PDA

Zobacz pełną wersję : pomoge przy kredycie hipotecznym



jasina
30-05-2003, 22:00
Pracuje w banku. pomoge przy kredycie hipotecznym. Pytajcie!

Mareko
05-06-2003, 22:54
mam zamiar wziac kredyt, znajomy radzil mi zeby nie wspominac o dziecku bo to wymiernie zwiekszy zdolnosc kredytowa. Jakos nie bardzo chce w ten sposob postepowac bo to jednak nie fair. Co Ty na to ?

jasina
11-06-2003, 09:56
Bardzo podoba mi sie Twoja postawa. Poza tym mozecie wspasc na klamstwie np. przy sprawdzeniu dowodow osobistych podczas podpisywania umowy. Wtedy w najlepszym razie kredytu nie dostaniesz, a w najgorszym moga posadzic Cie o wyludzenie.

Mareko
11-06-2003, 19:31
w dowodzie nie mam dziecka wpisanego bo od kilku lat juz tego nie robia

niezły
20-06-2003, 21:54
Przy dochodach około 2500 miesięcznie jakie mamy szanse na kredyt na kupno domu ok. 70 000

Teska
21-06-2003, 13:59
jasina, a jaki bank reprezentujesz i gdzie?

art63
09-07-2003, 22:47
Aktualnie mama dochody , ale w tamtym roku miałem prawie 0
a większość banków chce też z poprzedniego roku,
Jakie mama szanse ? :-?

mezopot
19-09-2003, 16:16
Pracuje w banku. pomoge przy kredycie hipotecznym. Pytajcie!

Upatrzylismy sobie maly domek. Dogadalismy sie co do ceny. W przyszlym tygodniu chcemy skladac wniosek o kredyt. Dom nie ma jednak jeszcze zalozonej ksiegi wieczystej (oddany 3 lata temu). Obecni wlasciciele nie zrobili tego gdyz nie mieli pieniedzy.
przegladalam juz akt notarialny, jest ok, we wtorek dostane wypis z KW gruntu (domek jest na osiedlu wybudowanym przez dewelopera). Inni na osiedlu maja juz zalozone wlasne KW. Czy w takiej sytuacji jest jakies niebezpieczenstwo ze bank odmowi mi kredytu? Wiem ze banki wola udzielac kredytu gdy jest KW. Czy bank moze zazadac dodatkowych i ew. jakich dokumentow potwierdzajacych ze nieruchomosc jest "czysta"?
Bede wdzieczna za info.

Wiolonczela
19-09-2003, 19:40
Witajcie Forumowicze. Podobnie jak Jasina ja tez pracuje w banku i też siedzę w kredytach hipotecznych.
A teraz: mezotop pytal o brak KW, jako przeszkoda przy uzyskaniu kredytu. Przeszkód nie ma pod warunkiem, że zarządzajacy osiedlem (administrator, deweloper o ile sie tym zajmuje, spółdzielnia itp) oraz sprzedający złożą oświadczenie, iż dla danej nieruchomości brak jest Księgi Wieczystej i - w przypadku spółdzielni - nie ma żadnych przeszkód do jej załozenia. W takim wypadku kredytobiorca dostaje wniosek o załozenie KW i wpis hipoteki w jednym dokumencie. Gdy jest Ksiega - to oczywiscie tylko wniosek o wpis hipoteki. W kwestii dodatkowych dokumentów sprawdzających nieruchomość: nie ma zadnej mozliwosci sprawdzenia, czy dana nieruchomość ma już KW (i w dodatku zababraną), czy jeszcze nie. W sądzie wyszukiwanie Ksiąg jest po numerach i dzielnicach, a nie po adresach, właścicielach itp. W dodatku mieszkając na terenie, gdzie ziemia miala KW w jednym sądzie, nowo wydzielane Ksiegi dla domow mogą być już przenoszone do nowego wydziału lub w ogole nowego sądu, jak to ma miejsce np. w Iwicznej koło Warszawy: ziemia miala Ksiegi w sądzie w Lesznowoli, a nowo powstałe domy - w Stolycy. Podobnie jest z Piasecznem, Wołominem i innymi gminami sasiadujacymi z aglomeracja. To oczywiście tylko przyklady.

Generalna zasada: szukać nieruchomości z KW lub otrzymać zapewnienie z wiarygodnego źródla (spóldzielnia, wspolnota, administracja...) o braku tejże. Plus udokumentowanie rozliczenia całej inwestycji od właścicieli oraz dewelopera.

Pozdrawiam

mezopot
21-09-2003, 21:20
Witajcie Forumowicze. Podobnie jak Jasina ja tez pracuje w banku i też siedzę w kredytach hipotecznych.
A teraz: mezotop pytal o brak KW, jako przeszkoda przy uzyskaniu kredytu. Przeszkód nie ma pod warunkiem, że zarządzajacy osiedlem (administrator, deweloper o ile sie tym zajmuje, spółdzielnia itp) oraz sprzedający złożą oświadczenie, iż dla danej nieruchomości brak jest Księgi Wieczystej i - w przypadku spółdzielni - nie ma żadnych przeszkód do jej załozenia. W takim wypadku kredytobiorca dostaje wniosek o załozenie KW i wpis hipoteki w jednym dokumencie. Gdy jest Ksiega - to oczywiscie tylko wniosek o wpis hipoteki. W kwestii dodatkowych dokumentów sprawdzających nieruchomość: nie ma zadnej mozliwosci sprawdzenia, czy dana nieruchomość ma już KW (i w dodatku zababraną), czy jeszcze nie. W sądzie wyszukiwanie Ksiąg jest po numerach i dzielnicach, a nie po adresach, właścicielach itp. W dodatku mieszkając na terenie, gdzie ziemia miala KW w jednym sądzie, nowo wydzielane Ksiegi dla domow mogą być już przenoszone do nowego wydziału lub w ogole nowego sądu, jak to ma miejsce np. w Iwicznej koło Warszawy: ziemia miala Ksiegi w sądzie w Lesznowoli, a nowo powstałe domy - w Stolycy. Podobnie jest z Piasecznem, Wołominem i innymi gminami sasiadujacymi z aglomeracja. To oczywiście tylko przyklady.

Generalna zasada: szukać nieruchomości z KW lub otrzymać zapewnienie z wiarygodnego źródla (spóldzielnia, wspolnota, administracja...) o braku tejże. Plus udokumentowanie rozliczenia całej inwestycji od właścicieli oraz dewelopera.

Pozdrawiam


Dzieki za informacje. Mam nadzieje ze bedzie ok. :wink: