PDA

Zobacz pełną wersję : tzw. kredyt na oświadczenie



Jacek1204
15-02-2007, 10:54
Możecie poradzić, czy coś takiego jeszcze istnieje. Czy warto zawracać sobie tym głowę, czy też cierpliwie zbierać kwity, jakich żąda bank ?
Czy ta wersja kredytu jest dużo droższa od "zwykłago" hipotecznego ?

Dzieki za pomoc. Dopiero zaczynamy "przygodę" z budowaniem.

ArtiW
15-02-2007, 12:14
a o co dokladnie pytasz?
Jakie oswiadczenie? Twoje? Nie, to oni przychodza, cykaja foty i, po przeanalizowaniu, przesylaja ci kolejna transze.
Jakie kwity? Znaczy faktury za materialy i robocizne? Banki odchodza od tego. Sa swiadomi, ze wiekszosc materialow kupowana jest bez VAT'u, a uslugi bez faktur...

Jacek1204
15-02-2007, 12:30
Zamiest dokumentowac dochód podpisujesz oświadczenie, że spłacisz kredyt. Kredyt adresowany jest m.in. do przedstawicieli wybranych zawodów. m.in. wolnych.

brachol
15-02-2007, 12:39
z tego co wiem to tylko w Millenium jest taki kredyt tak przynajmniej twierdzil gosc w Open Finance kredytuja max 50% wartosci inwestycji a warunki podobno takie same jak przy normalnym kredycie mi cos takiego zaproponowali gdyz mam dzialalnosc w formie ryczaltu i sposob liczenia dochodu jest mocno niekorzystny

Joanna i Janusz
15-02-2007, 22:26
W GE proponowali nam taki kredyt, dotyczy pewnych zawodów i był znacząco wyżej oprocentowany. Nie opłacało mi się go brać, mimo konieczności zbierania serii kwitków

mojave
16-02-2007, 08:09
z tego co widzialam reklame, jest cos takiego w santander consumer

SOBOTKOWA
19-02-2007, 08:44
Są Banki, które udzielają kredytów na oświadczenia, ale jesli możesz udokumentować dochód, to lepiej wybierz standardową formę bo taki kredyt na oświadczenie nie jest opłacalny.
Marża podwyższona od standardowej o 1,5%, prowizja za udzielenie.

arekk
19-02-2007, 09:01
W Santanderze deklarujesz ile zarabiasz i legendą jest podwyższona marża lub prowizja za ten ukłon w stronę klienta.
Jedynie sprawdzają czy pracujesz i tyle.
Poza tym wg. mnie są na etapie ściągania klientów i oferują naprawdę znakomite warunki.

marcin-jogo
19-02-2007, 09:27
Byłem ostanio w "Kredycie łatwobralnym" czyli Dombank jest to filia getinbanku
Zgadza się wszystko łatwobralny, na oświadczenie ale:
Nie mam przy sobie dokumentów ale jakieś ubezpieczenia i pierdoły od 150 tysięcy wyniosły ponad 16tysięcy żłotych a oprocntowanie w frankach to 10%z czymś ,w złotym około 13% :evil:
Czyli nię będzie brania kredytu tylko szybsza sprzedaż mieszkania :wink: