PDA

Zobacz pełną wersję : rolety zewnętrze na narożnym oknie



paulapaula
13-02-2007, 19:46
może ktoś podzieli sie ze mną doświadczeniami lub pomysłem jak zamontowac zewnętrzne rolety na narożnym oknie?
to okno jet umieszczone tak ze w narożniku nie mażadnego murowanego słupka, tylko taki drewniany profil do którego mają być przymocowane dwa okna, ale skrzynki rolety które mają 20x20 raczej tak sie zejdą ze nie da sie ich rozwinąć..
nie wiem jak to wymyślić zeby było dobrze

paulapaula
13-02-2007, 19:49
tak dla jasności jeszcze jestem na etapie planowania kolejności prac i nie mam nawet wytyczonego budynku, ale nurtuje mnie strasznie ten problem

Rezi
13-02-2007, 20:16
truna sparawa , generalnie tych co pytalem twierdzili ze nierealne lub proponowali dziwne rozwiązania.

rolety chowane w ociepleniu 20 cm, rewizje malowane w RAL pod kolor elewacji

- problem polega na tym że z jednej strony prowadnica przykręcona jest do ościeżnicy a drugiej do słupka narożna ( nie są w jednej płaszczyźnie i trzeba zastosowac z jednej strony tzw prowadnice porzeżone heroala)
- po zrobieniu jwpuszka z roletami ostaje od ściany ok 15 mm - trzeba dac ocieplenie - styro
- okna idealnie zlicowne z płaszczyzną ściany
reszta na konkretne zapytanie bo pisać można dużo

http://rezulak.pl/Nowy%20folder/rol_narozna.jpg
http://rezulak.pl/Nowy%20folder/parapet3.jpg
grubsza prowadnica
http://rezulak.pl/rolety4.jpg

jak masz pytania służę pomocą

paulapaula
13-02-2007, 21:12
czyli jesli dobrze rozumien na jednej ze ścian ocieplenie jest grubsze o to 15 mm którym przykrywamy przesuniętą puszke?

Ps czy to twój dom na załączonych fotach , podoba mi sę efekt tych okien

Rezi
13-02-2007, 21:36
nie o to chodzi
słupek narożny jest grubszy od lica okna i do niego jest przykręcona prowadnica
z drugiej strony trzeba coś podłożyc pod prowadnicę zby roleta buyła równolegle do okna.






Ps czy to twój dom na załączonych fotach , podoba mi sę efekt tych okien
tak mój

paulapaula
13-02-2007, 21:56
rozumienm , ale jak w takim razie mieści sie sama skrzunka rolety , jaki typ zastosowałeś?

Ps: podoba mi sie twój , dom, rozmach i spójność robią wrażenie

Rezi
13-02-2007, 22:10
RKS - z rewizją na zewnątrz
na tym etapi przypilnuj aby okna były montowane z licem muru- nie głębiej
puszkę z roletami zamontujesz na prowadnicach i uszczelnisz pianką ( pomiędzy puszka a ściana będzie ok 15 mm)

PS dziekuję za uznanie :)

hydrogenium
19-02-2009, 20:23
Witam

Szukałem, szukałem ale nic nie znalazłem, więc pytam:

Czy istnieje możliwość wyposażenia okna narożnego w roletę zewnętrzną chowaną w wcześniej przygotowanym nadprożu ?

Sławas7
19-02-2009, 21:30
Oczywiście istnieje taka możliwość .
Stosując nadproże roletowe - kątowe w którym pracują dwie niezależne od siebie rolety

jareko
19-02-2009, 22:04
Be Clewer odpada, Integro może być, RKS Sławasa także

stary
19-02-2009, 22:44
........... RKS Sławasa także :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

jareko
19-02-2009, 22:52
........... RKS Sławasa także :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:i co rżysz jak kuń ?
chop zna się na rzeczy - dobrze ze zaznaczył iż będą to dwie niezależne rolety - a nóż widelec klient myślałby ze będzie miał jeden pancerz kątowy :lol: :lol: :lol:
Ale po dzień dzisiejszy nie podjął merytorycznej rękawicy w innym wątku a ja czekam na kolejne wady i zalety każdego z systemów zdaniem Slawasa
Jak na razie wiem tylko ze to co proponuje jest najlepsze i nawet Leier jest do bani wśród RKSów

stary
19-02-2009, 23:48
.....
chop zna się na rzeczy - dobrze ze zaznaczył iż będą to dwie niezależne rolety - a nóż widelec klient myślałby ze będzie miał jeden pancerz kątowy :lol: :lol: :lol:....
U mnie w tym tygodniu klient chciał roletę zewnetrzną w półkolu- równoległą do okna łukowego ..... i nijak nie mógł zrozumieć jak to nie można skrzywić kawałka blachy ( dla niewtajemniczonych- skrzynki Integro) i rury ( dla niewt.....itd- wałka z silnikiem ). Dałem mu pałąk od wiadra w rękę, żeby mi pokazał jak taki bedzie sie kręcił w skrzynce- dopiero wtedy sczaił problem.... :roll:

jareko
20-02-2009, 08:39
oj stary, nabijasz się z ludzi, nie ładnie
To tak jak ja kiedyś z pół godziny tłumaczyłem zjawisko przy oknach lukowych - jak to się dzieje ze zawadza łuk o nadproże... i nie wytłumaczyłem :(

Daga&Adam
20-02-2009, 15:17
Oczywiście istnieje taka możliwość .
Stosując nadproże roletowe - kątowe w którym pracują dwie niezależne od siebie rolety

Ale oczywiscie wtedy skrzynki musza byc "wysuniete" przed lico okna - tzn. natynkowe ?? No bo inaczej jedna roleta bedzie w rzucie z gory nachodzic o druga, o jej grubosc :)

Napiszcie cos wiecej bo mam podobny problem w oknach wykuszowych. Tzn. ja planuje zwykle rolety natynkowe nad otworami okiennymi bo i tak je przykryje podbitka (mam wysokie okna - prawie do wienca - ok ~12cm nadproza tylko od srodka jest), wiec widac ich nie bedzie ale mnie zaciekawiliscie z ta skrzynka nadprozowa katowa :)
pozdr.

jareko
20-02-2009, 15:38
kolega Slawas jak się pojawi linki zapoda :)
chodzi o nadproża do rolet RKS - wtedy nic ci wystawać nie będzie ale.... :)....ale to już kolega powie

Sławas7
20-02-2009, 16:01
[quote="Daga&Adam"]

Ale oczywiscie wtedy skrzynki musza byc "wysuniete" przed lico okna - tzn. natynkowe ?? No bo inaczej jedna roleta bedzie w rzucie z gory nachodzic o druga, o jej grubosc :)

Napiszcie cos wiecej bo mam podobny problem w oknach wykuszowych.

Kolego Jareko - bez złośliwości proszę....
Co się tyczy problemu w oknach wykuszowych to isnieje takie rozwiązanie..
http://foto1.m.onet.pl/_m/f62243ecfa872dbf0675728dc0be2c55,6,19,0.jpg
ale o tym trzeba pomyśleć wtedy gdy ,, mury pną się do góry ''

Daga&Adam
20-02-2009, 16:47
Co się tyczy problemu w oknach wykuszowych to isnieje takie rozwiązanie..
http://foto1.m.onet.pl/_m/f62243ecfa872dbf0675728dc0be2c55,6,19,0.jpg
ale o tym trzeba pomyśleć wtedy gdy ,, mury pną się do góry ''

Mnie to dalej nie zadowala bo ja mam prawdziwy wykusz czyli taki ksztalt okna:

|____|

Okno - lacznik 90st, okno, lacznik 90st, okno :) Tutaj ten system zdaje sie, nie zadziala jak nalezy bo jedna roleta bedzie wchodzila na druga :-) Jezeli mamy wykusz z murkiem pomiedzy oknami to w sumie kazdy system sie nada bo wtedy mamy normalne okna w wykuszu, a nie okna wykuszowe :-)
pozdr.

Sławas7
20-02-2009, 17:04
Rzeczywiście. Są różnego rodzaju konstrukcje wykuszowe i w pewnych przypadkach bez zastosowania poszerzeń niewiele da się zrobić.
Pozdrawiam

Daga&Adam
20-02-2009, 17:15
Rzeczywiście. Są różnego rodzaju konstrukcje wykuszowe i w pewnych przypadkach bez zastosowania poszerzeń niewiele da się zrobić.
Pozdrawiam

U mnie na szczescie okna sa wysokie i beda poprostu najprostsze i najtansze skrzynki natynkowe - zostana nad podbitka wiec nie bedzie ich widac - zostawie tylko klapy rewizyjne w razie czego i juz :) Jedyne nad czym bede pewnie kombinowal to zgranie kolorystyki prowadnic do koloru okien (orzech). Te najtansze rolety z tego co widzialem sa tylko w kolorze (bez okleiny drewnopodobnej) i bedzie maly zgryz.. Musze jeszcze wogole przemyslec temat rolet chyba ;)
pozdr.

fayetom
13-11-2010, 23:24
[quote="Daga&Adam"]

Ale oczywiscie wtedy skrzynki musza byc "wysuniete" przed lico okna - tzn. natynkowe ?? No bo inaczej jedna roleta bedzie w rzucie z gory nachodzic o druga, o jej grubosc :)

Napiszcie cos wiecej bo mam podobny problem w oknach wykuszowych.

Kolego Jareko - bez złośliwości proszę....
Co się tyczy problemu w oknach wykuszowych to isnieje takie rozwiązanie..
http://foto1.m.onet.pl/_m/f62243ecfa872dbf0675728dc0be2c55,6,19,0.jpg
ale o tym trzeba pomyśleć wtedy gdy ,, mury pną się do góry ''



Witam,

mam pytanie co do tego zdjecia. Planujemy podobny wykusz. Gdzie mozna zdobyc takie okna z roletami? I czy jestescie z nich zadowoleni?

Z gory dziekuje za odpowiedz!