PDA

Zobacz pełną wersję : Tynki wewnętrzne



PIOTRKU
16-02-2007, 12:15
Mam dylemat jaki wybrać tynk: cementowo-wapienny czy gipsowy? Proszę o podanie wszystkich ZA i PRZECW

wels
16-02-2007, 12:26
Witaj,
my wybraliśmy cementowo-wapienny. Ale myślę, że to przede wszystkim rzecz gustu. Widziałam takie u koleżanki w domu i spodobały mi się. A w mieszkaniu miałam giposwe i już wiem, ze takich nie chcę.
Elżbieta

K74
16-02-2007, 12:34
Cementowo-wapienny jest na pewno trwalszy. Przy gipsowym łatwiej o uszkodzenia. Ale szukając ekipy do tynków miałam spory kłopot ze znalezieniem kogoś, kto robi tynki tradycyjne. Łatwiej o ekipę do tynków gipsowych.

Heath
16-02-2007, 12:44
Proponuję zajrzeć do wątku "najczęściej zadawane pytania "
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=47119

D`arek
16-02-2007, 12:45
Ale szukając ekipy do tynków miałam spory kłopot ze znalezieniem kogoś, kto robi tynki tradycyjne. Łatwiej o ekipę do tynków gipsowych.

Ponieważ ekipa wjeżdża z agregatem i calość zajmuje im raptem 1-2 dni a kasa taka sama jak przy cem-wap.
U mnie jest tradycyjny cementowo-wapienny+ na to 3x gładź gipsowa. Pozdrawiam

wels
16-02-2007, 13:15
D`arek czyli przy cement-wap są trudniejsze do zrobienia od gipsowych?

16-02-2007, 16:39
A u mnie cementowo-wapienny zacierany piaskiem kwarcowym. Jest b. gładki i równy. W sumie po malowaniu niewiele się różni od gipsu. Za to jest o wieeeele twardszy. Przejedź paznokciem po tynku gipsowym i cementowo-wapiennym. Ach, kto ma dzieci, ten wie o czym mówię.

Karsyk
16-02-2007, 20:02
ja buduje z ytonga i mam w planie od wewnątrz siateczke i odrazu na nią gładz mam nadzieje ze sie uda.

Krisker
04-03-2007, 16:48
ja buduje z ytonga i mam w planie od wewnątrz siateczke i odrazu na nią gładz mam nadzieje ze sie uda.

Ooo! A to coś nowego! Widziałeś już gdzieś takie rozwiązanie?

Karsyk
04-03-2007, 17:33
na oczy nie widziałek ale juz spotkałem trzech wykonawców którzy polecili mi takie rozwiazania poniewaz sami je stosowali, przestrzegali natomiast iż siatka jest konieczna bo bez niej gładz bedzie pekć. To samo klejenia glazury równieżw klej zatapiac siatke i bezpośrdenio do sciany. Oczywiście podstawa w/w czynności jest odpowienie zagrundowanie sciany jakims konkretnym preparatem gruntujaccym