PDA

Zobacz pełną wersję : Gont bitumiczny - pochwalcie się!



a_gnieszka
12-02-2007, 14:22
No właśnie, jakie macie? Może wkleicie zdjęcia?
Właśnie wybieram i nie mogę się zdecydować :oops:
Na początku miała być karpiówka, brązowa najlepiej. Teraz skłaniam się ku prostokątnej, w kształcie cegiełek lub takiej nieregularnej, brązowej albo cieniowanej... Dachy to ostatnio moja obsesja, oglądam, wypytuję... Ludzie na ogół sami nie wiedzą co mają na dachu :D

Andrzej Wilhelmi
12-02-2007, 21:53
Zapoznaj się z ofertą firmy ISOLA. Bogaty asortyment wzorów i kolorystyki. Posiadają w ofercie nawet imitację łupka. Aktualnie wprowadzają na rynek nowy wzór. Ich wyroby doskonale się sprawdzają w naszej strefie klimatycznej. Pozdrawiam.

Krzysztofik
12-02-2007, 22:04
Mojej "pani" sie nie podoba, jest tradycjonalistką :-?
http://trelleborg.ultra.pl/systemy_budowlane/index.php?show=html&pageID=136

Tedii
12-02-2007, 22:51
Ewentualnie IKO.

Grzegorz Saczek
26-02-2007, 22:17
Ja wybiorę którąś z tych ;-)
http://www.onduline.com.pl/?id=0403

literkas
10-02-2008, 10:28
podnoszę

proszę o fotki dachów pokrytych gontem. może macie coś w swoich zbiorach?

Kris2222
10-02-2008, 11:40
Przez całą budowę myślałem o goncie ,ale że wole dmuchać na zimne więźbę zrobiłem pod dachówkę, dlatego ze zaraz nie krylem docelowo, tylko papa .
Dzis na budowie stoi 3600szt Koramica atracytowego .Więźba jak znalazł :D

Dlaczego zmieniłem zdanie.
Rok temu zdarzały sie wichury , u rodziców są gonty już z 8 lat i co sie stało , w czasie wichury czubki gontów postawiły dęba :wink: , dlatego że gwoździe
z czasem zaczęły wychodzić i powoli podnosić te czubki ,wystarczył wiatr i reszta sie sama zrobiła. Mała szczelina wystarczyła by wiatr znalazł opór .

Druga sprawa to praktycznie niemożliwość ukrycia fałd na składaniu papy podkładowej pod gont. Gdy słonko poświeci pod odpowiednim kontem to mnie szlag bierze jak to widzę. Co metr fałda , jak dla mnie nie do przyjęcia.

daggulka
10-02-2008, 12:59
Mam dach kryty gontem...nic z sytuacji wymienionych przez Krisa nie ma u mnie miejsca...gonty nie odstają, a żadnych fałd nie zaobserwowałam :roll: ...jak dla mnie na razie to same zalety :D
tak wygląda mój goncik


http://images30.fotosik.pl/76/afb42a3e490db64dmed.jpg
http://images29.fotosik.pl/108/312155ff75e67262.jpg

ewkast
10-02-2008, 17:13
Ile kosztował Cie ten dach?

osek
10-02-2008, 17:35
też mnie ciekawi cena tego dachu...
odnośnie gwoździ- to żebrowane do drewna tak szybko nie wyjdą ;)

bogus33
10-02-2008, 17:45
Rok temu zdarzały sie wichury , u rodziców są gonty już z 8 lat i co sie stało , w czasie wichury czubki gontów postawiły dęba :wink: , dlatego że gwoździe
z czasem zaczęły wychodzić i powoli podnosić te czubki ,wystarczył wiatr i reszta sie sama zrobiła. Mała szczelina wystarczyła by wiatr znalazł opór .

Druga sprawa to praktycznie niemożliwość ukrycia fałd na składaniu papy podkładowej pod gont. Gdy słonko poświeci pod odpowiednim kontem to mnie szlag bierze jak to widzę. Co metr fałda , jak dla mnie nie do przyjęcia.

widzisz, przy prawidłowo wykonanym pokryciu dachówka bitumiczną żadna z opisanych przez ciebie wad nie ma miejsca. niestety, część wykonawców podchodzi do tematu papa to papa jak papier wszystko przyjmie; a niestety to pokrycie jest bardziej wymagające niż sie większości wydaje. stad i wielu niezadowolonych można znaleźć.
co za gwoździe stosowano , że same wychodzą? jaką papę dano na deskowanie? dlaczego końce (czubki, noski) nie zwulkanizowały sie z poprzednią warstwą? czyżby wykonawca tak spaprał spodnią warstwę, że przestała być lepka? w jakiej temp. zewn. był kryty dach?
pozdrawiam

Kris2222
10-02-2008, 18:53
gwoździe są kręcone ,miedziane , wszystko było przez parę lat ok, dach jak malowany ,wszystko sie zwulkanizowało, dach robili latem, pamiętam bo wchodziłem i za bardzo nie szło chodzić po gontach bo robiły sie ślady po butach.

Pod gontami jest papa ,która była ze dwa razy lepikiem smarowana w wcześniejszych latach.
Wychodzące gwozdki zrobiły szczeliny w czybkach , a to już starczyło by wiatr je podniósł.

Andrzej Wilhelmi
10-02-2008, 19:36
Miedziane gwoździe zawsze wychodzą i to ich podstawowa wada. Pozdrawiam.

daggulka
10-02-2008, 19:38
Ile kosztował Cie ten dach?

w zasadzie to dwa dachy :wink: ...jeden na domu, drugi na garażu... jakieś niespełna 300m powierzchni
w jednej hurtowni kupowałam wszystko: gont, papę, wiatrownice i blachę, gwoździe i co tam jeszcze trza :wink: ...za wszystko zapłaciłam latem ubiegłego roku 9000zeta
potrzebne były jeszcze deski do zadeskowania dachu...zostało mi sporo po szłaunkach, więc dokupiliśmy chyba tylko ze 2 kubiki :roll:

ewkast
11-02-2008, 17:51
dzieki za odpowiedz

ewkast
11-02-2008, 17:52
aha a co to za firma?

daggulka
11-02-2008, 18:24
Technonicol...tak się nazywa producent...kiedy kupowałam to były mało popularne...teraz coraz częściej spotykam w składach :roll:

odlo78
12-02-2008, 12:10
mi bardzo, ale to bardzo podoba ;-) się gont na domku nr 3 na stronie jmsa http://www.jmsa.pl/jmsa_content.html Może ktoś ma pomysł jak uzyskać taki efekt - kolor niby jednolity ale efekt przestrzenny, taki trochę łupkowaty? Czy któryś z dostępnych producentów ma coś takiego w ofercie? Przejrzałam wiele ofert ale na dokładnie taki nie trafiłam - albo może po prostu inaczej wygląda to na dachu a inaczej an próbce ..

Andrzej Wilhelmi
12-02-2008, 21:55
Isola ma w ofercie Tiri dający taki efekt. Pozdrawiam.

odlo78
13-02-2008, 07:39
na Pana Andrzeja jak zwykle można liczyć !!!