PDA

Zobacz pełną wersję : pomoge przy kredycie hipotecznym



jasina
30-05-2003, 21:00
Pracuje w banku. pomoge przy kredycie hipotecznym. Pytajcie!

mariof
13-12-2003, 22:21
witam
chciałbym wziąć kredyt na dokonczenie budowy, czy musze skończyć budowe do konca tzn poddasze uzytkowe i np na dachu miec dachówke czy wystarczy np papa czy bank wymaga jakis odbiorów technicznych?
Czy oplaca sie wziąć kredyt we frankch? na co zwrócić uwagę? Zastanawiam sie nad kredytem w Fortis banku co ty na to? Czy z bankiem mozna np. wynegocjowac nizsze oprocentowanie, jak to zrobić?

Góris
13-12-2003, 23:04
Witam, przeszedłem kilka banków i doszedłem do wniosku że kredyt hipoteczny jest hipotecznym tylko z nazwy. Założenie: buduję dom, jest wart w tej chwili ok 100000 pln (bank oczywiście wyceni go niżej :-? Potrzebuję ok 30000 pln aby szybko go wykończyć. Niby proste ale tu zaczynają się schody. Mam pracę na czas określony, jeszcze przez miesiąc (do końca roku :D ) mogą mnie do woja wziąć, dochody mamy na papierze razem z żoną na poziomie ok 1100-1200 zł. 1 dziecko. Drugie w drodze więc teoretycznie dochód spadnie. No i tu pytanie. Bank ma zabezpieczenie w postaci hipoteki na dużo wyższą wartość niż kredyt, dorzucam do tego ubezpieczenie na życie swoje i żony, więc w czym problem. Nie spłacam - dostaję na wiosnę kopa, biuro handlu nieruchomościami od ręki da 50000 pln za chatkę co powinno bank zaspokoić (dom jest w przepięknej lokalizacji pod laskiem nad wodą) i sądzę że w miesiącu sprzedają go za 70000-90000 pln .Wszystkim się opłaci prawda. Tylko nie mnie ale cóż, takie życie. A teraz załóżmy że dostałem ten kredyt, pakuję go w dom i już na Boże Narodzenie 2004 mieszkamy. Płacę raty, chwalę bank i wszyscy żyją długo i szczęśliwie. A może jest jakiś elastyczniejszy bank niż WBK PKO czy BPH ???
Pozdrawiam Góris

mariof
13-12-2003, 23:37
ja cię krecę WBK facet ale trafiles ja bym tam nawet na 0% nie bral :)
Spróbuj www.expander.pl oferty roznych bankow powinni Ci cos pomoc

Góris
16-12-2003, 23:32
No coosz sproobooję :D ale dopiero jak mnie przyciśnie na razie jeszcze parę złotych mam do wydania a mam nadzieję że po wejściu do UE jest szansa na poprawę przynajmniej na tym polu.
Pozroofka Góris

RobertOC
25-12-2003, 22:03
Wziąłem kredyt w CHF. Czy dobrze zrobiłem nie wiem i wielu analityków pewnie nie jest w stanie powiedzieć jak w perspektywie 20-30 lat będą zachowywać się waluty. Pociesza mnie fakt, że zawsze można przewalutować. Niemniej jednak była to jedyna waluta przy której mogłem dostać potrzebną kwotę.
Samo zaciągnięcie kredytu nie jest takie nieprzystępne. Trzeba mieć tylko określone dochody zapewniające spłatę kredytu. Chociaż uważam, że banki mają zdecydowanie wygórowane wymagania. Koszty utrzymania powinny być dostosowane do regionu bo jak wiadomo w każdym są inne a i zarobki też. Oprócz tego samochód stanowi dla banku obciążenie a w moim przypadku jest źródłem dochodu.

magi
06-01-2004, 20:52
Banki każdy wypadek powinny rozpatrywać osobno a nie mieć sztywne ramy na dawanie kasiorki. :lol: