PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W RODODENDRONACH 3 pracownia ARCHON



jotpe
12-02-2007, 16:05
Jako, że algorytm wyszukiwania nie znalazł niczego na temat Domu w rododendronach 3 - chciałbym stworzyć nowy topic z nadzieją znalezienia kogoś, kto buduje domek według tego projektu. Jestem z żoną na etapie wyboru i wypowiedź kogoś bardziej doświadczonego na pewno by nam pomogła.

tutaj (http://www.archon.pl/index.php?act=33&rodzaj=rzuty&sid=m429c46c1578cc) jest link do projektu. Co o nim myślicie ?

Według mnie to:
Za dużo tych balkonów. Może pozostawić ten jeden nad tarasem, a resztę zlikwidować. Wyjście na balkon z łazienki na poddaszu ??? to jakieś nieporozumienie. Nad wejściem zrobić małe zadaszenie. Czy salon o szerokości 3,8cm to za mało ? chyba tak. Czy koszt budowy wzrośnie znacząco gybym chciał salon poszerzyć przypuścmy o 0,5m ?

Sami juz nie wiemy... im dłużej się przypatrywać w jakiś projekt to bym bardziej ma się do niego jakieś zastrzeżenia.

Zawsze myślałem, że wybór projektu to pestka... tak niestety nie jest.

Rozpatrujemy jeszcze projekt "Kostek" z archetonu.

pluszku
12-02-2007, 18:30
takie watpliwosci nie opuszcza Cie do konca
ja juz mam wybray projekt
pozwolenie na budowe
ekipe zaliczkowaną
ruszaja za miesiac
i nagle zaczalem sie zastanawiac czy aby na pewno ten projekt mi sie podoba
ehhhh

czasami zazdroszcze ludziom ktorzy potrafia sie cieszyc z kazdej pierdoły

dorotka.20
13-01-2008, 23:38
Witam!
Czy ktos z Was buduje może dom w rododendronach 3(G)??
http://www.archon.pl/index.php?act=12&menu_act=1&sid=m44ace79a8887c
Jestesmy zainteresowani tym projektem i jak wprowadzimy pewne zmiany (np. przeniesienie kuchni w miejsce salonu i zrobienie wyjścia na taras z tyłu domu) to będzie pięknie. Czy mógłby sie ktos wypowiedziec czy to jest wogóle mozliwe?? Z góry dziekuję:)

rzepik74
20-02-2008, 15:32
Witam! bardzo proszę o zdjecia wnetrz ww.domku,może ktoś z Państwa buduje budował ten domek ewentualnie zna linki gdzie mogę zobaczyć zdjecia z realizacji.Kiepsko u mnie z wyobrażnia przestrzenna,a b.podoba mi się ten projekt,ciekawi mnie zwłaszcza kuchnia i poddasze. Z góry dziekuje! :roll:

rzepik74
10-04-2008, 15:08
Witam! proszę o pomoc w oszacowaniu ile mogą kosztować następujące zmiany w projecie ww.domku.Nie orientuję sie które z nich są płatne a które nie i jakiego rzędu to są kwoty.Chcę dowiedziec sie czy w efekcie tych zmian projekt nie okaże się zbyt drogi a to sprawi że muszę szukać dalej innego projektu. Oto proponowane zmiany:

-zwiększenie dł i szer.domu o 1m
-przeniesienie kotłowni do garażu(na ściane z byłą kotłownią)
-poszerzenie klatki schodowejo ok.20cm
-likwidacja drugiego okna w kuchni
-wzniesienie ścianki działowej oddzielającej kuchnię od salonu i jadalni
-zmiana lokalizacji okien w pokoju na parterze i garażu
-likwidacja balkonu nad kuchnią
-zamiana niektórych drzwi balkonowych na okna(poddasze)
-likwidacja okien dachowych

Z góry dziękuje!! :wink:

robus75
07-10-2008, 12:19
czy ktos buduje taki domek? a moze juz sobie w nim mieszka? albo jest na etapie adaptacji tego projektu i rusza z budowa na wiosne?

robus75
15-01-2009, 12:39
Nikt z forumowiczow nie buduje domu w rododendronach 3???

rms72
23-01-2009, 17:33
Witam. My jesteśmy w trakcie kończenia urządzania domu w rododendronach 3.

robus75
23-01-2009, 20:45
No to bardzo sie ciesze. Zadowoleni jestescie? jakies szczegolne zmiany zrobiliscie? my zaczynamy na wiosne jak wszystko dobrze pojdzie. w sumie interesuja nas tez zdjecia jesli jakies macie i czasu pod dostatkiem zeby wyslac. bedziemy wielce zobowiazani. pozdrawiamy. jak by co to podaje moj mail [email protected]

rms72
24-01-2009, 20:32
Nie dokonaliśmy żadnych zmian w projekcie, bo wydawał się nam ok. Po wybudowaniu też było nieźle. Niestety, problem pojawił się w momencie, kiedy podłączyliśmy piec. Komin stoi w bardzo niedogodnym miejscu. Aby podłączyć do niego piec, trzeba przebić się przez wiatrołap, co zmusza nas do zabudowy rury przebiegającej przez niego. Zdecydowaliśmy się na piec, w którym można palić węgiel i drzewo. Na początku kopciło się, momentami strasznie, a że rura w wiatrołapie nie była dobrze zalepiona, wyrzucało dym do środka. Cały wiatrołap jest czarny. Teraz zakleiliśmy te dziury gliną i na razie jest dobrze. Kolejnym minusem domu jest potwornie mała kotłownia. Nie ma zbyt wielkiego wyboru pieca. Trzeba decydować się na wyższy, za to węższy. Mimo tego miejsca mało. Myślałam, że brak garażu, ewentualnie jakiegoś małego pomieszczenia gospodarczego przy kotłowni nie będzie mi przeszkadzał, ale teraz z męzem widzimy, że to jest kolejny minus. Materiał opałowy trzeba przynosić ładny kawałek drogi. Mam swoją wizję, co do przyszłego ulokowania węgla i drzewa (myślałam, by na zewnątrz, tuż za ścianą kotłowni, zbić niewielką przegrodę na węgiel i drzewo). To w przyszłości, jak już zamieszkamy. Zdecydowaliśmy się też na maleńkie zmiany, których nie trzeba było umieszczać w projekcie. Na stryszku, który jest całkiem fajny, umieściliśmy w szczytach maleńkie okienka. Część łazienki na dole, tę ściankę, która wychodzi na klatkę schodową, zdecydowaliśmy się zrobić z nieprzeźroczystych pustaków szklanych. To daje sporo światła z klatki schodowej, a wieczorem, kiedy na klatce schodowej pali się światło, daje bardzo ładny efekt. Jak przypomnę sobie coś jeszcz, to napiszę. Ogólnie domek ładny. Zdjęcia wyślę, jak tylko je znajdę w komputerze. Pozdrawiam

rms72
24-01-2009, 20:58
Zapomniałam dodać, że komin pod kominek jest zbyt mały w oryginale, by można było zamontować w nim kominek z płaszczem wodnym lub zamontować ogrzewanie ciepłym powietrzem wydobywającym się z kominka.

robus75
25-01-2009, 18:17
Wielkie dzieki za odpowiedz. My bedziemy ogrzewac tylko gazem wiec mysle ze ta kotlownia nie bedzie az tak wielkim problemem. dzieki ze powiedziales o tym kominie to cos trzeba bedzie zrobic bo mam zamiar ogrzewac rowniez cieplym powietrzem. My tez nie robilismy wiekszych zmian poza tym ze podnosimy scianke kolankowa o jeden pustak. Tez nam sie wydawal caly projekt ok wiec nie cudowalismy za bardzo zeby tego nie zepsuc. mam jeszcze takie pytanie? Czy taka powierzchnia domu nie wydaje sie zbyt mala? W ktorej czesci polski macie domek? Dziekujemy jeszcze raz za te wskazowki i pozdrawiamy.

rms72
25-01-2009, 20:15
Dom nie jest zbyt duży, ale wystarczający. Mnie po zalaniu fundamentu wydawał się mikroskopijny. Teraz jak na 3 osoby jest w nim bardzo dużo miejsca. To dom dla 4-osobowej rodziny. Naprawdę jest w nim sporo przestrzeni. Nie podnosiliśmy ścianki kolankowej i wg mnie nie ma takiej potrzeby. Skosy nie są zbyt strome. Chociaż jeszcze się tam nie wprowadziliśmy, już czujemy się wspaniale w nim. Nie mogę się doczekać przeprowadzki. W tej chwili jesteśmy na etapie wybierania płytek. Dom stoi pod Pułtuskiem i jest już w tej chwili dla mnie najcudowniejszym miejscem na świecie. Polecam pokrycie dachu nie folią, a deskami i papą. Warto, tylko że trzeba wtedy podnieść kominy. Myśmy nie podnieśli głównego komina i z jednej strony jest niewidoczny, ale pali się dobrze. Pozdrawiam i życzę dużo wytrwałości. w razie wątpliwości, proszę pytać.

rms72
25-01-2009, 20:17
Tzn dym przez komin leci dobrze, a nie pali się komin. Przemęczenie wieczorne. :D

robus75
26-01-2009, 07:09
Kurcze chcialbym juz byc na waszym etapie :D Ja buduje w Gorlicach (malopolska) wiec kawal drogi do Pultuska i dlatego licze na zdjecia bo nigdzie nie moge znalezc takiego domu zeby zobaczyc go na zywo. Bardzo sie ciesze ze wystarczjaco duzy jest ten domek. Dlatego pytalem o wielkosc bo wstepnien zaznaczylem go sobie na dzialce i tak jak piszesz wydawal mi sie malenki. Ale mnie uspokoiles. Widze ze mamy podobne podejscie do domu. Ja jeszcze nie zaczalem budowac a on juz jest calym moim zyciem teraz :D

rms72
26-01-2009, 14:46
Oczywiście że wyślę Ci zdjęcia, tylko jak będę miała je w moim komputerze, na razie są w komputerze męża, a że komputer znajduje się w Warszawie, nie mogę ich przenieść. Jak mąż pojedzie do pracy, prześle mi. Co do tego życia domem, to radzę trochę zwolnić, bo może nastąpić przemęczenie materiału. Mnie taka niemoc złapała pod koniec budowy. Niedobrze mi się robiło na myśl, że muszę pilnować budowy. Wszystko było na mojej głowie, bo ja na miejscu, a mąż w stolicy. Przyjeżdżał tylko na weekendy. Koszmar. A to materiału zabraknie, a to majster nawali...Teraz mąż mój pilnuje dziś osobiście, bo drzwi wewnętrzne nam zakładają. I też są problemy, bo tak mierzyli, że ościeżnice za długie zrobili, a to dziś drzwi poprawiali, bo też zbyt długie. Siedzi biedak od rana i pilnuje razem z moim tatą. Dobrze, że w środku ciepło i telewizor mają, bo chyba by z nudów padli. Nie chciałabym zaczynać budowy od podstaw. Koniec. To mój pierwszy i ostatni dom.

robus75
26-01-2009, 15:01
Przepraszam ze caly czas pisalem z koncowka -es zamias -as :D Teraz juz wiem. No to faktycznie ciezko mialas jak maz byl poza domem i budowa na twojej glowie. My bedziemy wspolnie budowac. Przynajmniej taki mamy zamiar. Poki co to ciesze sie ze mamy zapal. Zobaczymy na jak dlugo wystarczy

rms72
26-01-2009, 16:43
Nie przedstawiłam się, więc nie mogę mieć pretensji o końcówkę. Pozdrawiam
Renata

rms72
26-01-2009, 16:47
Dziś na reszcie skończyli wstawiać te drzwi wewnętrzne. Nie widziałam tego osobiście, bo mam nogę w gipsie, ale oglądałam filmik i zdjęcia. Trochę pokuli i trzeba będzie łatać, ale wygląda nieźle. W końcu po domowemu. Jeszcze tylko kafelki, podłoga i malowanie ścian. W końcu!! To już sama przyjemność.

robus75
27-01-2009, 07:00
Witam Renato.Powiedz mi prosz czy ten wykaz z wieźby dachowej z projektu sprawdzil sie w rzeczywistosci? Chodzi mi o to czy wszystkie elementy pasowaly jak ciesle robili wiezbe.

rms72
27-01-2009, 13:23
Nikt nam nie zgłaszał problemów związanych z dachem. Wydaje mi się jednak, że nasi majstrzy robili wszystko tak, jak to robią wszędzie. Chyba nie zaglądali w tej kwestii do planu. Zresztą, jak mury staną, to przecież wszystkie elementy sami muszą przyciąć tak, by pasowały. Zawsze zdarzy się coś nieprzewidzianego. Wstarczy, że użyjesz jakiegoś innego materiału niż przewiduje projekt i trzeba kombinować.

robus75
31-01-2009, 14:02
Witam ponownie. Mam do Ciebie taka może nietypowa prośbę. Na co byś mnie uczuliła przy budowie właśnie tego domu? Na jakie sprawy zwracać szczególna uwagę? Wiem ze brzmi może to trochę głupio ale gdybyś mogla się wcześniej kogoś doradzić kto budował ten właśnie dom to może uniknęła byś kilku jeśli nie problemów to niedogodności. Mówią ze najlepiej uczyć się na błędach, ale nie na swoich :D Jeśli możesz to poproszę o takie wskazówki. Pozdrawiam

rms72
31-01-2009, 15:58
Rozumiem Cię doskonale. Byłam laikiem w tych sprawach, sama się też dopytywałam. W sumie to nie wiem, co napisać, trzeba zwracać uwagę na wszystko, zwłaszcza na to, by ściany stawiali prosto, bo potem tynkarz klnie. Mieliśmy tak ze spiżarnią. Właśnie, w spiżarni przesunęliśmy drzwi do samego skosu, na prawo. One są w projekcie tak umieszczone, że po prawej stronie nie ma praktycznie na nic miejsca. My akurat chcemy tam postawić lodówkę. Jeszcze mogę doradzić, byś zwrócił uwagę na drzwi do kotłowni. Też przesunęliśmy je, tym razem w lewo, w stronę drzwi wyjściowych. Gdyby zostały tak jak w planie, byłby problem z piecem. Jak sobie przypomnę coś jeszcze, napiszę. Pozdrawiam

rms72
31-01-2009, 15:59
Przepraszam, drzwi w spiżarni w lewo, nie w prawo.

robus75
02-02-2009, 18:55
Witam ponownie.Powiedz mi prosze jak prezentuja sie te slupy drewniane na poddaszu? One sa zabudowane czy widoczne?

rms72
02-02-2009, 22:04
Witam. Nam pozostał na wierzchu tylko 1 słup, w dużym pokoju. Reszta wkomponowała się w ściany. Słup ten zostawiliśmy jako ozdobę. Po dotarciu i pomalowaniu, nawet fajnie wygląda. :D

dorotka.20
23-02-2009, 22:01
Witam!
My równiez budujemy dom w rododendronach 3 ale wresję (g) z garażem. Jestesmy na etapie zamykania stanu surowego z dachem. Za niedługo będą okna:) Projekt pozmienialismy troche aby zmieścił sie na działce tzn. zlikwidowalismy wykusz i balkon nad wykuszem. W to miejsce mam lukarne a tam gdzie wykusz wyjscie na taras. Kominy mamy systemowe, w planie jest piec gazowy plus kominek z płaszczem wodnym. Pozdrawiam

robus75
25-02-2009, 20:28
Witam. My zaczynamy dopiero na wiosne i niewiele zmian nanieslismy oprocz podwyzszenia scianki kolankowej i drobnych zmian kosmetycznych w srodku. Powiedz mi prosze Dorota jaki wybraliscie system kominowy i ile to Was kosztowalo mniej wiecej jesli moge wiedziec. Zastanawiam sie nad takim rozwiazaniem ale jeszcze jakos nie mam przekonania do tego. Pozdrawiam

rms72
26-02-2009, 16:58
My na szczęście kończymy. Sezon grzewczy potraktowaliśmy eksperymentalnie - warto, zwłaszcza dla takich blockersów jak my:)). Teraz kładziemy płytki w łazienkach, kuchni i wiatrołapie, potem zaraz panele, a od poniedziałku mają nam ocieplać dom, bo przez te mrozy zużyliśmy już 4 tony węgla i musimy jeszcze z pół tony dokupić. Ja już wybieram farby i projektuję kuchnię. Najgorsza to jest działka - chyba urządzimy zapasy w glinie i błocie. Pozdrawiam i życzę tylko miłych wrażeń przy budowie. :D

robus75
26-02-2009, 19:29
A czy Ty Reniu masz kominy systemowe czy normalne?

rms72
26-02-2009, 20:18
Normalne, najstarsze w świecie budownictwo. Nie wiem, może lepiej byłoby mieć systemowy?

dorotka.20
26-03-2009, 10:04
My mamy kominy oba systemowe IBF. Komin, ktory wg projektu jest postawiony w salonie wybudowalismy na stropie - wymagało to wzmocnienia zbrojenia. Dzięki takiem rozwiazaniu zaoszczedzilismy miejsca na sciance kominkowej, ktore dla nas było bardzo wazne. Kominek jest z płaszczem wodnym i sam w sobie zajmuje duzo miejsca takze liczył sie kazdy centymetr aby nie zagracić salonu. Poza tym zmienilismy strop z zelbetonowego na terrive co wymagało zmian konstrukcyjnych i podwyzszenia podłogi na poddaszu. Na dzien dzisiaejszy mamy już okna , drzwi i bramę garazowa a elektrycy szaleją z kablami.

kjk2106
29-05-2009, 21:04
WITAMY :)
Jesteśmy z mężem na wstępnym etapie realizacji marzeń. Tzn. mamy działkę zaczynamy działac. Wybraliśmy wstępnie projekt Dom w Rododendronach 3. Zastanawiają nas koszty rzeczywiste i czy pokrywają się choc w części z tym co podają na stronie.
Jeśli moglibyśmy prosic o jakieś zdjęcia z realizacji to byłabym wdzięczna.
e-mail: [email protected]

Jesteśmy laikami jeszcze w tym temacie i prosimy o wyrozumiałośc w razie głupich pytań ;p

Pozdrawiam.

robus75
30-05-2009, 07:08
Witam. Ciesze sie ze ktos klolejny eybral ten projekt. ja jestem na etapie wylewania stropu . Co do kosztow to jak policze moze jeszcze dzisiaj to napisze maila. Wszystko spisuje ale sa inne koszty oprocz samej budowyu i bede musial je odliczyc. pozdrawiam

kjk2106
31-05-2009, 00:53
Cieszę się, że forum jeszcze żyje :) A jeszcze bardziej ucieszył mnie fakt iż jako pierwszy był post właśnie Pana/Pani a obecnie jesteście już na takim etapie, czego serdecznie gratuluję i zazdroszczę :)
Pozdrawiam.

robus75
31-05-2009, 11:48
Naprawde pojdzie Wam nadspodziewanie szybko jesli juz bedziecie mieli PNB. Do tego czasu troche sie to wlecze ale jak teraz widze postepy to warto czekac i warto sie wysilac.

rms72
31-05-2009, 22:49
Co do kosztów, to już przestałam liczyć pół roku temu. Wykończenie jest koszmarne. Jesteśmy tuż przed wprowadzeniem się. Ciągle wychodzą na wierzch jakieś problemy. A to rura kanalizacyjna zbyt blisko ściany, a to zawory nie takie. Ciągle czegoś brakuje. Mój mąż ma czas na podłączanie wszystkiego w weekendy. W sobotę robimy zakupy i po południu montujemy. Wtedy zawsze wszystko wychodzi nie tak, a sklepy pozamykane. Koszmar. Pozdrawiam wszystkich budujących.

dorotka.20
07-06-2009, 18:17
U nas juz posadzki wylane, tynki zrobione, taras rowniez skonczony :D

dorotka.20
07-06-2009, 18:24
http://img191.imageshack.us/img191/3317/sta60015.th.jpg (http://img191.imageshack.us/my.php?image=sta60015.jpg)
http://yfrog.com/5jsta60016jx
a tak wzglada nasz domek teraz :D

dorotka.20
07-06-2009, 21:57
Witam ponownie.Powiedz mi prosze jak prezentuja sie te slupy drewniane na poddaszu? One sa zabudowane czy widoczne?

U nas słup drewniany w głównej sypialni ma być zabudowany regipsem - bedzie idealne miejsce na zdjęcia:) słup w tzw. pomieszczeniu rekraacyjnym przy schodach zostawimy i wkomponujemy w balustrady. W łazience zdaje sie cos zostało ale tam akurat bedzie zabudowa geberitu takze i słup sie schowa. Pozostałe ukryły sie pod tynkami.

magdawo
17-02-2010, 15:39
Hmm, wygląda na to, że nikt tu już nie zagląda... Jednak gdyby ktoś się znalazł, byłabym bardzo wdzięczna za informacje dotyczące kosztów budowy Rododendronów 3... Zdjęcia również mile widziane - pochwalcie się swoimi domkami!!!
Pozdrawiam, Magda

szkotka
04-07-2010, 09:40
Witam wszystkich budujących ten domek czy ktoś może się pochwalić jak już ma zrobione jakie pomysły Wam naszły w trakcie budowy, za wszystkie bede bardzo wdzięczna.


Pozdrawiam:rolleyes:

AgataXL
22-07-2010, 19:56
Witam, myślę ,że najwięcej wiadomości jest na stronie Archonu-wykańczająca rodo 5:)

punto
11-02-2011, 12:27
Witam budujących rododendrona 3, mój w wersji 3g stoi w Krakowie, na razie w stanie surowym ale od marca zaczynamy dalej. Jak na razie dokonaliśmy kilku zmian w elewacji, np. zrezygnowaliśmy z wyjścia na taras w "salonie" w miejscu gdzie przewidywał to projekt, w zamian za to drzwi balkonowe mamy na środku wykuszu. Dzięki temu pokój jest znacznie bardziej ustawny a przy tym nie jest ciemny.

punto
11-02-2011, 12:29
I jeszcze jedna ważna zmiana- na dole zrezygnowaliśmy ze spiżarki - mamy jedną otwartą przestrzeń wokół kominka czyli salon, osobno jadalnię i kuchnię w miejscu projektowaanego pokoiku.

Gosia & Marek
09-07-2011, 21:57
Mam pytanie czy jest w Trójmieście lub okolicach jakaś osoba, która buduje lub budowała dom wg projektu Archon dom w rododendronach 3 (G). Nie ukrywam, że jesteśmy zainteresowani tym projektem i potrzebujemy pomocy osób, które już projekt zastosowały w praktyce