PDA

Zobacz pełną wersję : GEMINI II



skitek
13-02-2007, 21:33
W tym roku, po naprawdę długich poszukiwaniach, znalazłem wraz z żoną dom "naszych marzeń" - GEMINI II. W związku ze zbliżającym się terminem rozpoczęcia prac budowalnych (tj. przełom maj/czerwiec tego roku) zwracam się do Wszystkich tych którzy także wybrali ten projekt o uwagi/opinie/komentarze dotyczące tego projektu. Zapraszam do wymiany zdań.

skitek
13-02-2007, 21:45
dla wszystkich zainteresowanych podaje adres pod którym można obejrzeć projekt w celach poglądowych ;)

http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=2071

skitek
21-02-2007, 00:16
Wszystkich tych, którzy zamierzają wybrać projekt uczulam na rzeczy, które wychodzą po kilku wizytach u architekta:
a) w garażu, na samym środku, architekt posadowił słup, który pasuje tam jak stokrotka do kożucha. Niestety nie możliwe jest wykonanie podciągu ponieważ w takim przypadku konieczne było by podwyższenie dachu,a to kłóci się usadowionymi na piętrze oknami do łazienki oraz na schodach,
b) góra jest ocieplana wełną wyłożoną na stropie piętra - stąd polecam od razu ocieplenie dachu
c) są problemy z adaptacją poddasza ponieważ w pierwszej kolejności należy podwyższyć ściankę kolankową, natomiast usunięcie palików na strychu aby wejść na strych schodami jest dość problematyczne,
d) polecam wydłużenie garażu, którego pierwotna wysokość wynosi 5,75m
z doświadczenia osoby, która postawiła taki właśnie garaż wiem że jest to zdecydowanie za mało (6,40m powinno być ok). Wydłużenie zmieni nieco nachylenie dachu od garażu, ale przy wyciągnięciu go o 1m nie powoduje to znacznych dysporpoporcji pomiędzy nachyleniem dachu oraz pokrycie garażu
e) warto na piętrze wstawić okno na końcu korytarza (w garderobie vis a vis schodów)
f) podniesienie strychu o 30 cm (1 cegła) nie zmienia proporcji budynku - nadal wygląda rewelacyjnie :wink:
g) warto dodać okna w garażu (mogą być luxsfery) - elewacja wygląda wówczas ekstra

Na razie tyle uwag - ale pewnie pojawią się następne wraz z postępem prac nad projektem :lol:

Ela_i_Maciek
26-02-2007, 22:01
Gratuluję wyboru domu. Tylko czemu wersja "II"? Pierwsza jest spokojniejsza i chyba ładniejsza :)

Pozdr.
Maciek

giani
01-04-2007, 09:45
Zaczynam budowę domu wg projektu Gemini II k/Warszawy.Czy ktoś buduje lub zbudowł w okolicach Warszawy dom Gemini II.

Ela_i_Maciek
01-04-2007, 11:14
My budujemy Gemini I (patrz: Dziennik). Jakie masz pytania? Może uda nam się pomóc, bo w sumie będziemy mieszkać w podobnych domach.

M

giani
02-04-2007, 18:10
Czytałem wasz dziennik i zuważyłem,ze bede mial równiez problem ze slupem w garazu.Jaki jest negatywny skutek jego usunięcia i jakie nalezy poczynic zmiany w projekcje aby to uczynic?

Jaką kolorystykę elewacji planujecie?
Monujecie okna w dachu?

Dziś rozpoczeła u mnie ekipa wyznaczanie ław.

Ela_i_Maciek
05-04-2007, 21:42
Najpoważniejszą konsekwencją usunięcia słupa w garażu jest powiększenie wysokości podciągów. W naszym przypadku urosły o 10 cm (z 40 do 50). Niestety nie ma gdzie schować tych dodatkowych centymetrów, więc albo podniesie się próg drzwi balkonowych na górze w elewacji frontowej (jeżeli podniesiesz podciąg w górę), albo powstanie grzebień nad wejściem (jeżeli podciąg opuścisz).

Montujemy dwa okna w dachu. Jedno z funkcją wyłazu kominiarskiego, drugie normalne. Będą po przeciwnych stronach dachu, aby zapewnić w miarę równomierne oświetlenie stryszku.

Pozdr.
M