PDA

Zobacz pełną wersję : w sprawie betonu komórkowego



murinio
14-02-2007, 16:45
Witam i proszę o pomoc.
W ubiegłym roku w e wrześniu kupiłe beton komórkowy firmy Solbrt odmiana 600. Do tego roku materiał ten jest u mnie na działce, starałem sie go zabezpieczyć przed deszczem ale tegoroczne wiatry skutecznie mi to uniemozliwiły. bloczki mokły od deszczu i śniegu a potem buło trochę mrozu jak to w tegorocznej zimie. Moje pytanie brzmi jaki wpływ na bloczki miała to sytuacja?. Na wiosnę mam zamiar rozpocząć budowę z tego materiału i chciałbym wiedzieć czy nie grozi to jakimis negatywnymi konsekwencjami.
Z góry dziękuje za dobre rady. :roll:

I.W.
14-02-2007, 18:44
Jak go mróz nie porozsadzał (co jest raczej widoczne) to się nie ma co przejmować.Widziałem domy z BK nieotynkowane więc ich "sytuacja" niewiele różni się od materiału przechowywanego na dworze. Po prostu obejrzyj bloczki czy nie są popękane.

ewelina_i_marek
14-02-2007, 19:29
Jeżeli tylko napiły się wody to przeschną i będzie OK. A jeżeli się napiły i zmarzły to sam zobaczysz i ocenisz.

jabko
14-02-2007, 19:34
Jak sie nie pokruszyły to bedzie OK.
Twardim trza być...nie miętkim :wink:

vanderbobo
14-02-2007, 20:38
nawet jak zzielenieją to i tak się nadają :D

Krzysztofik
14-02-2007, 20:52
nawet jak zzielenieją to i tak się nadają :D
Właśnie, już kiedyś wspominałem na BK pojawią sie mchy i porosty bo natura i BK się kochają,(taki akcent walentynkowy) natomiast na "pozostałych " materiałach wytrąci sie promieniotwórczy pluton :D