PDA

Zobacz pełną wersję : Gospodarczy na mieszkalny.



Olaf 49
15-02-2007, 19:54
Jakie warunki muszę spełnić aby przekształcić budynek gospodarczy w mieszkalny, gdzie się udać, jakie papiery trzeba mieć i gdzie je złożyć.

Luiza_Czesiek
16-02-2007, 11:11
ooo ja tez chętnie bym się tego dowiedziała

aga81
16-02-2007, 16:11
trzeba mieć to samo co przy budowie nowego domu, czyli:
- decyzję o warunkach zabudowy
- mape do celów projektowych (gdyby się zwiększyły gabaryty budynku)
- projekt budowlany
- no i samo pozwolenie na budowę

Olaf 49
18-02-2007, 21:21
Ale ten budynek stoi od 40 lat. Chodzi mi tylko o zmienę w papierach.

aga81
18-02-2007, 21:43
no tak, ale zmieniasz jego przeznaczenie - to tak samo jakbyś miał strych nieużytkowy a chcialbyś zamienić go na mieszkanie - też potrzebujesz tego wszystkiego co już wcześniej wymieniłam niestety, takie jest nasze prawo :)

pitbull
19-02-2007, 08:56
Do tego jeszcze inwentaryzacje i ocene stanu technicznego budynku.

Gagata
22-02-2007, 19:51
To w tym przypadku ma byc pismo o Zmianę sposobu użytkowania. Nie Pozwolenie na budowę.

Z wiejskim pozdrowieniem:-)

aga81
22-02-2007, 21:02
nie ma być "pozwolenie na budowę", ale najpierw trzeba wystąpić o decyzję o warunkach zabudowy na "zmianę sposobu użytkowania budynku gospodarczego na mieszkalny" - nie będzie pozwolenia na budowę bez decyzji o warunkach zabudowy :)

DPS
09-03-2007, 20:37
Ja już to przerobiłam. Stodoła na agroturystykę - dzisiaj stanęła pierwsza wewnętrzna ściana nośna. No wieć tak - musisz mieć pozwolenie na zmianę sposobu użytkowania, warunki zabudowy, projekt no i oczywiście pozwolenie na budowę. Korowody z energetyką. W sumie jak do tej pory najtrudniejsze były negocjacje z fachowcem, który za nic nie chciał się zgodzić na cenę za wykonaną robotę, tylko koniecznie chce liczyć wszystko od sztuki lub m2. Pracuje dobrze, rzetelnie i w bardzo dobrym tempie, zobaczymy, jak to wyjdzie. Na jakim etapie jesteście?

JackD
10-03-2007, 20:27
no tak, ale zmieniasz jego przeznaczenie - to tak samo jakbyś miał strych nieużytkowy a chcialbyś zamienić go na mieszkanie - też potrzebujesz tego wszystkiego co już wcześniej wymieniłam niestety, takie jest nasze prawo :)
własnie tak chcę zrobić??... jeżeli to zrobię bez tego co wczesnie to kara, czy rozbiórka, czy coś powazniejszego??
noż k..a przecie postawienie kilka scian działowych z sufitem... toż to żadna zbrodnia?

DPS
29-03-2007, 06:41
Tak jak napisała Aga, przepisy są takie i już. Raczej nie rób samowolki, bo mogą nakazać rozbiórkę i jeszcze kary nałożyć. Papierologia jest, niestety, konieczna. Pozdrawiam i życzę wytrwałości. :wink: