PDA

Zobacz pełną wersję : POROTHERM - klasa wytrzymałości a rzeczywistość



czaja76
10-02-2007, 23:03
Witam

Czy wiecie może coś na temat wad Porothermu, np. takiej, że deklarowana klasa 15 nie jest taka w rzeczywistości (góra 10), że pustaki na pióro-wpust nie pasują czesto do siebie itd. Otrzymałem takie informacje od hurtownika, który stwierdził, że on domu z POROTHERMU 25P+W by nie budował, szczególnie przy dachu obłożonym dachówką cementową, i namawiał mnie raczej na POROMUR lub Maxa. Czy mozliwym jest, że to tylko takie gadanie (facet nie handluje raczej POROTHERMEM a mówi, że to z powodu tych wad). Bardzo proszę o opinie czy ściany konstrukcyjne z Porothermu 25P+W kl.15 to dobry pomysł?

pozdrawiam
czaja

JACKIE P
10-02-2007, 23:33
ja byłem tylko zaskoczony jak porównałem współczynniki przenikalności cieplnej /oporu cieplnego/ czy jakoś tak dla np. PTH 44,5 oferowanego przez wienerbergera Polska, a taki sam oferowany przez Wienerbergera Oesterreich? Byłem lekko zszokowany widząc takie różnice - wejdźcie sobie na stronę www.wienerberger.pl i porównajcie te same materiały na www.wienerberger.at. Brak słów jak jesteśmy ładowani w bambuko. Moim zdaniem jeśli firma ta produkuje okreslony produkt to wydaje mi się, że nie powinno być różnicy czy jest to produkt rdzennie made in austria, made in russia czy made in poland ? Prawda?

JACKIE P
10-02-2007, 23:38
przed chwilą spojrzałem dla PTH 50 - w Austrii współczynnik wynosi 0,19 a dla Polski 0,29. Pozostawiam bez komentarza.

pzw
11-02-2007, 06:37
ja byłem tylko zaskoczony jak porównałem współczynniki przenikalności cieplnej /oporu cieplnego/ czy jakoś tak dla np. PTH 44,5 oferowanego przez wienerbergera Polska, a taki sam oferowany przez Wienerbergera Oesterreich? Byłem lekko zszokowany widząc takie różnice - wejdźcie sobie na stronę www.wienerberger.pl i porównajcie te same materiały na www.wienerberger.at. Brak słów jak jesteśmy ładowani w bambuko. Moim zdaniem jeśli firma ta produkuje okreslony produkt to wydaje mi się, że nie powinno być różnicy czy jest to produkt rdzennie made in austria, made in russia czy made in poland ? Prawda?
Myślę, że dane techniczne nie kłamią.
Jak się popatrzy na oba pustaki - austriacki i polski - to gołym okiem widać różnicę w budowie. Austriacki ma mniejsze pustki powietrzne i wedle opisu jest lżejszy o ponad 2kg ( Poro 50 ), a więc przy tych samych wymiarach ma więcej powietrza " w sobie". Trzeba wiedzieć, że im mniejsze pory powietrzne,tym cieplejszy jest pustak. Dlatego np. Ytong oferuje pustaka 36,6 cm jako materiał na ściany jednowarswowe, bo tam powietrze zamknięte jest w bardzo małych porach( mniejsze możliwości ruchów konwekcyjnych).
Ciekawe jest ile kosztowałby oryginalny austriacki poro na nawszym rynku ?

Jerry304
11-02-2007, 06:45
Też zajrzałem na ich stronę 25-tek jest kilka . Taka najbardziej podobna do mojej kosztuje 3 EURO.