PDA

Zobacz pełną wersję : Wybór kaloryfera



kze-Żonka
10-02-2007, 13:21
Zastanawiam się nad wyborem kaloryfera.
Czy lepszy jest duży gabarytowo i wąski (1.1, 2.1), czy mniejszy i szeroki(2.2, 3.3)? Dla mnie najważniejsze, że ma być ciepło, ładnie i wygodnie do sprządania.
W związku z tym jak sugerujecie: parapet powinien wynosić 30cm, czy 35cm?

bwojtek
10-02-2007, 13:25
1. Ważna jest MOC kaloryfera
2. A jakie grube masz ściany i gdzie osadzone okna?

kze
11-02-2007, 15:14
To może ja się włącze... :oops:
Mówiełem Żonie, ze majwazniejsze są wymiary x,y i z a przede wszyzstkim moc nie tylko wielkość x i y...

Ściany mamy 25pth na to 15cm styro. Jak to gdzie osadzone okna? Ściana 2W to okna osadzone przy styropianie, na końcu bloczka.
Teraz zastanawiamy sie, czy kupić parapet 30cm czy 35cm..

Marzin
11-02-2007, 15:40
Ale numer, a może porozmawiajcie live, a nie on-line. No chyba, że jedno jest UK a drugie w Irlandii... :roll:

kze
11-02-2007, 20:56
Ale numer, a może porozmawiajcie live, a nie on-line. No chyba, że jedno jest UK a drugie w Irlandii... :roll:
Jaki numer? Żona chce się przekonać na forum, czy mam rację i wyrobić sobie zdanie.. W czym problem? Co nie może zweryfikować opini męża?? Albo nie może samodzielnie dowiedzieć sie czegoś na forum. A ja pomagam Żonie w zdobywaniu wiedzy.. :wink:

boguslaw
12-02-2007, 06:49
Mówiełem Żonie, ze majwazniejsze są wymiary

Poniekąd.....

Długi i wąski może mieć tą samą moc co krótki i gruby.
Ta sama moc to taki sam efekt końcowy....
Reszta to kwestia gustu.
Indywidualnych upodobań i potrzeb wnętrza.

PrzemoBDG
12-02-2007, 09:57
Zastanawiam się nad wyborem kaloryfera.
Czy lepszy jest duży gabarytowo i wąski (1.1, 2.1), czy mniejszy i szeroki(2.2, 3.3)? Dla mnie najważniejsze, że ma być ciepło, ładnie i wygodnie do sprządania.
W związku z tym jak sugerujecie: parapet powinien wynosić 30cm, czy 35cm?

Zakładam że porównujemy grzejniki o tej samej mocy. Tak więc zasadnicza różnica to kształt. Grzejnik 2.1 będzie jak to już wspomniałaś większy, lecz węższy. Jednak te różnice kształtu mogą być na korzyść gdyż grzejnik 2.2 może być dość krótki i "niezbyt ładnie komponować się w ogólny wygląd pod oknem", podczas gdy grzejnik 2.1 może tą przestrzeń całkiem estetycznie zapełnić. Co do parapetów to ten 30cm będzie chyba pasował do obu grzejników -> jeżeli ściana jest 25, to po odjęciu ok.7cm na okno pozostaje nam 18 cm wnęki okiennej i wielkość parapetu która wystaje poza lico ściany to ok. 10 cm (ok. 2-3 cm parapetu wsuwa się pod okno - jest tam specjalnie pozostawiony rowek na osadzenie parapetu). Parapet nie powinien całkowicie zakrywać grzejnika (35-tka by to na pewno zrobiła w obu wypadkach), gdyż nie powienien zakłócać konwekcji - ruchu powietrza wokół i "przez" grzejnik.
... i tak a propos główna różnica pomiędzy grzejnikami 2.1 i 2.2 o tej samej mocy to to iż w pierwszym przypadku więcej ciepła oddaje on przez promieniowanie a ten drugi relatywnie więcej przez konwekcję, co dla osób nie będących szczególnymi miłośnikami kurzu może nie być ciekawą opcją :wink: