PDA

Zobacz pełną wersję : czym to przewieść



ewuś
12-02-2007, 12:29
Mam do kupienia używany garaż blaszany na działke w cenia 300 zł.

idealny na materiały. ale nie wiem czym go przywieść wymiary 5*3.
Dzwoniłam do wielu firm przewozowych i każdy mówi, że nie bo ponadwymiarowy.

macie jakiś pomysł?????????????/

lukol-bis
12-02-2007, 12:38
Musisz poszukać producenta takich garaży i zamówisz u niego usługę demontażu, transportu i ponownego montażu. Inaczej się nie da.
Pozdrawiam

ewuś
12-02-2007, 12:44
to trochę dziwne

Krzysztofik
12-02-2007, 12:44
"TANIE BUDOWANIE"

Musisz poszukać producenta takich garaży i zamówisz u niego usługę demontażu, transportu i ponownego montażu. Inaczej się nie da.
Pozdrawiam
:D :D :D

ewuś
12-02-2007, 12:46
ALE ON JEST UŻYWANY I MA TROCHĘ ZARDZEWIAŁE śruby dlatego chce go przewieść w całości

mTom
12-02-2007, 12:54
Przenosiłem taki garaż. Też miał trochę zardzewiałe śruby, ale nie było większych problemów z odkręceniem. W sumie wystarczyły dwie średnio silne osoby...

amdam78
12-02-2007, 12:58
Technicznie jest to możliwe na samochodzie o niskiej naczepie ( przewozi się nimi koparki itp). Będą to miały firmy budowlane, ale te większe. Problem jest jednak z przewiezieniem tego od strony formalnej. Każdy patrol zatrzyma i zapłacicie mandat. Do przewozu rzeczy ponadwymiarowych potrzebujecie wynając pilota i.... uzyskać zgodę na przewóz tego w urzędzie na terenie, tórego to się bedzie odbywało. Mało tego konieczna będzie wytyczona trasa, po której z tym pojedziesz i nie wolno ci jej zmieniać.

Ciężka sprawa niestety. Taniej ci wyjdzie coś nowszego kupić czy też nawet rozebrać i złożyć na miejscu.

Geno
12-02-2007, 13:12
ALE ON JEST UŻYWANY I MA TROCHĘ ZARDZEWIAŁE śruby dlatego chce go przewieść w całości
Szlifierka kątowa i 30 zł na na nowe śruby.

12-02-2007, 13:23
macie jakiś pomysł?????????????/
podczołgówka

EZS
12-02-2007, 13:25
I niestety właśnie dlatego ja zrezygnowałam z kupna takiego garażu. Sam nie chciał przyjść. Ale jeżeli, to rozebrać i spróbować złożyć. Jak ja pytałam o samochód do przewiezienia w całości, to mi zawołali 600zł na krótki dystans. To już się bardziej opłaca kupić nowy z transportem...

amdam78
12-02-2007, 13:26
macie jakiś pomysł?????????????/
podczołgówka

Na tym właśnie wożą kopary.

12-02-2007, 13:31
Na tym właśnie wożą kopary.
zgadza sie
koparki, spychacze,czołgi ... i garaże

:wink:

Geno
12-02-2007, 15:38
Skrajnia ładunkowa drogowa ma 2500x4000 mm, kombimujcie ;)

Mirek_Lewandowski
12-02-2007, 15:43
Za naszą wschodnią granicą takich problemów nie mają :wink: Jadąc do Wilna kiedyś tam, maluchem jeszcze, póbowałem takie coś wyprzedzić. Byłem przy tylnej osi, gdy wierzeje od przewożonego ustrojstwa otworzyły mi się przed maską :evil: . Cóż, po zastanowieniu odpuściłem sobie.

zezo
12-02-2007, 15:49
EZS napisał

już się bardziej opłaca kupić nowy z transportem...
Tak mi sie zdaje że masz rację, :wink:

brachol
12-02-2007, 15:53
a daleko to masz do wozenia? i w jakiej okolicy? trzeba jechac przez miasto?

Mirek_Lewandowski
12-02-2007, 16:21
Skrajnia ładunkowa drogowa ma 2500x4000 mm, kombimujcie ;)

Jakie wysokie?
Na boku położyć

pawciom
12-02-2007, 16:58
A może tak laweta?? A najlepiej autolaweta z HDS? Busy wchodza bez problemu to czemu garaz by mial sie nie zmiescic. Moj kuzyn tak sobie przewiozl

Świerzak
12-02-2007, 18:21
jak masz taki garaz za 300 pln. to go bierz... i nie kombinuj z transportem całości... to bez sensnu.. bo zapłacisz za trans. wiecej niz za garaz...
zrób jak ci radzą... przetnij śruby flexem i kup nowe... wcześniej podpisz elementy...zeby nie było problemu ze złożeniem..

ja swój tak rozebrałem.. (tylko kosztował 600 pln.. ale nie stary) i przewoxiłem 15 km na samochodzie typu mercedes 308.. (cos jak busy:) tylko z paką... która miała ok. 4 m .. pod garaż dwie długie np ,krokwy... czerwona szmata na koniec i jedziemy..

GACUŚ
12-02-2007, 18:41
Też szukam garażu lub jakiegoś baraku i o transport się nie martwię .
Dla mnie rzeczą oczywistą jest że taki garaż trzeba rozebrać i przewieść w częściach bo w całości za drogi transport by wyszedł

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=93373&highlight=


A tak przy okazji może ktoś chce sprzedać taki garaż w okolicach Bydgoszczy ?

Pozdrawiam


:lol:

siwy z gosławic
12-02-2007, 18:44
Ale problem.
Wkladasz to na stara i wieziesz bez problemu no chyba że pod mostami :D
Przez Wrocław wieźliśmy szklarnie 4na8 metrow, w momecie mijania się z policją wypadła jedna szyba :D przez te cholerne dziuru.

Geno
12-02-2007, 23:06
Ale problem.
Wkladasz to na stara i wieziesz bez problemu no chyba że pod mostami :D
Przez Wrocław wieźliśmy szklarnie 4na8 metrow, w momecie mijania się z policją wypadła jedna szyba :D przez te cholerne dziuru.
Jakbym Cie zobaczył to pierwszy bym dzwonił za panami w błękitnych kapelusikach...

Artur K.
13-02-2007, 09:47
Przewoziłem całe domki letniskowe, barakowozy itp. Jeżeli szerokość ładunku przekraczała 3 metry i wysokość od ziemi 4 zawsze był pilot, zawiadomione odpowiednie służby i pozwolenia. Najgorzej było wytyczyć trasę tak aby po drodze nie było za niskich wiaduktów, trakcji kolejowej, czy też tramwajowej. Ponadto każdą dłuższą i nie znaną nam trasę kilka razy się przejeżdżało osobówką aby sprawdzić jak wysoko są linie energetyczne nad drogami, ewentualne tablice informacyjne, czy też drzewa.
Koszt takiego transportu jest spory.

W twoim wypadku nie zastanawiałbym się nad sprawą, rozkręcić i złożyć na miejscu skręcić i gotowe - oszczędzasz sporo kasy i czasu.

krzysiek309
13-02-2007, 11:09
Ja przywiozłem sobie blaszaka z Poznania. Sam go rozebrał, a transport zasponsorował mi szwagier, który jechał z Wrocławia przez Poznań. Ściany wiozłem w całości, tył oraz dzrwi również, a dach miałem rozebrany. Z rozbiórkąi ponownym montażem żadnych problemów.

bigmario4
14-02-2007, 09:46
Panowie laweciarze mają duże przyczepy i niskie.Warto spróbować.Ew. autko do przewozu samochodów jakaś pomoc drogowa cy cuś. :wink: