PDA

Zobacz pełną wersję : POSADZKA NA GRUNCIE - JAK NAJSZYBCIEJ ZROBIC SAMEMU



tysia18
13-02-2007, 08:03
HEJ!
MUSZE W NAJBLIZSZYM CZASIE ZROBIC POSADZKE NA GRUNCIE TZW. ŚLEPĄ POSADZKĘ. JAK JA ZROBIĆ NAJSZYBCIEJ I NAJŁATWIEJ?
PLANUJE ZAKUPIC POŁSUCHY BETON PRZYWIEZIONY WYWROTKA, NASTEPNIE ROZWIESC GO PO DOMU I ZAGESZCIC ZAGESZCZARKA. CZY TO DOBRY POMYSŁ? A I JESZCZE BYTANIE CZY B 7,5 STARCZY CZY LEPIEJ B10.
DZIEKI WSZYSTKIM ZA POMOC

Barbossa
13-02-2007, 08:06
jak masz tanią siłe roboczą to ok

pawelurb
13-02-2007, 10:18
jak masz wylany chudziak , to najszybciej i chyba najlepiej ekipe z miksokretem, 160 m.kw w jeden dzień bez problemu przerobią razem z ułożeniem styropianu i folii , a i jakość takiej wylewki będzie dużo lepsza niż robionej ręcznie. To chyba najszybszy sposób i najprostszy , bo rozwożenie po domu taczką czy wiaderkiem już takie szybkie nie jest.

Barbossa
13-02-2007, 10:22
chodzi o zrobienie chudziaka :D

tysia18
13-02-2007, 10:38
NO WŁAŚNIE CHODZI MI O ZROBIENIE CHUDZIAKA. A DO PRACY PRZY NIEJ ZAGONIE MEZCZYZN Z NASZYCH RODZIN WIEC SILA ROBOCZA JEST TANIA. IM WZAMIAN WYSTARCZY TYLKO CHWILE POSIEDZIEC PRZY "ŻUBRZE"

Barbossa
13-02-2007, 10:45
to śmiało bacik w dłoń i wio :D , byle by grunt też był dobrze zagęszczony bo to podstawa

i B 7,5 wystarczy

pawelurb
13-02-2007, 10:51
może zastanów sie czy nie szybciej i wygodniej zamówić nie wywrotkę betonu i rozwozić po domu , tylko może gruszka z rynną lub pompą ? jak jest dostęp do budynku z każdej strony , to pompa czy ryna przez okno i tylko rozgarnąć i wygładzić, bez noszenia i wozenia.

tysia18
13-02-2007, 11:00
TYLKO Z TEGO CO MI WIADOMO BETONU B7,5 CZY B10 POMPA NIE UCIAGNIE. BETON O TAKIEJ WYTRZYMALOSCI TO TYLKO WYWROTKA

pawelurb
13-02-2007, 11:02
TYLKO Z TEGO CO MI WIADOMO BETONU B7,5 CZY B10 POMPA NIE UCIAGNIE. BETON O TAKIEJ WYTRZYMALOSCI TO TYLKO WYWROTKA

pompa nie, ale dla rynny to bez znaczenia , miałem B10 przywieziony gruszką i podawany rynną , chwila moment i po bólu.

tysia18
13-02-2007, 11:12
OK. DZIEKI. DOBRY POMYSŁA. SPRAWDZE JAK TO CENOWO WYGLADA WZGLEDEM WYWROTKI, BO CZASOWO NAPEWNO BEDZIE SZYBCIEJ, I WTEDY PODEJME DECYZJE.

radomik
13-02-2007, 12:55
TYLKO Z TEGO CO MI WIADOMO BETONU B7,5 CZY B10 POMPA NIE UCIAGNIE. BETON O TAKIEJ WYTRZYMALOSCI TO TYLKO WYWROTKA

pompa nie, ale dla rynny to bez znaczenia , miałem B10 przywieziony gruszką i podawany rynną , chwila moment i po bólu.

dokładnie tak, jednak nie jest on suchy ani półsuchy.

beton44
13-02-2007, 17:26
ale stwardnieje i wyschnie przecież...

pawelurb
14-02-2007, 08:03
ale stwardnieje i wyschnie przecież...

no własnie, po co suchy na chudziaka ? raczej na wylewke to tak , a na chudziaka , raczej się nie stosuje, dać tylko na piasek folię żeby woda z betonu nie poszła odrazu w piasek , bo nie zwiąże dobrze, a i bedzie bardzo ciężko go rozprowadzić jak woda sobie wsiąknie.

Lenart
14-02-2007, 08:43
NO WŁAŚNIE CHODZI MI O ZROBIENIE CHUDZIAKA. A DO PRACY PRZY NIEJ ZAGONIE MEZCZYZN Z NASZYCH RODZIN WIEC SILA ROBOCZA JEST TANIA. IM WZAMIAN WYSTARCZY TYLKO CHWILE POSIEDZIEC PRZY "ŻUBRZE"
a jest taki sposób że na piasek sypie się cement w odpowiedniej proporcji i
miesza na 10 cm grabiami do uzyskania jednolitej barwy. Na koniec lekko
sie zrasza. I chudziak gotowy. Tanio, jakość można sobie dobrać ilością
cementu.

Barbossa
14-02-2007, 08:52
sposób może dobry tylko jak położysz na to izolacje podposadzkowe, no chyba że wystarczy folia, a tej osobiście nie preferuję

adrian
14-02-2007, 13:39
Nie widzę tego w Twoim planie, więc napiszę. Wg mnie powinnaś zagęszczać PRZED laniem chudziaka. Wg słów mojego kierownika: warstwami nie grubszymi niż 25-30cm. Wypożycz sobie zagęszczarkę 100-200kg za pare stówek, kup pare litrów ON i puść z nią któregoś z panów z rodziny - daję słowo, że mu się spodoba :lol:
A betonu później to już się chyba nie zagęszcza - no chyba, że chciałabyś wibrować chudziaka :D

tysia18
14-02-2007, 13:52
piasek mam juz zageszczony i wszystko przygotowane pod chudziak. chodzi o to ze chce zamowic chudziak półsuchy i jak go rozsypie po domu to trzeba go jakos zespoic ze saba - dlatego planuje zageszczac.

pawelurb
14-02-2007, 14:14
piasek mam juz zageszczony i wszystko przygotowane pod chudziak. chodzi o to ze chce zamowic chudziak półsuchy i jak go rozsypie po domu to trzeba go jakos zespoic ze saba - dlatego planuje zageszczac.

nie wiem czemu upierasz się przy tym suchym , narobicie się niepotrzebnie , ja zamówiłem płynny , taki że prawie się na 1/3 powierzchni rozlał sam , na reszcie pomogliśmy mu troche łopatami , a tak zagęszczanie wibrowanie i najpierw roznoszenie go po całej powierzchni..... piszesz o najprostszym i najszybszym sposobie przecież.

brachol
14-02-2007, 14:24
jak go lekko woda polejesz to sie sam zespoli ze soba

Barbossa
14-02-2007, 15:38
po pierwsze, p... : kobita chce suchy bo może ma transport za frajer, zageszczarkę tanio i rodzinę silną :D, grucha nie chce podjechać pod samą chałupę żeby wlać przez okna (dziry na nie)
po drugie,p... - beton suchy/półsuchy zagęszcza się (najlepiej zagęszczarką płytową)
po trzecie, p.. - polanie wodą nie zagęści go

tysia18
15-02-2007, 08:14
TO FAKT: TANIA SIŁA ROBOCZA JEST! ZAGESZCZARKE PŁYTOWĄ MAMY WŁASNĄ! A ZA TRANSPORT NIE PŁACE TYLKO ZA SAM BETON! DLATEGO WŁASNIE PLANUJĘ TAKIE ROZWIĄZANIE. CHCIAŁAM TYLKO DOWIEDZIEĆ SIE OD WAS FORUMOWICZE CZY TAK DA SIE TO ZROBIĆ TAK , A JESLI NIE TAK TO JAKIE INNE PROPOZYCJE SĄ.

DLATEGO DZIEKUJĘ WSZYSTKIM ZA RADY I POMOC, BO MY KOBIETKI POTRZEBUJEMY CZASEM WSPARCIA :)

Sad Ripper
15-02-2007, 08:22
Dodatkowo, jesli ma byc szybko, to zwykly chudziak, jak wyczytalem na orum schnie 1cm na tydzien ?!? czy to prawda? i czy to oznacza, ze od wylania 10cm chudziaka trzeba czekac 10 tygdni?!?

a jest jakis sposob, zeby uniknac takiego czekania? mieszkam w domu, w ktorym bede wylewal chudziak na podlogi (bede mieszkal na pietrze) wiec baaaaardzo zalezy mi na czasie - a przeciez chudziak to dopiero poczatek:(

pzdr

jacakam
15-02-2007, 08:57
schnie 1cm na tydzien ?!? czy to prawda? i czy to oznacza, ze od wylania 10cm chudziaka trzeba czekac 10 tygdni?!?


hihihihihi
To jak mam ławę 50 cm to 50 tygodni :D :D wylewasz 1 stycznia a wyschnie 17 grudnia :D :D

Śmiem wątpić. Na pewno wiąże przez jakiś czas nawet jak już się stawia mury, bo w głębi nikt nie wie co się dzieje ale sąsiad już po 4 dniach biegał z bloczkami po ławie.

brachol
15-02-2007, 09:35
beton wiaze 28 dni do pelnej wytrzymalosci ale jak dlugo schnie to nei wiem

pawelurb
15-02-2007, 09:44
Dodatkowo, jesli ma byc szybko, to zwykly chudziak, jak wyczytalem na orum schnie 1cm na tydzien ?!? czy to prawda? i czy to oznacza, ze od wylania 10cm chudziaka trzeba czekac 10 tygdni?!?

a jest jakis sposob, zeby uniknac takiego czekania? mieszkam w domu, w ktorym bede wylewal chudziak na podlogi (bede mieszkal na pietrze) wiec baaaaardzo zalezy mi na czasie - a przeciez chudziak to dopiero poczatek:(

pzdr

1 cm na tydzień to przyjmuje się do pełnego wyschniecia wylewki a nie chudziaka , wylewki ostatecznej na styropianie jako np. podkład pod parkiet czy panele

Geno
15-02-2007, 09:53
TO FAKT: TANIA SIŁA ROBOCZA JEST! ZAGESZCZARKE PŁYTOWĄ MAMY WŁASNĄ! A ZA TRANSPORT NIE PŁACE TYLKO ZA SAM BETON! DLATEGO WŁASNIE PLANUJĘ TAKIE ROZWIĄZANIE. CHCIAŁAM TYLKO DOWIEDZIEĆ SIE OD WAS FORUMOWICZE CZY TAK DA SIE TO ZROBIĆ TAK , A JESLI NIE TAK TO JAKIE INNE PROPOZYCJE SĄ.

DLATEGO DZIEKUJĘ WSZYSTKIM ZA RADY I POMOC, BO MY KOBIETKI POTRZEBUJEMY CZASEM WSPARCIA :)
Dobra metoda przy stosowaniu mieszanki pół suchej. Bez zagęszczania z pół suchego to B7,5 nie zrobimy.

AWIk
15-02-2007, 11:28
Pamiętaj o bardzo dobrym zagęszczeniu gruntu pod chudziakiem, żebys późnieł nie maił takich problemów jak my z osiadaniem!!!!

radomik
15-02-2007, 11:33
Pamiętaj o bardzo dobrym zagęszczeniu gruntu pod chudziakiem, żebys późnieł nie maił takich problemów jak my z osiadaniem!!!!
Po jakim czasie zaczęło osiadać?

AWIk
15-02-2007, 12:09
Po pół roku, po ubiegłorocznej ostrej zimie i mokrej wiośnie.