejsce:
Ciepło , niezwykły klimat.Mało znane ,pełno naprawdę urokliwych zakątów . Niesamowita historia, pełno zabytków,ale mało turystów( z drugiej strony brak szlaków i sieci turystycznej.)



http://img40.imageshack.us/img40/5247/img9523kopia.jpg

http://img258.imageshack.us/img258/715/crw624701kopia.jpg

http://img21.imageshack.us/img21/57/krzyi.jpg

http://img40.imageshack.us/img40/269/obraz567.jpg

http://img404.imageshack.us/img404/8152/i0001402.jpg

http://img21.imageshack.us/img21/606/img9289fhdr.jpg

http://img23.imageshack.us/img23/5228/img1811fhdr.jpg

http://img204.imageshack.us/img204/2714/obraz2078kopiakopia.jpg

Naprawdę magiczna kraina


Tylko ci tubylcy bywają wybuchowi:
http://img413.imageshack.us/img413/9544/img4715.jpg
I rzucją sie na siebie pod byle jakim pozorem:
http://img33.imageshack.us/img33/3554/img4694ot.jpg[/img]

Funia
16-11-2009, 08:44
Cała Polska jest piękna.

Nie ma regionu, w którym nie da się znaleźć jakiejś perełki.

My mieszkamy w lubuskim i teraz mając 2 maluchy (4 lata i niecałe 3 miesiące) możemy tylko wybrać się na maksymalnie kilkudziesięciokilometrową jednodniową wycieczkę, a i tak jest gdzie jeździć. W sobotę był spacer w Lubniewicach nad jeziorem koło zamku i obiad na zamku w Łagowie, a w niedzielę spacer po ruinach twierdzy w Kostrzynie - to wszystko nie dalej niż 60 km od domu i z wózkiem.

Lubniewice
http://www.lubniewice.pl/asp/pliki/images/zab_nowy_zamek_wiosna.jpg

Łagów
http://www.alibi-club.pl/mostki/img/lagow.jpg

Kostrzyn
http://www.kostrzyn.um.gov.pl/turystyka/obrazki/0017_m.jpg

http://www.mm.pl/~mucharek/Galerie/Stare%20Miasto/album/slides/GALERIA25.JPG