PDA

Zobacz pełną wersję : CZY KUPUJECIE MATERIA?Y WYKO?CZENIOWE W MARKETACH?



engi
30-05-2003, 13:49
Często w marketach są promocje na płytki, drzwi, urzadzenia sanitarne, panele podłogowe itp......
Np widziałam BARKIET - naturalne panele drewniane za 39 zł/m2
Czy nie ma w tym podstępu?
Czy kupujecie artykuły w takich wyprzedażach?

Jasiu
30-05-2003, 14:02
Jak jest promocja to czasami mają ceny bardzo korzystne, ale:

1. Nie kupuje niczego na co nie ma gwarancji producenta (jeśli gwarantem jest market).

2. Nie kupuje żadnych dodatków - bo jeśli w promocji są np.: płyty GK to już stelaże ,spinki, taśmy itd... mają najdroższe w mieście :smile:

Jak na razie kupiłem w Castoramie rurę kominową do kominka bo tylko tam znalazłem taką jaką potrzebowałem. Całą resztę bez trudu mogłem kupić gdzie indziej taniej.

PS. Markety mają jedną zaletę - można sobie wszystko wziąść w łapę - przymierzyć - obwąchać i... odłożyć na miejsce i zamówić tam gdzie taniej :wink:

30-05-2003, 14:45
PRZYKŁAD Castorama ZŁACZKA PP RURA/GWINT WEW. 3/4, TAKA DO RUR NIEBIESKICH DO WODY (NA ZEWNĄTRZ)ZAPŁACIŁEM 3,86 - W FIRMIE HANDLUJĄCEJ W KRAKOWIE INSTALACJAMI (RURY/ZŁACZKI) KUPIŁEM ZA 1,82. SUPERMARKETY NA PROMOCJI DADZĄ CI ZAOSZCZĘDZIĆ 100 ZŁ A NA DOPDATKACH ZERŻNĄ 1000. TAKW WIĘC NIGDY, ALE CZĘSTO TAM WŁAŚNIE SOBIE OGLĄDAM I PRZYMIERZAM - WSZYSTKO POD JEDNYM DACHEM. DO TEGO SIĘ TYLKO NADAJĄ.

30-05-2003, 16:01
Szukałem kratek nawiewnych do instalacji kominkowej. Ceny w autryzowanym sklepie kominkowym 90 zł, w sklepie z podróbkami kominkowymi 70-80 zł, w Obi - 69 zł, w Leroy Merlin 61zł (ten nowo otwarty w Wawie).
Nie można generalizować - na jedne produkty mają niskie ceny, na inne wyższe. Trzeba niestety sprawdzać.
Pozdrawiam
Mariusz

Smok
30-05-2003, 21:43
Kupowałem cement w Praktikerze. Na wydanie towaru czekałem ponad godzinę. Nigdy więcej !!!

Szadam
30-05-2003, 22:31
Zbijali mi więźbę - w sobotę, Zabrakło gwoździ 30cm ( o ile te pręty mozna nazwać jeszcze gwoździami :smile:) W Castoramie były 2x droższe. O wkretach nie wspomnę. Z tego co zauważyłem mozna dobrze kupić narzędzia.

ArtMedia
31-05-2003, 19:01
Witam.

Ja zamierzam kupić najtańsze płytki do kotłowni. Poza tym po doświadczeniach z supermarketami "spożywczymi" wolę nie ryzykować...

Sebastian.

Qgiel
31-05-2003, 19:06
Grzejniki Purmo, konwektory C22 1200/600 za 319 PLN.
Dużo to czy nie ? Gwarancja 5 lat.Zimą byly po 298 PLN, ale
wtedy nie wiedziałem, że będą mi potrzebne.

Qgiel
31-05-2003, 19:07
Ceny z NOMI

02-06-2003, 09:34
Ja też tam tylko jeżdże pooglądać. Czasami kupuję drobne rzeczy (wtyczkę, wiertło, śrubę itp), lub takie których nie mogę dostać gdzie indziej. Wogóle nie mam zaufania do hipermaketów. W porządnym sklepie jest zawsze lepsza obsługa , możliwość negocjacji cen. Jak rozmawiam ze sprzedawcą o pieniądzach i mówię że w Castorami jest taniej, to naogól pomaga.

engi
02-06-2003, 12:26
Dzięki za opinie!
Ja tez zauważyłam,że dużo jest drobnych artykułów o kosmicznej cenie, no i obsługa czesto nie ma zielonego pojęcia co sprzedaje.
Jednak takie artykuły jak panele, płytki wydają się często po przystępnej cenie.
Niedawno kupiłam płytki podłogowe przecenione (resztka) z 38 na 19 zł.
Wydaje się że to okazja!
natomiast z konieczności musiałam kupić białą cegłę, bo zabrakło 2 palety - była prawie w tej samej cenie co kupowana w hurtowni budowlanej - ale kruszyła się niemiłosiernie.
tak więc to chyba bywa różnie???? No nie????

pyrka
02-06-2003, 14:28
Kupiłam w markecie kominek z gotową obudową( sami zamontujemy), płytki (w tym listwy dekoracyjne 9cm x25cm przecenione z 12zł na 1zł za szt z powodu zmiany ekspozycji), cegłę pełną kl.150 po 0,49zł i styropian FS 15, bo były tańsze niż w hurtowniach.

tczarek
02-06-2003, 14:40
Oczywiście trzeba mieć rozeznanie cenowe. Czasami w supermarketach ceny są naprawdę atrakcyjne. Ja dwa lata temu kupiłem matę z wełny mineralnej Gulfiber. Do dzisiaj nie spotkałem takiej ceny. Nikt nie zmusza do kupowania wszystkiego, ale w dzisiejszych czasach bez rozeznaia cenowego nie ma co kupować w pierwszym lepszym sklepie.
Pozdr