PDA

Zobacz pełną wersję : projekt APS163 pracownia ARCHI-PROJEKT



piona
12-02-2007, 12:28
Witam!
Jestem zainteresowany zakupem projektu APS 163 pracowni Archi-projekt z Lublina. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia związane z tym projektem? Chodzi mi o to czy jest w miarę funkcjonalny? Jakie są koszty budowy? Dom ma tylko 139 m^2 powierzchni użytkowej ale patrząc na układ pomieszczeń wydawać się może że są rozmieszczone w miarę dobrze. Proszę o opinie na temat tego projektu. Pozdrawiam serdecznie.

piona
18-03-2007, 07:36
no nic, będę prekursorem. W czerwcu START!!!

piona
08-08-2007, 21:07
hmmm, nikt??? A u mnie już piwnica przykryta. Na razie jestem zadowolony. Piwnica jest wieeeeelka :)

bonet
13-08-2007, 12:41
Witam,
Jestem w bardzo początkowej fazie realizacji naszego marzenia.
Na razie wybieramy działkę i próbujemy znaleźć odpowiadający nam projekt domu.
Jstem ojcem wielodzietnej ( 3 córki ) rodzinki i myślę, że taki właśnie dom - wg APS 163 byłby dl nas odpowiedni.
Właściwie jestem ciekawy każdej opinii nt tego projektu. Jakie są wstępnie kalkulowane koszty budowy i jak w rzeczywistości wygląda realizacja takiego projektu.
Możesz być pewien, że będę tu zaglądał, żeby sprawdzić jak idzie postęp prac.
Także masz na pewno jednego kibica.
Ja jestem z Lublina i chciałbym wybudować ten dom ok. 7 km od granic mojego miasta na działce 18a (takie wymogi gminy).
Pozdrawiam i życzę sukcesów na każdym etapie budowy.
Jacek

piona
17-08-2007, 08:43
Witaj bonet!
Nareszcie jest ktoś oprócz mnie z APS 163. No więc tak, ja buduję ten projetk w wersji lustrzane odbicie z doprojkeotwaną piwnicą. Jakie są koszty? Dziś jest to bardzo ciężko powiedzieć. Mając na uwadze że rok temu pustaki kosztowały 6 zł a w czerwcu w Chełmie były po 16!!! ciężko jest oszacować. ja kupiłem pustaki po 10,5. Mieszkałem przez kilka lat w podobnym domku i był bardzo wygodny. poza tym ja szukałem domku małego wygodnego nie jakoś mocno wycudowanego - taki po prostu domek. Jak go pokazałem żonie to usłyszałem "śliczny" Ja dokonałem (nie sam tylko mój architekt) pewnych zmian w projekcie, kotłownia do piwnicy - duża łazienka na dole, rezygnacja ze spiżarki w Kuchni, powiększenie komina żeby w kuchni była kratka wentylacyjna na kominie i przewód z nad kuchenki, powiększenie wiatrołapu, na poddaszu wejście do garderoby z hallu zamiast z sypialni. Na dole jedno większe okno zamiast dwóch małych w łazience, w kuchni przesuwam okno na środek pomieszczenia bo w projekcie jest chyba 60 cm od ściany, likwiduję jedno okno w dachu na strychu. To chyba tyle zmian. Poza tym projekt moim zdaniem jest rewelacyjny. Aha, robię sobie przejście z garażu na klatkę schodową i będę miał połączenie piwnicy z garażem i domem. Realizacja idzie bez komplikacji, mam dobrych fachowców, którzy przede wszystkim MYŚLĄ i to wystarcza żeby nie było kłopotów. Ja na razie mam piwnicę i za tydzień przykrywam parter.
Jeżeli chciałbyś przyjechać obejrzeć realizację to zapraszam. Życzę powodzenia!!!