PDA

Zobacz pełną wersję : Jakieś JAJA



ewuś
13-02-2007, 16:58
:o :o

Budujemy się pod Łodzią. Lada dzień stają ściany a ty jakieś jaja się dzieją. W hurtowniach nie ma materiałów.

Chodzi mi o pustak MAX 24. Nigdzie nie ma jakieś cholerne zapisy.
:o :o :o

betkaidaro
13-02-2007, 17:09
U nas pod Krakowem tez ciezko o maxa, w niektórych składach budowlanych przyjmuja zapisy na maj :lol: nam na szczescie udalo sie kupic nawet po dosc przyzwoitej cenie ale z tego co wiem nie ma co zwlekac .

kbab
13-02-2007, 17:14
Czy chcemy tego czy nie to budowy idą pełną parą, widać albo producentów jest za mało, albo warunki nie sprzyjają zwiększeniu produkcji.

siwy z gosławic
13-02-2007, 17:16
Ja słyszałem że na płyt gipsowe czeka sie 3 miesiące :D

zezo
13-02-2007, 17:42
siwy z gosławic napisał

Ja słyszałem że na płyt gipsowe czeka sie 3 miesiące
Nawet nie mó takich rzeczy :o 3 miesiące??? :evil: :evil:
Co się dzieje z tymi materiałami budowlanymi?????

siwy z gosławic
13-02-2007, 17:59
Tak tylko słyszałem
Ja na szczęście kupiłem ok 200 płyt rok temu po 12,30zł za knaufa.
Brakło mi 2 i dokupiłem po 26 zł za nide :D
Zapewniali mnie że dojdą do 40 zł ale jakoś i m nie wierze ale to trzeba by sprawdzić np. w markecie.

JackD
13-02-2007, 21:38
jeżeli tak jest jak piszecie, to faktycznie jaja jak berety....
chyba nam kartki wprowadza, asygnaty i przydziały... już to przerabialismy...
tylko jedno w tym niepokojące.... jak braki towarowe na rynku... to ceny ostro w góre...

ewuś
14-02-2007, 08:37
Dzisiaj dzwoniłam do 13 hurtowni w dówch mieli max U 25 cena 4,12 i 4,30 za sztukę :o :o :o :o :o

pawelurb
14-02-2007, 08:48
przekopane co sie narobiło , ja jak zaczynałem niecałe 2 lata temu to sami sie hurtownicy prosili i robili wyścigi na moją budowę kto taniej i szybciej przywiezie materiał ...... pustak mega 25 P+W z Kozłowic kosztował wtedy 4,10 brutto....fajne były czasy.....za 45 zeta metr kw. materiału na ściany....

Artur K.
14-02-2007, 10:22
Ten temat już kilkakrotnie przewijał się na forum. Prawda jest taka że pracownicy uciekają nie tylko z firm budowlanych - co objawia się brakiem wykonawców, ale też z innych branż polskiej gospodarki. Większość producentów materiałów budowlanych też ma problemy z personelem.
Póki wynagrodzenia w niektórych sektorach gospodarki nie wzrosną, nie mamy co liczyć na poprawę sytuacji.
Co do materiałów budowlanych jest jeszcze jeden problem, za który powinniśmy podziękować naszemu rządowi. Sporo firm ma kontrakty na Wschód do Rosji. A z powodu nieudolnej polityki prezydenta, premiera i MSZ grozi blokada wymiany gospodarczej z Rosją, dlatego też firmy wysyłają ile mogą na wschód, przed wprowadzeniem blokady - chcą jak najszybciej zrealizować zamówione kontrakty i niemieć strat. Gdyż odbiorcę końcowego nie interesuje iż rządy się "nie kochają". Jak nie ma cegły z Polski to weżmie i kupi cegłę z Niemiec. Za to producent dostanie mocno po kieszeni :evil: :evil: :evil:

ewuś
14-02-2007, 10:27
dzisiaj usłyszałam w radiu, że w przyszłym tygodniu mają się odbyć w Łodzi targi budowlane.

I nie wiem czy teraz kupować to co jest czy czekać a wszedzie mówią, zę ceny będą jeszcze rosły. a może na targach coś się uda kupić.

Wciornastek
14-02-2007, 10:34
dzisiaj usłyszałam w radiu, że w przyszłym tygodniu mają się odbyć w Łodzi targi budowlane.

I nie wiem czy teraz kupować to co jest czy czekać a wszedzie mówią, zę ceny będą jeszcze rosły. a może na targach coś się uda kupić.

Nie panikuj jak rok temu zaczynaliśmy i szukałam materiałow typu pustaki etc. też była panika. Ale że korowody bankowe mieliśmy w toku więc musieliśmy czekać z zakupem. A poten okazało się że ceny się nie zmieniły mało tego nawet nieco spadły (stal), ale za to nieco cement podrożał i w sumie - rachunek wyszedł na jedno. A dachówka jak widzę do dzisiaj nie zmieniła ceny sądząc po postach. Teraz jest szaleństwo totalne i sami klijenci naganiają ceny. Myślę że trzeba się przyczaić :wink:
Z drugiej strony po wypowiedziach Putina mam cichą nadzieję że będzie górka budowlana tak jak świńska. Bo z tego co wiem to jak za dawnych czasów Wielki Brat bieże wszystko jak leci.

Ola i Krzysiek
14-02-2007, 10:42
W Toruniu też jest nieciekawie z materiałami. Objeździliśmy kilkanaście hurtowni i nigdzie nie było suporexu na składzie i zamówienia dopiero od marca przyjmują. Zdecydowaliśmy się na poroterm, bo jak nam powiedzieli po ile będzie suporex po podwyżce to stwierdziliśmy, że niewielka róznica wyjdzie. A poroterm 25 udało nam się dostać po 6 zł brutto/szt. I to tez z wielkim problemem, bo nigdzie praktycznie na składzie nie mają. A następne dostawy to już po nowych cenach beda. Nie ma na co czekać trzeba kupować, bo potem się zdziwić można.

ewuś
16-02-2007, 10:45
Makabra z tym MAX-em. Nigdzie nie ma - nie wiedzą czy będzie może w marcu ale nie wiadomo w jakiej cenie :x


Zaczynamy się zastanawiać czy nie zmienić na Poroherm.

ewuś
16-02-2007, 10:48
u nas jest za 6,60 brutto Porotherm 25

marcinor
16-02-2007, 11:33
A czy ktoś się orientuje czy YTONGA można dostać od ręki?

marcinor
16-02-2007, 11:35
:oops:

wels
16-02-2007, 12:37
witajcie,
a mnie ciekawią dwie sprawy:
Czy te ceny kiedyś spadną i będą na nas patrzeć ze współczuciem, że przyszło nam się budować w takim okresie?
I, skoro trzeba czekać na materiały, bo naprędce się robią, to jakiej one będą jakości, skoro wszystko się sprzedaje na pniu?
Ela

KiZ
16-02-2007, 13:11
A ja uparcie będę twierdził, że ten balon jest sztucznie nadmuchiwany ;) Dałem ogłoszenie w kilku serwisach, hurtownia (podobno ;) ) też szuka i jakoś kiepściutkie zainteresowanie 15 paletami thermoporu 25, które sobie leżą na moim placu budowy ;) W cenie 3,62zł/szt ;)
Nie mam w tym utopionych milionów, ale miejsce zajmuje i chciałbym się tego pozbyć. Coś te tłumy budujących (niezapodażowanych ;) )dość wirtualne są.

lontrel
16-02-2007, 14:40
Ja tez mam do sprzedania 700 szt maxów z markowicz ogłaszam się całą zime i jak dotąd nawet nikt nie zapytał

ewelina_i_marek
16-02-2007, 15:29
Więcej optymizmu. Gdy któregoś dnia klęłem, pytając czemu się dwa lata temu nie zaczęłem budować - byłoby taniej - Koleś mnie pocieszył i mówi - Za cztery lata będziesz się cieszył, że teraz zacząłeś a nie czekałeś z tym tych czterech lat. Bo wtedy to dopiero kredyty, działki i materiały podrożeją. Czyli teraz - czysty zysk.

Mariku
16-02-2007, 18:03
betkaidaro

możecie zdradzić gdzie kupiliście maxy?
dzięki
m.

miol
17-02-2007, 08:14
A ja uparcie będę twierdził, że ten balon jest sztucznie nadmuchiwany Dałem ogłoszenie w kilku serwisach, hurtownia (podobno ) też szuka i jakoś kiepściutkie zainteresowanie 15 paletami thermoporu 25, które sobie leżą na moim placu budowy W cenie 3,62zł/szt
Nie mam w tym utopionych milionów, ale miejsce zajmuje i chciałbym się tego pozbyć. Coś te tłumy budujących (niezapodażowanych )dość wirtualne są.


Ja tez mam do sprzedania 700 szt maxów z markowicz ogłaszam się całą zime i jak dotąd nawet nikt nie zapytał

Co się dziwicie, przeliczcie sobie koszty transportu to się okaże że wasza oferta pewnie nie jest taka atrakcyjna. Te 700 maxów to jakby były obok za płotem to własnoręcznie bym przeniósł ale jakby przyszło zapłacić kilka setek za przewiezienie to szkoda zachodu.

JanuszC
17-02-2007, 16:23
hurtownia (podobno ) też szuka i jakoś kiepściutkie zainteresowanie 15 paletami thermoporu 25, które sobie leżą na moim placu budowy W cenie 3,62zł/szt
Nie mam w tym utopionych milionów, ale miejsce zajmuje i chciałbym się tego pozbyć. Coś te tłumy budujących (niezapodażowanych )dość wirtualne są.


Biorąc pod uwagę drugi transport, 15% vat i 2% podatku od transakcji to cudów się nie zyska.