PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do dziennika Ivette



mbz
29-05-2003, 11:50
Jejku, ale masz fajnie! Nic sie nie martw, na pewno bedzie dobrze, bede trzymac kciuki :smile:

Ivonesca
29-05-2003, 11:53
witaj na forum dziennikowym!!!
życze wytrwałości i pozdrawiam

29-05-2003, 12:44
Ludzie! Dzięki za tak szybką odpowiedż! Serdecznie dziękuję za wsparcie, nawet nie wiecie jakie to dla mnie ważne! Pozdrawiam!

maksiu
29-05-2003, 14:13
Ivette zapraszam do naszej wesołej gromadki...
Klub budujący -> Grupa Szczecińska
zawsze w grupie raźniej
pozdrawiam

dobrzykowice
29-05-2003, 14:20
jeszcze parenaście miesięcy temu ja również cieszylem się jak glupi jak zostal poczyniony ten pierwszy krok, ściągnięcie humusu. Wiem jakie to uczucie :smile: powodzenia, trzymam kciuki :grin:

Acha jeszcze parę lużnych uwag, piszesz że budujecie się na terenie jakiegoś osiedla, podejrzewam że jeszcze parę budów jest na podobnym co wasza etapie ? Może wypadaloby juz teraz zapoznać sie z przyszlymi sąsiadami ? Taka znajomość na tym etapie może przynieść spoooore oszczędności....
Ja np skrzyknąlem się z dwoma sąsiadami i:
1. trzy budowy robil jeden wykonawca a to oznacza niższa cena robocizny
2. transport materialu - mozna to tak skoordynować, ze zamiast 3 samochodów przjedzie tylko jeden - placicie wówczas za jeden kurs

3. Zakup materialów, jeżeli bedziecie budować z tego samego materialu to można zamówić wówczas "hurtem" na wszystkie budowy, chyba nie musze mówić że ceny na material jadą w dól ?

oczywiście potrzeba trochę czasu i wysilku aby to skoordynować no i trzeba mieć szczęście do sąsiadów, ja mialem :smile:
Gra w każdym razie warta jest świeczki

pozdrawiam

29-05-2003, 14:46
Dzięki wszystkim za pozdrowionka i cenne rady.Ivette

30-05-2003, 14:26
Teska! Dzięki za wsparcie. Mamy znajomych, którym Maras zbudował 2 domy i są zadowoleni. Myślę, że tą cenę można go trochę popilnować. Odważ się wreszcie na swój dziennik, bo Twoje rady są bardzo cenne. Pozdrawiam! Ivette

30-05-2003, 14:38
Ja chyba coś pokręciłam, bo się wyświetlił nowy wątek, a kliknęłam na "odpowiedz". Czy coś robię nie tak? Poradźcie! Dzięki! Ivette

Ivonesca
30-05-2003, 14:52
ivette- wszystko zrobiłaś dobrze, nic się nie martw :smile:

dobrzykowice
02-06-2003, 15:56
i geodeta wytyczyl ci również brzegi law ?! :grin: musieliście ją zdrowo nastraszyć :grin:
standardowo wytycza się jedynie osie law fundamentowych, grubość samych law i fundamentów często jest dopiero uzgadniana na budowie z wykonawcą. grubość jest zależna od materialu z jekiego budujesz sciany nośne a to inwestor dość często zmienia.....

02-06-2003, 16:07
Cześć Dobrzykowice! Ale my budujemy z silki 18 i nasz wykonawca już 100 razy namawiał nas na niemiecki Poroton, ale my się nie dajemy. Powiedzieliśmy mu, że silka jest naniesiona w projekcie i nic nas od niej nie odwiedzie! Więc dał nam z tym spokój. Materiał wybieraliśmy chyba ze 3 miesiące i ustaliliśmy, że już go nie zmienimy, żeby nie wiem co. Wnioskuję, że wszystko jest w najlepszym porządku. Zobaczymy dzisiaj, zo powie kierownik budowy. Pozdrowionka! Ivette

mbz
17-06-2003, 10:40
Hej Ivette!
Fajnie, ze tak wam sprawnie roboty ida, oby tak dalej :D
Czy to, co napisalas oznacza, ze twoja Joasia nie chce jezdzic na budowe? A ile ona ma lat? Moze potrzebuje troche wiecej czasu niz mlodsza na to, zeby przyzwyczaic sie do mysli o przeprowadzce, o zmianie szkoly, kolezanek? Mlodsze dzieci zazwyczaj szybciej sie adaptuja do nowych warunkow. Troche cierpliwosci i wyrozumialosci i zobaczysz, jeszcze bedzie chciala jezdzic tam ciagle.

Ivonesca
17-06-2003, 12:40
Ivette - u mnie było to samo - młodsze dziecię po prostu wkłada się do samochodu :D - starsze tzreba było długo namawiać :-)

dobrzykowice
18-06-2003, 10:53
radość w Twoich postach wprost bije po oczach :D Życzę Ci aby tak bylo do samego końca, czyli przeprowadzki !

20-06-2003, 09:30
Witam wszystkich! Moja Joasia - czyli starsza córka ma prawie 15 lat a młodsza Julia - 4 latka. Joasia od dzisiaj ma wakacje, więc mamy nadzieję, że wkrótce zaszczyci nasz nowy dom swoją inspekcją. Jest OK, zdaję sobie sprawę, że Joasia jest w bardzo trudnym wieku. Ale muszę się wszystkim pochwalić, że ma średnią 5,23 - drugą wśród czterech klas drugich w jej gimnazjum (Gimnazjum przy XIII Liceum - straszny mają zasuw, czsem mi jej naprawdę szkoda). Jestem z niej bardzo dumna i w ogóle jest fajnie. Pozdrowionka! :P Ivette!

mbz
20-06-2003, 09:32
Ivette, gratuluje super zdolnej cory :P Na pewno w wakacje bedzie tak, jak napisalas i obie beda szalec na dzialce! :D

20-06-2003, 09:43
Dzięki mbz! Z pewnością będziemy szaleć razem na budowie! Możesz się ujawnić z jakimś kobiecym imieniem? Bo domyślam się, że jesteś babką?
Pozdrawiam serdecznie! Ivette :lol:

dobrzykowice
25-06-2003, 22:27
z pierwszym problemikiem (betoniarka) poradziłaś sobie koncertowo - gratuluję !

Teska
30-07-2005, 15:03
hmm...2 lata od oststniego komentarza....a rok od wpisu w dzienniku.... :cry: