PDA

Zobacz pełną wersję : Folia kubełkowa - zakończenie



peteruno
11-02-2007, 09:15
Mieszkam w domu z lat 20-tych ubiegłego wieku. Oczywiście miałem wilgoć w piwnicy i musiałem zaizolować fundamenty. W tym celu odkopałem fundamenty, wykonałem drenaż opasowy, oczyściłem ściany, wykonałem powłokę izolacyjną preparatem bitumicznym, ułożyłem folię kubełkową, ułożyłem styropian. W jaki sposób należy zakończyć tę izolację powyżej poziomu gruntu, aby w poprawny sposób przejść do ocieplania ścian i jednocześnie wilgoć z fundamentów mogła swobodnie uchodzić na zewnątrz? Zaznaczam, że parter domu jest posadowiony równo z poziomem gruntu.

joannaj75
24-03-2008, 20:22
Odświeżam temat .....właśnie nad tym się zastanawiamy - jak zrobić zakończenie foli kubełkowej wystającej ponad przy izolacji pionowej ?????

joannaj75
14-04-2008, 12:49
napewno ktoś zakładał folie kubełkową na styropian .. jak ją mocowaliście ? jak zakończyliście jej górną cześć , bo dolna opada poniżej górnego poziomu ławy , jak dobrze połączyć konic foli z obłożeniem cokołu np tynkiem ?

carringtontomas
08-05-2008, 12:58
napewno ktoś zakładał folie kubełkową na styropian .. jak ją mocowaliście ? jak zakończyliście jej górną cześć , bo dolna opada poniżej górnego poziomu ławy , jak dobrze połączyć konic foli z obłożeniem cokołu np tynkiem ?

Są takie specjalne listwy do wykończenia folii kubełkowej

mozna ją kupić np. tutaj: http://www.muzimer.pl/produkt.php?id=155

marwooj
04-08-2008, 12:46
Mieszkam w domu z lat 20-tych ubiegłego wieku. Oczywiście miałem wilgoć w piwnicy i musiałem zaizolować fundamenty. W tym celu odkopałem fundamenty, wykonałem drenaż opasowy, oczyściłem ściany, wykonałem powłokę izolacyjną preparatem bitumicznym, ułożyłem folię kubełkową, ułożyłem styropian. W jaki sposób należy zakończyć tę izolację powyżej poziomu gruntu, aby w poprawny sposób przejść do ocieplania ścian i jednocześnie wilgoć z fundamentów mogła swobodnie uchodzić na zewnątrz? Zaznaczam, że parter domu jest posadowiony równo z poziomem gruntu.

Styropian na folię nie pod?

darekw127
26-08-2008, 09:17
Są takie specjalne listwy do wykończenia folii kubełkowej

mozna ją kupić np. tutaj: http://www.muzimer.pl/produkt.php?id=155

Jak to się mocuje do styropianu z naciągniętą siatką i klejem?

zOOr
03-07-2009, 08:31
podciągnę wątek.
Jak się sprawdzi zaciąganie takiej foli klej/siatka/klej i na to płytki. Trzeba ją chyba jakoś gęsto mocować do styropianu (folię oczywiście).
Moi spece którzy wchodzą w poniedziałek chcą ją po prostu wyciąć ale jakoś nie wydaje mi się to dobrym pomysłem.

Andrzej Wilhelmi
04-07-2009, 01:15
Tak jak radzą Twoi wykonawcy! Wyciąć! Pozdrawiam.

zOOr
06-07-2009, 16:02
Tak jak radzą Twoi wykonawcy! Wyciąć! Pozdrawiam.
dzięki za odpowiedź. Została mi jeszcze jedna zagadka. czy zostwić to nieosłonięte, czy są jakieś listwy do zamocowania (i uszczelnienia). Przecież górą będzie sie "lała" woda za folię.

darekw127
06-07-2009, 20:26
No nie mogę. Żeby nie przeczytać tego, co napisali kilka postów wcześniej... :evil:

zOOr
06-07-2009, 22:00
No nie mogę. Żeby nie przeczytać tego, co napisali kilka postów wcześniej... :evil:
Trzeba było zajrzeć w linka a potem pisać. Ta listwa ma kształt który nie bardzo się nadaje do kończenia foli obciętej nie na poziomie końca styropianu :-P

joannaj75
06-08-2009, 15:41
moj kierownik budowy tez kazała obciąc na równo z ziemią wiadomo że na to przyjdzie opaska np u nas z żwirku albo kostki brukowej wiec przykryją zakońzenie tak bardzo woda się tam nie bedzie lała bo opaska przeważnie jest pod lekkim zadaszeniem [rzy samej ścianie robisz lekki spadek i ju z

zOOr
06-08-2009, 20:40
moj kierownik budowy tez kazała obciąc na równo z ziemią wiadomo że na to przyjdzie opaska np u nas z żwirku albo kostki brukowej wiec przykryją zakońzenie tak bardzo woda się tam nie bedzie lała bo opaska przeważnie jest pod lekkim zadaszeniem [rzy samej ścianie robisz lekki spadek i ju z
No tak. Chyba z myśleniem u mnie coraz gorzej Zdaje się, że zaczynam za bardzo kombinować :wink:

tacim
06-08-2009, 20:52
A myślisz że od dołu to woda nie podejdzie między styro a folię :)

marxxx
06-08-2009, 22:40
moj kierownik budowy tez kazała obciąc na równo z ziemią wiadomo że na to przyjdzie opaska np u nas z żwirku albo kostki brukowej wiec przykryją zakońzenie tak bardzo woda się tam nie bedzie lała bo opaska przeważnie jest pod lekkim zadaszeniem [rzy samej ścianie robisz lekki spadek i ju z

no i słusznie bo ta folia to nie izolacja przeciwwilgociowa tylko ochrona dla izolacji która powinna być pod spodem.

tacim
06-08-2009, 22:46
Amen.