PDA

Zobacz pełną wersję : więźba prefabrykowana-Jurex/Modern Dach Łochocin k /Włocławk



agnieszkakusi
16-02-2007, 07:31
Właśnie kończą mi więźbę. Zaczęli w poniedziałek dziś lub jutro będą mieli koniec. Gotowa więźba prefabrykowana z firmy Jurex/Modern Dach z Łochocina k/Włocławka. Jestem zszokowana (pozytywnie) tym jak ta więźba wygląda. Wszystko równiutkie, dopasowane. Drzewo suche, dobrze zaimpregnowane. Ludzie przejeżdżający obok naszej budowy zatrzymują sie i pytają skąd wzięliśmy takich fachowców. Mój tata jest tak zafascynowany, że jeździ na budowę dwa razy dziennie. Jutro przyjeżdża przedstawicel firmy na odbiór robót. 15 lat gwarancji. Przeliczyliśmy koszty i w naszym wypadku są one porównywalne z więźbą tradycyjną. Nasz dekarz jak zobaczył wykonanie więźby powiedział, że jak przybijemy teraz płytę OSB to będzie równo jak na stole...
Moi rodzice w swoim domu mają więźbę tradycyjną, drzewo nie było dobrze wysuszone, zaczynają się problemy.
Wiem, że od polecania fachowców jest inny dział, ale chciałabym, żeby ten post trafił do jak największej liczby forumowiczó. Naprawdę warto pomysleć nad taką więźbą...

jea
16-02-2007, 07:48
Aga zapodaj jakieś fotki do dziennika :D

agnieszkakusi
16-02-2007, 07:50
będą fotki, będą...niestetynie dorobiłam się jeszcze cyfrówki i jadę na starym sprzęcie. Zostało mi jeszcze trochę zdjęć do wypstrykania więc podejrzewam, że dopiero jak skończymy dach to dam film do wywołania. Ale jutro wchodzą już z płytą OSB więc powinno im iśc dosyć szybko.

zk140t
16-02-2007, 08:18
Witam.

Tu jest ten link: http://www.moderndach.pl/index.htm

Rzeczywiście. Więźba super.
Cieszę się, że zamiast deskowania wybrałaś płytę OSB.

Pozdrawiam.

agnieszkakusi
16-02-2007, 08:24
dokładnie, to ten link. Naprawdę polecam wszystkim budującym. Poza tym właściciel, pan Beling, bardzo nam pomógł i podpowiedział kilka fajnych rozwiązań jesli chodzi o domy typu kanadyjka.

luksusowy.yacht
16-02-2007, 10:19
Jestes pracownikiem tej firmy?! :lol:

agnieszkakusi
16-02-2007, 10:23
nie komentuję tego, bo nie warto

luksusowy.yacht
16-02-2007, 10:24
nie komentuję tego, bo nie warto


Zadałem proste i chyba logiczne pytanie.
Szkoda że nie skomentujesz :)
Bardzo jestem ciekawy jaki byłby to komentarz :)
Czyzbym trafił w 10 ? :D

agnieszkakusi
16-02-2007, 10:27
człowieku, pojawiłeś sie tu niewiadomo skąd, głupio komentujesz i oczekujesz reakcji?! Poczytaj dziennik, zobacz co i jak i nie zawracaj d...

luksusowy.yacht
16-02-2007, 10:31
człowieku, pojawiłeś sie tu niewiadomo skąd, głupio komentujesz i oczekujesz reakcji?! Poczytaj dziennik, zobacz co i jak i nie zawracaj d...

Ja jestem tu nowy :lol:
Ja mogę nie wiedziec gdzie są dzienniki
Ja moge nie mieć ochoty czytać czyiś wytworów grafomani.
Ja się natknąłem na post wychwalający pdo niebiosa jakąś firmę i jakąś technologię - wieć sie pytam - CZY JESTES PRACOWNIKIEM TEJ FIRMY???

Odpowiedż jest banalnie prosta i brzmi:
a. TAK
b.NIE
c.NIE WIEM


:lol: :lol: :lol: czego się tak ciskasz?! :lol:

agnieszkakusi
16-02-2007, 10:32
nie, nie jestem pracownikiem tej firmy. Wystarczy?

luksusowy.yacht
16-02-2007, 10:33
nie, nie jestem pracownikiem tej firmy. Wystarczy?
Wystarczy
- tak bolało wypowiedzieć te słowa?!?!?! :o :lol: :lol: :o

Ola i Krzysiek
16-02-2007, 10:37
Trzeba się trochę porozglądać to się wszystko zobaczy. Ty jesteś leniuszek a nie nowy :wink:

I czy jak ktoś coś baardzo zachwala to musi to sprzedawać? Nie wydaje mi się!

agnieszkakusi
16-02-2007, 10:40
Ola (czy Krzysiek?), nie warto sobie zawracać głowy. A jak będziecie zainteresowani to zapraszam do Kopanina na wizję lokalną więźby. :lol:

Ola i Krzysiek
16-02-2007, 10:47
Ola (czy Krzysiek?), nie warto sobie zawracać głowy. A jak będziecie zainteresowani to zapraszam do Kopanina na wizję lokalną więźby. :lol:

Ola, Ola - Krzysiek to nigdy tu nie zasiada :)
Aga chętnie się spotkamy :) i bedziemy podziwiać Wasze cudo! Kiedy kryjecie dachówką?

agnieszkakusi
16-02-2007, 10:49
od jutra wchodzą z płytą OSB. Będzie chyba z 10 na dachu więc pójdzie szybko. Na płyte od razu papa i zaraz dachówka. Jakieś dwa, trzy tygodnie i powinien być cały dach. Jeśli oczywiście pogoda pozwoli :lol:

agnieszkakusi
16-02-2007, 20:46
a już myślałam, że mnie przenieśli do "wykonawców" :lol:

Wojciech Nitka
16-02-2007, 21:02
Szukając producentów prefabrykowanych więźb dachowych wystarczy wejść na stronę - http://www.mitek.pl/producenci.htm

agnieszkakusi
19-02-2007, 12:10
http://foto3.m.onet.pl/_m/808b35d23705791a1d9d3ec15d26e76b,5,19,0.jpg
więźba

Sturmer
17-08-2014, 17:53
Odświeżę temat bo jeszcze ktoś się tym zasugeruje i zrobi ten błąd co ja. Widocznie po 7 latach zapomnieli jak się robi więźbę, bo u mnie to porażka. Szczerze odradzam kontakty z tą firmą. Odsyłam do wątku:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?201102-Wi%C4%85zary-czy-tradycyjna-wi%C4%99%C5%BAba-co-ta%C5%84sze/page9

astrin
17-11-2014, 07:30
Odświeżę temat bo jeszcze ktoś się tym zasugeruje i zrobi ten błąd co ja. Widocznie po 7 latach zapomnieli jak się robi więźbę, bo u mnie to porażka. Szczerze odradzam kontakty z tą firmą. Odsyłam do wątku:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?201102-Wi%C4%85zary-czy-tradycyjna-wi%C4%99%C5%BAba-co-ta%C5%84sze/page9

to ja tez sie dolacze do tego.

Widocznie zapomnieli jak sie robi bo u mnie instalowali gotowa wiezbe tydzien temu.
A raczej poprawiali to co monterzy z ich firmy zrobili tydzien wczesniej.

To jakas masakra jak sie ma poumawianych dekarzy na termin bo wiadomo koniec roku i kazdy chce przykryc dach.
U mnie to wygladalo tak ze panowie zrobili pojechali nas nie bylo cos im tam nie spieło ze ostatnie przeslo sie zbieglo z kratownica pod katem zostawili sruby i katowniki i "uciekli" nikogo nie powiadamiajac o sytuacji. My nieswiadomi po 2 dniach pojechalismy na budowe i... no cos telefon do przedstawiciela firmy potem po kolejnych 2 dniach przyjezdza projektant mierzy szczytowa sciane mowi ze ok (ewidentnie zle zrobiony projekt przez moderndach na sciane szczytowa) i pojechal zapewniajac ze za 2 dni przyjedzie ekipa poprawiac. za 2 dni o 7 rano telefon ze jednak nie przyjada bo niemoga:D
po 12 telefon ze sciana szczytowa musi byc zle zrobiona a pan projektant nie mial dokladnych urzadzen pomiarowych ( mierzyl sciane tylko albo az dalmierzem)
Na nastepny dzien przyjezdza ekipa i jest kierownik , ten sam projektant nic nie mowiacy i panowie ktorzy wysiadajac z auta mowia"ale spierdolona sciana" no i zaczyna sie szukanie winnego. Jeden z tych panow wyciaga miarke 5 m "obi" (zwijana blaszka jako dokladniejsze urzadzenie pomiarowe) i wlazi na kratownice i zaczyna mierzyc a ze stala scianka to miarka skrecona leci po skosie. Zawolalismy majstra ktory byl juz na innej budowie oddalonej 50 km od naszej przyjechal pomierzyl pokazal ze ok i pojechal a jak tylko pojechal to odwaga znow w panow wstapila bo bylo" to murarze spierdolili sciane" szkoda ze jak majster byl tacy odwazni nie byli bo jakos nie mieli podstaw negowac tego co zmierzyl majster. Naprawa wygladaja tak ze skuli mlotem i wiertarkami sciane prostujac wiezbe i przy okazji wywalajac kawalki muru. szczerze nie chce mi sie z nimi walczyc ale NIEPOLECAM zdjecia moge wyslac na pw jak ktos chce jak to wygladalo. naprawde jestem rozgoryczona bo nawet nie dostalam odpowiedzi na maila napisanego do tej firmy. widocznie klient jak juz jest koniec robot przestaje byc klientem nie mowie juz o gwarancji bo pewnie bym sie obawiala czy bedzie ona tez wykonana dobrze.