PDA

Zobacz pełną wersję : wyrównanie wylewki pod płytki



tomek_211
14-02-2007, 06:49
Witam
Wiem, że ten temat przewijał się juz na forum, jednak nie mogę go odnaleźć. Dlatego, czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć czym wyrównac wylewkę pod terakotę o pow. 4m2 gdzie nierówności są w wielkości 3-4cm. Odpadają wylewki samopoziomujące ze względu na cenę. Ułożenie płytek z taką grubością kleju słyszałem iż mogłoby prawdopodobnie spowododować ich popękanie. Co sądzicie na ten temat?
Tomek

Luc Skywalker
14-02-2007, 07:26
4mkw to niewiele . Ja bym uzyl kleju . Takiego najtanszego .Nastepnego dnia juz mozna kleic plytki . Gruba warstwa kleju na raz (3-4 cm) powoduje , ze plytki maja "schodki" . Chodzi tu o skurcz podczas odparowywania wody .

dode
14-02-2007, 08:33
u mnie było robione prawie 3 lata temu klejem i jest ok.

Poza finansowym bólem bo piwnicy 20m2 więc te worki szły, szły i nie było temu końca. :(

maro74
14-02-2007, 08:55
Jeśli koszt wylewki wylewki na 4 m2 to dla ciebie spory wydatek możesz kupić wylewkę betonową do jastrychu i tym polecieć ale i tak wyjdzie to tylko trochę taniej a pitolenia więcej. Klejem do glazury teoretycznie się da ale musiał by być grubowarstwowy. Chciaż przy tych grubościach wyjdzie cenowo tak samo jak wylewka.

Jarzeb
14-02-2007, 09:37
lepiej wylewki podlogowe - sa dostepne z malym ziarnem - tanie, mocne

w sam raz ( sam uzywalem do zalewania kabli grzejnych i wyrownywania)

pzdr

ps zwie sie to chyba zaprawa posadzkowa