PDA

Zobacz pełną wersję : KOTŁY NA EKO GROSZEK - OPINIE



sylwia13
16-02-2007, 13:38
Witam, zastanawiam się nad eko groszkiem i nie mam pojęcia jakie piece są dobre. Znalazłam takich producentów.

Kotły z automatycznym podajnikiem węgla:

- Kocioł żeliwny FAKORA KZR-25kW
- Ogniwo S8WC-20 20kW
- Kocioł z podajnikiem Per-Eko KSR 25kW
- Kocioł z podajnikiem TERMO-TECH typ EKO-TECH 26kW
- Kocioł z podajnikiem Zębiec KWKP 25 kW

Kotły zgazujące drewno » Na drewno i węgiel:

- Kocioł ATMOS C 30S - 22-32 kW

Może ktoś zna jeszcze inne dobre kotły. Problem jest też taki, że nie mam zbyt dużej kotłowni ok6m.
Powiedzcie który piec jest godny zainteresownia.

pawelurb
16-02-2007, 15:00
ja mam TERMO-TECH typ EKO-TECH 26kW , grzeje od października, ogólnie kociołek niezły , nie mam zastrzeżeń , wykonanie i parametry ok, dobry sterownik. Kocioł jest dosyć spory , mam kotłownię 10 m kw. i jest dobrze , ale na 6-ciu metrach tez powinien sie zmieścić bez problemu , jakbym miał teraz kupować to chyba zrecydowałbym się na Kocioł żeliwny FAKORA KZR-25kW, bo żeliwny , czyli trwalszy wymiennik , może pracować w niższej temperaturze bo zjawisko roszenia nie jest dla niego tak szkodliwe jak dla kotła stalowego .
Reasumując z Termo-Techa jestem zadowolony , a jakbym miał wybierać jeszcze raz , to chyba brałbym Fakorę

sylwia13
16-02-2007, 15:33
Dziękuję za wypowiedź :P , mam nadzieję, że jeszcze ktoś się wypowie na temat kotłów. Pozdrawiam

sylwia13
16-02-2007, 15:35
Mam jeszcze do Ciebie pytanko - jaki przekruj ma komin do tego pieca

boboo
16-02-2007, 15:41
Dołączę się do wątku...

- jak wygląda sprawa spalin w takich kotłach, chodzi mi czy nie są uciążliwe dla sąsiadów ?

Mam w planie zagospopdarowania zapisane,że kotłownia ma być zasilana gazem lub olejem.Gazu nie ma i szybko nie będzie,a olej ze względu na cenę odpada, więc przyglądam się temu groszkowi.

Pozdrawiam Wojtek

16-02-2007, 16:31
Dla sąsiadów kocioł na groszek raczej nie jest zbyt uciążliwy - w porównaniu z kotłami na miał, węgiel czy drewno. Dymi się tylko przy rozpalaniu, potem tego dymu nawet nie widać. A wiadomo, że kocioł na groszek rozpalasz raz - dwa na sezon. Chyba, że całkiem o nim zapomnisz i nie zasypiesz podajnika. No i oczywiście gdy chcesz go wyczyścić.
My mamy kocioł Sas z Buska Zdroju. W sumie jesteśmy b. zadowoleni. Jest dużo tańszy od innych kotłów na groszek a od większości przereklamowanych o wiele solidniej wykonany. Ma głęboki popielnik i wyczystki w dostępnych miejscach (w przeciwieństwie do np. Hefa).

pawelurb
19-02-2007, 08:36
Mam jeszcze do Ciebie pytanko - jaki przekruj ma komin do tego pieca

komin mam 14 x 27 cm , z tego co wiem, to taki kanał przy tej mocy kotła to minimum, czopuch piecza ma 22 x 22 cm , więc w mniejszy kanał nawet nie byłoby go jak włożyć.

Co do dymu , i uciążliwości, to nie ma z tym problemu, jak kocioł działa to niemal nie widać dymu , tylko troche dymi jak się rozpala , lub jak się wyłacza nadmuch , wyedt troche dymu jest , a tak na codzień to go nie widać , tylko przy wilgotnej pogodzie widać z komina taki dymek coś podobnego jak przy kotle na olej.

daggulka
19-02-2007, 08:40
http://www.allegro.pl/item164430250_kociol_kotly_pleszewskie_piec_z_poda jnikiem_19kw.html

A co myślicie o tym kotle do którego link podałam powyżej? Allegro zapchane jest kotłami z Pleszewa....nie znalazałm zbyt wielu opini na forum na temat tego kotła....może ktoś coś o tym wie?

matmarc
19-02-2007, 08:55
witam
ja zakupilem kociol OGNIWO S8WC 20 kW , instalator mi polecił i jestem zadowolony, kupiłem przez internet na stronie www.detar.pl , mają duży wybór

stiff
09-07-2007, 20:50
Czy w kotłach na ekogroszek jest też coś takiego jak dolne i górne spalanie czy to inna bajka ?

piejar
09-07-2007, 21:03
Co do górnego lub dolnego spalania to fachowcem nie jestem ale jeżeli już to retortowy jest "dolno". Sebo8877 się na tym zna. U mnie na pokładzie kocioł Malejka. Jest mało popularny ale jestem bardzo zadowolony.
Zalety:
- grzeje - czyli robi dobrze to, za co mu zapłacili,
- duże drzwiczki na poziomie retory
- duże drzwiczki do popielnika
- duża klapa na górze udostępniająca kocioł do czyszczenia - kocił trzeba czyścić więc dostępność powierzchni do czyszczenia jest b. ważna.
- palenisko z płomienicówkami
- wygodna duża klapa do zasypywania podajnika
Retortowiec jest zdecydowanie ekologiczny a uciążliwość dla sąsiadów jest zerowa. Naprawdę trzeba się mocno wpatrywać w komin żeby coś zauważyć.
Niestety moi sąsiedzi są zdecydowanie tradycjonalistami... dziś dali czadu z kominów tak, że nie było czym oddychać. Daj Boże że stopniowo ich świadomość wzrośnie a zasobność portfela pozwoli szarpnąć się na retortę.

stiff
09-07-2007, 21:09
Kotły stanowią konstrukcję stalową spawaną, gdzie zrealizowana jest wysokoefektywna technika górnego spalania. Wyposażone są w samo oczyszczające się palenisko retortowe, do którego podawane jest paliwo z zasobnika za pomocą podajnika ślimakowego.

To opis Kocioł TERMO-TECH typ EKO-TECH - po przeczytaniu tego nasunęło się to pytanie

piotru7
10-07-2007, 09:57
Poogladaj sobie na stronie www.kotly.com
tam jest dosyc duzy wybor i opis kociolkow i nie tylko

akm1971
10-07-2007, 19:35
Miałem piec Hef, wszystko fajne z wyjątkiem czyszczenia co 4-6 tyg. Po takim czyszczeniu wyglada sie jak .....

pawelurb
11-07-2007, 07:50
Miałem piec Hef, wszystko fajne z wyjątkiem czyszczenia co 4-6 tyg. Po takim czyszczeniu wyglada sie jak .....

no właśnie, czyszczenie kotła to istna wada , i napewno nie zrobisz tego przed wyjściem do pracy :D

BaB
11-07-2007, 20:30
Miałem piec Hef, wszystko fajne z wyjątkiem czyszczenia co 4-6 tyg. Po takim czyszczeniu wyglada sie jak .....

no właśnie, czyszczenie kotła to istna wada , i napewno nie zrobisz tego przed wyjściem do pracy :D

No ale czyszczenie dotyczy wszystkich kotłów, nie tylko firmy Hef :)

piejar
11-07-2007, 21:49
Ja mam dostęp do czyszczenia z góry. Brudzi się przy tym prawa ręka do łokcia. Jakbym miał dłuższe rękawice byłoby prawie "na czysto". Nie jest to uciążliwa czynność - zajmuje mi < 10 minut i oczywiście nie wygaszam do tego pieca

Ushi
12-07-2007, 06:42
To ja z troszku innej beczki...

Jako budowlany myśliwy (taki od myślenia) zastanawiam się nad różnymi kwestiami. Jedną z nich jest ogrzewanie (moje posty w tym temacie przewijają się tu i tam). W moich koncepcjach grzewczych dosyc sporą popularnością cieszy się kocioł na ekogroszek. Szkopuł z tym że wiele projektów (w tym upatrzone przeze mnie) nie szczyci się wielkością kotłowni...

Moje niewinne pytanko jest takie - jakie są zalecenia/wymagania dotyczące posadowienia takiego pieca, odległości od ścian kotła, podajnika i tym podobnych ??? W ofercie jest dosyc szeroki wybór kociołków na ekogroszek i tym samym różne są ich wymiary, ale zawsze lepiej wiedziec wcześniej.

A tymczasem wracam do poszukiwania informacji, nie tylko na temat kociołkuff :D

marcin-jogo
13-07-2007, 03:01
mnie też cały czas gnębi pytanie dotyczące jaki kocioł?
Nie chodzi tu o firmę a o fakt że przed rozpoczęciem budowy i na początku na 100% miał być z podajnikiem. A w trakcie budowy sąsiedzi, hydraulicy i wile wiel osób poleca mi bez podajnika i mam dylemat

pawelurb
13-07-2007, 08:13
mnie też cały czas gnębi pytanie dotyczące jaki kocioł?
Nie chodzi tu o firmę a o fakt że przed rozpoczęciem budowy i na początku na 100% miał być z podajnikiem. A w trakcie budowy sąsiedzi, hydraulicy i wile wiel osób poleca mi bez podajnika i mam dylemat

bez podajnika tańszy, ale bardziej kłopotliwy w obsłudze, trzeba codziennie tam zaglądnąć, ja też się wahałem, ale wybrałem z podajnikiem i jestem zadowolony , zaglądam do kotła w lecie raz na miesiąc , w zimie co tydzień , czyli można na długo zapomnieć że ma się piec w domu.

piejar
13-07-2007, 08:42
Ja bym bez podajnika w życiu nie chciał. Faktycznie taki kocioł jest "małoobsługowy". Do zwykłego będziesz musiał zajrzeć parę razy dziennie. Jakąś alternatywą jest holzgas i bufory ale tam też trzeba zaglądać znacznie częściej niż do podajnika.

Rufio_r
13-07-2007, 08:58
...mam kotłownię 10 m kw. i jest dobrze , ale na 6-ciu metrach tez powinien sie zmieścić bez problemu ...

A ja mam laickie pytanie dotyczące magazynowania opału - jeśli kotłownia ma np 6 m2 to gdzie w takich sytuacjach trzymacie groszek?
Rozumiem, że do tego celu przeznaczone jest inne pomieszczenie, bo na tych 6 metrach kw. chyba nie ma zbyt wielkich szans na magazynowanie większej ilości groszku?
No chyba, że raz w miesiącu uzupełniacie zapasy...

Podzielcie się proszę z laikiem, bo stoję obecnie przed wyborem sposobu ogrzewania - gość, który buduje dom strasznie poleca olej opałowy, ja natomiast mam przekonanie, że olej wcale nie będzie tanim grzaniem w przeciwieństwie do groszku... problemem jest tylko miejsce przetrzymywania groszku w domu :(

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi i Wasze rady...
Rafał.

daggulka
13-07-2007, 09:11
mamy zamiar zrobić z tyłu za domem taką dupną skrzynię drewnianą i tam trzymć opał....mamy fajne warunki do tego, bo garaz jest wysunięty do przodu , co spowodowało że z tyłu jest duża fajna wnęka w której możemy taka skrzynią umiejscowić :roll: (i nie będzie jej widać z tarasu :wink: )... we wnęce sa też drzwi tylne do garażu a zaraz za garażem wgłąb domu (czyli jakieś 2 metry) jest kotłownia...czyli noszenia wiele nie będzie :lol:

Pozdrawiam, smoczyca.

Rufio_r
13-07-2007, 09:15
Czyli dobrze podejrzewałem - w kotłowni nawet 10 m2 nie ma za bardzo szans na trzymanie opału (już nawet nie na całą zimę ale chociaż na jej połowę)?

pawelurb
13-07-2007, 09:28
Czyli dobrze podejrzewałem - w kotłowni nawet 10 m2 nie ma za bardzo szans na trzymanie opału (już nawet nie na całą zimę ale chociaż na jej połowę)?

mam kotłownie 10 metrów kw. i na trzymanie tam opału w większej ilości nie ma szans, znaczną cześc zajmuje kocioł i trzymanie jeszcze sterty worków nie wchodzi w grę, bo byłoby to niebezpieczne ( zbyt blisko kotła ) , przy takiej kotłowni, nic innego tylko trzymanie na zewnątrz, w zimie robiłem tak, że zasypywałem zasobnik, a drugie tyle stało sobie przygotowane we wiaderkach, więc mogłem dłużej grzać, bez noszenia węgla z szopy na dworze.

grehor
18-07-2007, 11:21
Witam,

a ja jeszcze z innej beczki :)
Zastanawiam się nad ogrzewaniem w domu trzy rodzinnym. Łączna powierzchnia mieszkań to około 300 metrów. Wiem, że chcę, żeby było to ogrzewanie na paliwo stałe. Ponieważ dopiero zaczynam czytać to mam małe zamieszanie. I pytanie do Was co jest bardziej: wygodne, ekonomiczne - piec na eko-groszek czy pelety. A może można mieć taki piec, który będzie i na to i na to. Dodatkowo co do samych pieców to z tego co czytam na forum to tez różne opinie i dlatego kolejne pytanie: nie jaki konkretnie piec tylko na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Z góry dzięki za informacje
Pozdrawiam
Grzegorz

pawelurb
18-07-2007, 11:27
Witam,

a ja jeszcze z innej beczki :)
Zastanawiam się nad ogrzewaniem w domu trzy rodzinnym. Łączna powierzchnia mieszkań to około 300 metrów. Wiem, że chcę, żeby było to ogrzewanie na paliwo stałe. Ponieważ dopiero zaczynam czytać to mam małe zamieszanie. I pytanie do Was co jest bardziej: wygodne, ekonomiczne - piec na eko-groszek czy pelety. A może można mieć taki piec, który będzie i na to i na to. Dodatkowo co do samych pieców to z tego co czytam na forum to tez różne opinie i dlatego kolejne pytanie: nie jaki konkretnie piec tylko na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Z góry dzięki za informacje
Pozdrawiam
Grzegorz

Może być i na groszek i na pelety , np. Eko-tech Termotecha , ogólnie groszek łatwiej dostępny mniej kłopotliwy w magazynowaniu i chyba tańszy , ma też większą wartośc opałową. Co do pieców i na co zwracać uwagę , wiele razy wałkowane na forum, poszukaj w wyszukiwarce.

e-Mandzia
18-07-2007, 12:38
To ja z troszku innej beczki...

Jako budowlany myśliwy (taki od myślenia) zastanawiam się nad różnymi kwestiami. Jedną z nich jest ogrzewanie (moje posty w tym temacie przewijają się tu i tam). W moich koncepcjach grzewczych dosyc sporą popularnością cieszy się kocioł na ekogroszek. Szkopuł z tym że wiele projektów (w tym upatrzone przeze mnie) nie szczyci się wielkością kotłowni...

Moje niewinne pytanko jest takie - jakie są zalecenia/wymagania dotyczące posadowienia takiego pieca, odległości od ścian kotła, podajnika i tym podobnych ??? W ofercie jest dosyc szeroki wybór kociołków na ekogroszek i tym samym różne są ich wymiary, ale zawsze lepiej wiedziec wcześniej.

A tymczasem wracam do poszukiwania informacji, nie tylko na temat kociołkuff :D

Wymóg, o którym wiem, to kubatura kotłowni - minimum 8 m3.

edit-blondi
18-07-2007, 12:51
To ja z troszku innej beczki...

Jako budowlany myśliwy (taki od myślenia) zastanawiam się nad różnymi kwestiami. Jedną z nich jest ogrzewanie (moje posty w tym temacie przewijają się tu i tam). W moich koncepcjach grzewczych dosyc sporą popularnością cieszy się kocioł na ekogroszek. Szkopuł z tym że wiele projektów (w tym upatrzone przeze mnie) nie szczyci się wielkością kotłowni...

Moje niewinne pytanko jest takie - jakie są zalecenia/wymagania dotyczące posadowienia takiego pieca, odległości od ścian kotła, podajnika i tym podobnych ??? W ofercie jest dosyc szeroki wybór kociołków na ekogroszek i tym samym różne są ich wymiary, ale zawsze lepiej wiedziec wcześniej.

A tymczasem wracam do poszukiwania informacji, nie tylko na temat kociołkuff :D

Wymóg, o którym wiem, to kubatura kotłowni - minimum 8 m3.

Ja ostatnio o to samo zapytałam kierbuda i powiedział, że jesli chodzi o kubaturę to nie ma wymogów ale pomieszczenie musi mieć wentylację.

Więc jak to jest naprawdę?

pawelurb
18-07-2007, 13:09
wymiary powinny być takie żeby byl dostęp do kotła z każdej strony , żeby było wystarczająco dużo miejsca na ewentualne wymontowanie ślimaka , w praktyce piec trzeba czyścić, musi być wygodny dostęp do wszystkich wyczystek , w kotłowni musi być nawiew powietrza i wentyjacja grawitacyjna, odpowiedni przekrój komina , przydałaby się też kratka ściekowa w podłodze i obnizona posadzka na wypadek jakiejś awarii czy konieczności spuszczenia wody z instalacji , i bardzo wazne MUSI być w kotłowni jakiś zlew czy umywalka , nie wyobrażam sobie mycia rąk po czyszczeniu pieca lub wybieraniu popiołu np. w odpicowanej łazience....

e-Mandzia
18-07-2007, 13:10
Wentylacja jest rzeczą oczywistą, a wiedzę o kubaturze nabyłam czytając ustawę (podstawę prawną odszukam jeśli zechcesz - teraz nie pamiętam), potwierdzenie uzyskałam od mojego architekta, a kolejne w urzędzie w Wydziale Architektury i Budownictwa.

KonradJot
18-07-2007, 13:22
A ja tak z innej strony, to co chcę powiedzieć to jest zasłyszane od użytkownika pieca na eko groszek i wiem że jest przy tych piecach problem polegający na tym że ślimak podający groszek jest ustawiony na dany posuw czy jak to się nazywa dla danego groszka , kupując inny groszek - paliwo lub ten sam ale akurat o innych parametrach - wiadomo nie wszystkie mają takąsamą wartość opałową - probelmy z kontrolą jakości- to okazuję się że inny groszek spala sie np szybciej i ślimak nie nadąża z podaniem następnego i piec gaśnie. podobno trzeba przestawiać wartość podawania paliwa w zależności od tego co właśnie kupujemy. TAK JAK MÓWIĘ JA NIE UŻYTKUJĘ TYLKO COŚ TAKOWEGO SŁYSZAŁEM NIE WIEM JAK JEST W RZECZYWISTOŚCI. :)
Pozdrawiam
Konrad

pawelurb
18-07-2007, 13:36
A ja tak z innej strony, to co chcę powiedzieć to jest zasłyszane od użytkownika pieca na eko groszek i wiem że jest przy tych piecach problem polegający na tym że ślimak podający groszek jest ustawiony na dany posuw czy jak to się nazywa dla danego groszka , kupując inny groszek - paliwo lub ten sam ale akurat o innych parametrach - wiadomo nie wszystkie mają takąsamą wartość opałową - probelmy z kontrolą jakości- to okazuję się że inny groszek spala sie np szybciej i ślimak nie nadąża z podaniem następnego i piec gaśnie. podobno trzeba przestawiać wartość podawania paliwa w zależności od tego co właśnie kupujemy. TAK JAK MÓWIĘ JA NIE UŻYTKUJĘ TYLKO COŚ TAKOWEGO SŁYSZAŁEM NIE WIEM JAK JEST W RZECZYWISTOŚCI. :)
Pozdrawiam
Konrad

steruje się czasem podawania węgla i casem przerwy , jak wegiel sie spala za szybko , to wtedy wydłuża się czas podawania paliwa, robi się to z poziomu sterownika elektronicznego. czyli zanim się wszystko dobrze ustawi , to trzeba trochę pozaglądac do kotła , bo nigdzie nie ma podanych parametrów, trzeba metodą prób i błędów samemu wyregulować kocioł do danego paliwa.

Ushi
18-07-2007, 14:17
Temat wyboru ogrzewania i kotłowni wraca do mnie jak zmora :D

Ech, czemu w większości projektów są małe kotłownie, po kilka mkw. ???

Miejsce na kocioł w upatrzonym projekcie, po przesunięciu drzwi (przejście z wiatrołapu przez kotłownię do garażu) posiada wymiary 1,95m x 1,50m. I co tu z takim fantem zrobic? Prawdopodobnie kocioł dałoby się wcisnąc, może pozwolenie na budowę i odbiór budynku dało by się zrobic, ale co z obsługą i czyszczeniem takiego kotła, jak średnio kocioł z podajnikiem ma wymiary 1,20m x 0,80m?

Co z tym fantem począc?

Gazu nie ma, prąd za bardzo mnie też nie bawi... Kocioł zagazowujący drewno? Ekogroszek z podajnikiem z góry? Kominek z płaszczem? Kocioł śmieciarka?

Normalnie zgroza :evil:

piejar
19-07-2007, 05:39
Ech, czemu w większości projektów są małe kotłownie, po kilka mkw. ???
Bo klient sobie nie zażyczył większej. My od razu byliśmy nastawieni na węgiel więc mamy sporą kotłownię, skład węgla, wyjście na zewnątrz z kotłowni itp.

Miejsce na kocioł w upatrzonym projekcie, po przesunięciu drzwi (przejście z wiatrołapu przez kotłownię do garażu) posiada wymiary 1,95m x 1,50m. I co tu z takim fantem zrobic? Prawdopodobnie kocioł dałoby się wcisnąc, może pozwolenie na budowę i odbiór budynku dało by się zrobic, ale co z obsługą i czyszczeniem takiego kotła, jak średnio kocioł z podajnikiem ma wymiary 1,20m x 0,80m?
O ograniczeniu kubatury nie słyszałem i jak znam życie dotyczy to pewnie obiektów użyteczności publicznej (podobnie jak zaostrzone wymagania dla np poręczy).
W tak mikroskopijnej kotłowni będziesz miał po prostu ciasno (jakbyś tego nie wiedział ;-)) ale moim zdaniem wymieścisz się z kotłem. Czy upchniesz tam jeszcze bojler? Wątpię ale on może być już gdzie indziej..

Ushi
19-07-2007, 06:51
piejar

Dzięki za podniesienie na duchu. Przypuszczam, że będzie ciasno, ale może się uda. Tak myślę, że jak by ustawic podajnik od strony przejścia, to przy zamkniętych drzwiach zyskuje się jeszcze około 0,8 metra do obsługi lub innych czynności.

Sama kotłownia w całości ma około 4,8 mkw. (1,5m na 2,8m plus wnęka) , z tym że wspomniane przejście do garażu ogranicza przestrzeń, a szkoda byłoby nie miec takiej możliwości. Po drugiej stronie kotłowni jest wnęka o wymiarach około 0,7 x 0,5 m, więc bojler mógłby się zmieścic.

Wypadałoby też miec jakiś zlew gospodarczy w pobliżu, ale w samej kotłowni nie ma na to szans. Na szczęście zaraz obok jest podwójny garaż i tam można zarówno umieścic miejsce do mycia brudnych łapek jak i składowac pewną ilośc groszku.

Przy okazji może wrzucę rysunek z rzutem kotłowni i jej sąsiedztwa.

piejar
19-07-2007, 08:34
Ja mam małą umywalkę w kotłowni i w garażu z tym że te pomieszczenia nie są połączone przejściem. Jeżeli drzwi przejściowe zrobisz otwierane na garaż to nie będą wadziły w kotłowni. Jak nie zapomnę to spróbuję dziś "nałożyć" Twoje wymiary na moją kotłownię i zobaczymy jak to wygląda w realu. A może jakaś przybudówka przy garażu? Czasem przy połączeniu garażu z domem są załomy murów które można rozszerzyć do przybudówki (u mnie dom ma 10 m szerokości a garaż 6,5 więc mam z przodu i z tyłu uskok po 1,75 m)

Senser
19-07-2007, 09:00
Może trochę przekieruje dyskusje...
Jeszcze w zeszłym roku, jeśli tylko miałbym kasę to bym bez mrugnięcia okiem kupił piec na eko...Wtedy groszek kosztował ok. 350,00 zł/t.
Obecnie kosztuje już ok. 500,00 zł/t (a nie ma jeszcze sezonu).
No i w tej sytuacji już mi oko zaczęło mrugać...

Rok temu pokutowały opinie o groszku..."Czekaj pan, wszyscy się rzucili na groszek, zobaczy pan jak zdrożeje..." i jednak się sprawdzają...

Wiem, że wszystkie media drożeją...ale tu przez tą zwyżkę mamy aż ok. 45% zwyżkę w skali roku!!
Jakie medium miało taką dynamikę??!!

Ushi
19-07-2007, 11:02
Masakra z tymi cenami... :evil:

Przeglądając internet znalazłem ceny w okolicach 500 zł/tonę, a na kotly.pl nawet ponad 600 zeta za 800 kilo. Wiadomo też że im dalej od źródła tym drożej.

Orientuje się ktoś aktualnie w cenach na samym Śląsku? Wiem wiem, ze stopki wynika że tam mieszkam ale aktualnie nie mam jak tego sprawdzic, jedynie to co w necie wyczytam (jestem jakieś 2400 km od Śląska :o )

Znalazłem cennik na www.rastar.pl (Katowice) i ceny oscylują tam w okolicach 320 zł - ale kto wie na ile ten cennik jest aktualny. :roll: Wygrzebałem też cennik detaliczny składu opału z Bytomia - eko po 400 zeta za tonę...

Jak tak dalej pójdzie z cenami opału to najtaniej wyjdzie energia atomowa 8)

Senser
19-07-2007, 11:17
Ja jestem z mazowickiego (bliskie okolice W-WY) i muszę kalkulować ceny funkcjonujące na naszym rynku...a wiadomo, że same worki do mnie nie przyjdą :-)

No ale robi się z tym tematem nie za wesoło...

marcin-jogo
19-07-2007, 11:29
W tej chwili mało ofert ale bywa znacznie więcej http://allegro.pl/search.php?string=ekogroszek&buy=0&new=0&pay=0&order=pd

A właśnie z powodu ceny i jakości ekogroszku zastanawiam się pomiędzy kotłem z podajnikiem a bez podajnika(taki bardziej na wszystko) ale tak w sumie to ogólnie węgiel skoczył do góry z tym że może piec bez podajnika nie uzależnia od jednego paliwa.

piejar
19-07-2007, 11:56
W kopalni która stoi i buczy 200metrów od mojego domu groszek jest po 375 PLN/t. Kiedy ja go kupowałem to cena groszek <-> ekogroszek była identyczna i teraz też tak jest.
Aktualne dane:
http://www.kwsa.pl/index.php?m=32&ind=4&cennik=kwalifikowane
Ja kupowałem groszek chwałowicki i uważam że jest b. dobry.

Senser
19-07-2007, 12:01
W tej chwili mało ofert ale bywa znacznie więcej http://allegro.pl/search.php?string=ekogroszek&buy=0&new=0&pay=0&order=pd

A właśnie z powodu ceny i jakości ekogroszku zastanawiam się pomiędzy kotłem z podajnikiem a bez podajnika(taki bardziej na wszystko) ale tak w sumie to ogólnie węgiel skoczył do góry z tym że może piec bez podajnika nie uzależnia od jednego paliwa.

Ale przecież są piece z podajnikiem "szufladkowym" na wszystko...

Leszko
05-08-2007, 20:10
W tej chwili mało ofert ale bywa znacznie więcej http://allegro.pl/search.php?string=ekogroszek&buy=0&new=0&pay=0&order=pd

A właśnie z powodu ceny i jakości ekogroszku zastanawiam się pomiędzy kotłem z podajnikiem a bez podajnika(taki bardziej na wszystko) ale tak w sumie to ogólnie węgiel skoczył do góry z tym że może piec bez podajnika nie uzależnia od jednego paliwa.

Ale przecież są piece z podajnikiem "szufladkowym" na wszystko...

Może chodzi o samoczyszczący! taki mam czyli jest przystosowany na ekogroszek, pelety i owies.

Senser
06-08-2007, 08:27
Może chodzi o samoczyszczący!
Samoczyszczący??! Jest taki wogóle?? Pierwsze słysze....co ma podajnik do czyszczenia ??

Leszko
07-08-2007, 12:57
Może chodzi o samoczyszczący!
Samoczyszczący??! Jest taki wogóle?? Pierwsze słysze....co ma podajnik do czyszczenia ??

Przepraszam- palnik samoczyszczący

agniesia81
07-08-2007, 13:54
A czy ktoś posiada piec na eko-groszek z podajnikiem ślimakowym firmy STEFANIAK.Potrzebuję pilnie opinii na temat tego pieca.

piotrulex
07-08-2007, 14:49
my may kotlownie o wymiarach okolo 2,20x4,20 czyli jakies 9 metrow kwadratowych. chcemy na ekogroszek z podajnikiem. co do marki i modelu to jeszcze nie wiemy ale uwaznie tematy sledzimy

Wosto
07-08-2007, 19:10
W tej chwili mało ofert ale bywa znacznie więcej http://allegro.pl/search.php?string=ekogroszek&buy=0&new=0&pay=0&order=pd

A właśnie z powodu ceny i jakości ekogroszku zastanawiam się pomiędzy kotłem z podajnikiem a bez podajnika(taki bardziej na wszystko) ale tak w sumie to ogólnie węgiel skoczył do góry z tym że może piec bez podajnika nie uzależnia od jednego paliwa.

Ale przecież są piece z podajnikiem "szufladkowym" na wszystko...

Może chodzi o samoczyszczący! taki mam czyli jest przystosowany na ekogroszek, pelety i owies.
Leszko, jaki masz piec?

bimbam73
07-08-2007, 19:35
A ja sie zastanawiam nad takim kotlem bioplex.
cena w internecie pisze ze 12 tys(25) ale jak dzwonilem to za 8 tys moga sprzedac ( jakas bonifikata??).
W kazdym razie chwala sie ze srawnosc powycej 87%
Pisze ze jest i na ekogroszek i na pelety i na wszyko ( chyba oprucz mialu) sobie mozna dorzucac recznie tez jak kto ma ochote drewno i wegiel
Poza tym ma mozliwosc wrzucenia palnika gazowego(!!!) lub olejowego. i mozna sobie wtedy przelaczac (???)
czyli jak ceny sie pozmieniaja albo okaze sie ze mi duzo na ogrzewanie nie idzie to sobie wrzuce palnik i mam spokoj bezobslugowy.

tylko szuam kogos kto ma taki piec i jakies doswiadczenia?

Senser
08-08-2007, 09:31
Na dziejsze czasy taki piec "hybrydowy" to w zasadzie byłaby najlepsza opcja...taki jak pisałeś, czyli możliwość montażu różnych palników....

Bo tak jak pisałem wcześniej...rok temu eko bez zastanowienia...teraz jak tona kosztuje 500 zł....
I tak chyba już zostanie....raz szybciej drożeje prąd, raz gaz, raz węgiel...a kiedy indziej groszek...

Ushi
08-08-2007, 09:36
W tej chwili moją główną opcją ogrzewania jest eko-groszek... ale wszędzie, gdzie się nie spojrzy i nie poczyta, bębni się o wzroście cen paliw... :evil:

Taki kocioł wielopaliwowy brzmi interesująco. Przyłączam się do zapytania, jak w praktyce sprawdza się taki kocioł.

lukol-bis
08-08-2007, 13:55
Nie jestem użytkownikiem kotła na ekogroszek, ale z wyglądu i opisu kocioł Bioplex firmy Thermostahl (firma grecka) robi bardzo pozytywne wrażenie. Rozwiązania są dobrze przemyślane i jest to kawał porządnego kotła. Jeżeli jest promocja i można go kupić za 8000zł, to chyba warto. Jest to kocioł chyba najlepiej przystosowany, z dostępnych na naszym rynku ekogroszkowców, do opcji palenia dużych kwałków drewna, czy węgla. Nie jest to rozwiązanie awaryjne, ale całkowicie równoległe.
Jeśli chodzi o kwestię zainstalowania palnika gazowego, to warto mieć orientację w cenach. Taki palnik (nowy) waha sie w granicach 4500 - 6000zł. Olejowe są o 2000zł tańsze.
Pozdrawiam

bimbam73
08-08-2007, 14:43
Jeśli chodzi o kwestię zainstalowania palnika gazowego, to warto mieć orientację w cenach. Taki palnik (nowy) waha sie w granicach 4500 - 6000zł. Olejowe są o 2000zł tańsze.
Pozdrawiam

Powertowalem troche i nie jest tak zle.
W opisie tego kotla podaja przykladowe palniki producentow jakie tam mozna zainstalowac i jeden wzialem przykladowy i znalazlem na sieci dokladnie taki i ceny 2 tys za gazowy i 1 tys za olejowy. ( dla mocy 25)
A to pierwsze z brzegu i pewno jak sie poszpera na powazne to sie znajdzie duzo taniej.
A na pewno wyjdzie duuuuuzo taniej niz by sie mialo robic cala instalacje gazowa kiedys w przyszlosci albo olejowa jesli cos sie w cenach pozmienia albo zachce nam sie miec swiety spokoj z dosypywaniem groszku. Poz tym wg slow osoby z ktora rozmawialem przez telefon mozna przelaczac spowrotem na stale i znowu na gaz bez wykrecania tego palnika - tylko jakims przyciskiem.

Jak na razie to jest dla mnie opcja najciekawsza tylko jestem ciekaw czy ma jakies wady ktore dyskwalifikuja ten kociol. najlepiej od uzytkownikow ale nikt sie nigdzie nie zglasza.

Ushi
08-08-2007, 14:49
No grunt, żeby miec alternatywę, jeśli chodzi o sposób ogrzewania - przynajmniej tak mawiają fachowcy.

Kominek jako główne źródło ciepła jakoś mi nie pasuje, chociaż mam w zamyśle ewentualne rozprowadzenie ciepłego powietrza po domu... Pompa ciepła i solary kojarzą mi się głównie z kosztami inwestycji... gazu brak, z drewnem trzeba nieco kombinowac... same utrudnienia.

Ten kocioł Bioplex (Termostahl) to mi się nawet podoba, właśnie ze względu na możliwośc wyboru opału - pelety, ekogroszek, suche ziarna jako paliwo podstawowe oraz zrębki i kawałki drewna, wióry, trociny, pestki owoców. I wszystko to z zasobnika przykotłowego. Kolejną alternatywą jest załadunek ręczny - polana drewniane, węgiel kamienny.

Naprawdę ciekawy kociołek... Czy ktoś może więcej powiedziec w tym temacie?

lukol-bis
08-08-2007, 15:38
Podaj bimbam73 namiary na nowe palniki gazowe, kompletne ze ścieżką gazową, w takich cenach.
Te ceny, które podajesz są po prostu rewelacyjne.
Pozdrawiam

bimbam73
08-08-2007, 16:14
http://www.intelplast.pl/index.php?id=6&ad=cennik&dz=5
Na tej stronie (ostatni na samym dole) to jest polecany jako jedne z palnikow do tego bioplexa (dla mocy 20,25 i 30)
A olejowy to nie pamietam ktory ale jakis z tych za 1000

lukol-bis
08-08-2007, 17:45
Te ceny naprawdę sa rewelacyjne.
Pozdrawiam

AggusiA
16-08-2007, 15:35
Witam,

Po przeczytaniu powyższych postów również zmartwiłam się wielkością kotłowni.... 5m2 to na pewno za mało na eko groszek?

http://pprojekt.pl/projekt302-eden,rzuty.html

Proszę o rady.

Pozdrawiam

Aggusia

KOM44
16-08-2007, 21:44
Mam kociął na ekogroszek firmy Żywiec, jak narazie a uzytkuje go co prawda z przerwami juz dwa lata i jestemn z niego zadowolony. łatwość czyszczenia i eksploatacji. Dodatkowo piec posiada wyjmowany ruszt do palenia innym paliwem stałym niz groszek. Pojemnik ma na 150 kg, węgla. Starczało to bez problemu na 5 dni (przy niedocieplonym domu). Teraz go dociepliłem zobaczę jako będzie miał wydajność. Narazie wychodziło mi około 800 kg. groszku na miesiąc. Piec ma rewelacyjne spalanie. Ze 150 kg groszku mam weglarke popiołu. W zimie brakowało na posypanie chodnika. Węgiel kupuje jako luz i sam sypie go do worków w składzie węgla i przewożę na przyczepce. Wychodzi dużo taniej niż kupowany w workach a koszty przewozu też są tańsze. Worki przechowuje w wzdzielonej części garażu a transporyuje go prz pomocy wózka transportowego. Worki zostawiam na nastepny sezon.

Senser
17-08-2007, 10:59
Mam kociął na ekogroszek firmy Żywiec, jak narazie a uzytkuje go co prawda z przerwami juz dwa lata i jestemn z niego zadowolony. łatwość czyszczenia i eksploatacji. Dodatkowo piec posiada wyjmowany ruszt do palenia innym paliwem stałym niz groszek. Pojemnik ma na 150 kg, węgla. Starczało to bez problemu na 5 dni (przy niedocieplonym domu). Teraz go dociepliłem zobaczę jako będzie miał wydajność. Narazie wychodziło mi około 800 kg. groszku na miesiąc. Piec ma rewelacyjne spalanie. Ze 150 kg groszku mam weglarke popiołu. W zimie brakowało na posypanie chodnika. Węgiel kupuje jako luz i sam sypie go do worków w składzie węgla i przewożę na przyczepce. Wychodzi dużo taniej niż kupowany w workach a koszty przewozu też są tańsze. Worki przechowuje w wzdzielonej części garażu a transporyuje go prz pomocy wózka transportowego. Worki zostawiam na nastepny sezon.

Bardzo ciekawe rozwiązanie...
Oni chcą zarabiać na każdej dokonanej czynności....

gola99
17-08-2007, 21:27
czy ktos ma ling 25 z podajnikiem????????
bardzo mocno myślę o nim szukam użytkowników

karolciaszczep
25-08-2007, 22:15
Czy można prosić o doradzenie jakiej firmy kocioł wybrać jest taka oferta na rynku że można się pogubić. Poszukuję jeszcze dobrej ekipy która zainstaluje piec??

antonisiek
25-08-2007, 22:38
Czy można prosić o doradzenie jakiej firmy kocioł wybrać jest taka oferta na rynku że można się pogubić. Poszukuję jeszcze dobrej ekipy która zainstaluje piec??

Polecam Zębca.Sam długo wybierałem i postawiłem na firmę z tradycjami.

ashca
26-08-2007, 13:14
A ja sie zastanawiam nad takim kotlem bioplex.
cena w internecie pisze ze 12 tys(25) ale jak dzwonilem to za 8 tys moga sprzedac ( jakas bonifikata??).
W kazdym razie chwala sie ze srawnosc powycej 87%

Nikt nie ma tego Bioplexa? Za miesiąc muszę kupić kocioł, a ten jest bardzo ciekawy

krzygier
26-08-2007, 20:05
Ja od roku użytkuję piec na eko-groszek firmy STALKOT Pleszew (oto ich strona http://www.stalkot.pl/onas.html, piec ma moc 38kW a dom ponad 200mkw powierzchni i jest nieocieplony do tego grzeje 200 litrów CWU.

Z pieca jestem bardzo zadowolony :lol: , jak każdy użytkownik musiałem dopasować poszczególne parametry cyklu spalania do mojego domu, bo nie ma złotej recepty na spalanie tu w rachubę wchodzi wszystko :wink: , całkowita ilość wody w układzie, ocieplenie budynku jak również straty na samym rurach CO im ich więcej i większe to wiadomo że będa większe straty i wiele innych.

W kotłowni mam wydzielone miejsce na conajmniej 6 ton opału czyli eko-groszku ale mogę zakupić to za jednym razem bądź w niewielkich odległościach czasowych najlepiej w okresie letnim po kilku tygodniach suszy i wiatru wtedy pewność że na aucie będzie 2 tony groszku a nie 1,8 groszku a reszta to woda. Starcza mi to w zupełności na cały rok bo latem grzeje nieustannie CWU nie znalazłem tańszego źródła grzania CWU jakim jest taki piec.

W zimie zasypany zbiornik 200kg starcza w zupełności na tydzień a popiołu z tej ilości wiaderko takie 12 litrowe czyli tyle co nic. Piec posiada również dodatkowe ruszta żeliwne na którym można spalić wszystko co nie przeleci na wylot do popielnika :lol: faktem jest że trzeba częsciej wtedy czyścić piec, jednak do tego służą dość duże drzwiczki osobne do kanałów osobne do paleniska i osobne do popielnika.

Ze swojej strony polecam tego producenta. Swoją ofertę ma również na Allegro http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3447765

Gradagala
26-08-2007, 20:44
Witam
Podłączam sie pod wątek dyskusji o kotłach na ekogroszek gdyż planuję taki zainstalować w planowanym domu.
Myślę o takim rozwiązaniu, gdzie pomieszczenie kotłowni byłoby w jednym specjalnie do tego wybudowanym pomieszczeniu w piwnicy - ok 8-10 metrów.
Stałby tam kocioł na ekogrogroszek z zasobnikiem. W ścianie przy kotle byłby zainstalowany "kanał wentylacyjny 50cm/50 cm", który przechodziłby przez strop piwnicy. Jeden koniec kanału byłby w środku zasobnika pieca a drugi byłby umiejscowiony w podłożu stojącej skrzyni z przykryciem, która znajdowałaby się przy ścianie budynku. Całośc byłaby przykryta, otwierana wiekiem z góry i mogłaby pomieścić ok 2-3 tony opału.
Taka konstrukcja umożliwiałaby uzupełnianie podajnika, niejako automatycznie wykorzystując siły grawitacyjne, ewentualnie wykorzystując łopatę do zgarniania opału do "szybu".
Co myślicie o takim rozwiązaniu?
Może nasuwają się wam jakieś mankamenty takiego rozwiązania?

Asia i Józek
28-08-2007, 23:44
A ja sie zastanawiam nad takim kotlem bioplex.
cena w internecie pisze ze 12 tys(25) ale jak dzwonilem to za 8 tys moga sprzedac ( jakas bonifikata??).
W kazdym razie chwala sie ze srawnosc powycej 87%

Nikt nie ma tego Bioplexa? Za miesiąc muszę kupić kocioł, a ten jest bardzo ciekawy


Też bardzo liczę na info na w/w temat - kocioł Bioplex. Bardzo mnie zaintrygował ten kocioł.

A byłem już zdecydowany na fakorę 17 KW. :cry:

ashca
29-08-2007, 07:46
czy ktos ma ling 25 z podajnikiem????????
bardzo mocno myślę o nim szukam użytkowników[quote]

Jaką cenę oferowano ci za ten piec, ja go wczoraj oglądałam i zrobił na mnie duże wrażenie, tylko ta cena 9300 zł trochę duża w porównaniu np. z Zębcem, ale też jakość inna :roll:

Asia i Józek
29-08-2007, 22:48
A ja sie zastanawiam nad takim kotlem bioplex.
cena w internecie pisze ze 12 tys(25) ale jak dzwonilem to za 8 tys moga sprzedac ( jakas bonifikata??).
W kazdym razie chwala sie ze srawnosc powycej 87%

Nikt nie ma tego Bioplexa? Za miesiąc muszę kupić kocioł, a ten jest bardzo ciekawy

Halo. Użytkownicy i spece od kotłów, proszę o wypowiedź nt. kotłów ling-25 i bioplex.

Vd**
30-08-2007, 12:52
A ja sie zastanawiam nad takim kotlem bioplex.
cena w internecie pisze ze 12 tys(25) ale jak dzwonilem to za 8 tys moga sprzedac ( jakas bonifikata??).
W kazdym razie chwala sie ze srawnosc powycej 87%

Nikt nie ma tego Bioplexa? Za miesiąc muszę kupić kocioł, a ten jest bardzo ciekawy

Halo. Użytkownicy i spece od kotłów, proszę o wypowiedź nt. kotłów ling-25 i bioplex.

Witam. Co konkretnie chcieliby Państwo wiedzieć na temat kotła Ling 25?

Asia i Józek
01-10-2007, 03:08
Po wielogodzinnych poszukiwaniach w salonach firmowych i w internecie, wiem na 100%, że będę miał kocioł na groszek - ŻELIWNY.
Na placu boju zostały:
- Ling combi - brat Viadrusa, solidna kostrukcja
-Viadrus eko-ret (nowość) - bardzo duży pojemnik
-Primus eco - dwufunkcyjny ???
-Fakora - zaprojektowany od podstaw na groszek i bardzo ciężki

Każdy z nich ma swoje zalety, zadecydują więc kryteria:
-dostępność
-serwis
-wymiary
-opinie forumowiczów

Bardzo liczę na opinie i uwagi szanownego forum :D

Vd**
01-10-2007, 06:30
Witam. Warto też wziąć pod uwagę sam regulator. Regulator kotła Ling Combi wyposażony jest w pełny tryb pogodowy, steruje pracą siłownika na zaworze czterodrogowym (co pomoże między innymi w utrzymaniu zadanej temperatury na powrocie kotła - zwiększenie trwałości kotła - oraz płynnie reguluje systemem grzewczy), posiada wewnętrzną tygodniówkę (nastawa temperatur obniżonych po dwa programy na każdy dzień dla c.o. oraz c.w.u.).

kst
05-01-2009, 20:18
A ja sie zastanawiam nad takim kotlem bioplex.
cena w internecie pisze ze 12 tys(25) ale jak dzwonilem to za 8 tys moga sprzedac ( jakas bonifikata??).
W kazdym razie chwala sie ze srawnosc powycej 87%

Nikt nie ma tego Bioplexa? Za miesiąc muszę kupić kocioł, a ten jest bardzo ciekawy

Minął już nawet ponad rok i okazuje się, że reklamowany na stronie dystrybutora jako "kocioł nr 1 w Polsce !" nie ma , jak dotąd, ŻADNEGO Użytkownika na tym Forum :o

Dziwne to, bo kocioł naprawdę wzbudził moje (i nie tylko) zainteresowanie.
Czy ktoś może użytkuje kocioł o identycznej zasadzie działania i parametrach jak Bioplex HL 15 lub wyżej produkcji Thermostahl lub innego producenta ?

vascoal
02-02-2017, 10:20
Prowadzimy serwis i naprawę tego typu pieców. Jako producent mamy certyfikaty wydane przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu, które są uznawane jako jedyne w tego typu kotłąch na eko - groszek.
Mamy wszystkie części zamienne;polskie motoreduktory , ślimaki, układy sterowania, wentylatory.
Czyścimy kotły i układy odprowadzania spalin. Ustawiamy pełen proces spalania.
Współpracujemy z firmami sprzedającymi dobry węgiel i polecamy je.
Prowadzimy przeróbki hydrauliczne dla idealnego procesu spalania poprzez montaż zaworów trój i czworodrożnych. Dla idealnego spalania proponujemy pełen serwis kotła przed sezonem, aby uniknąć problemów w czasie sezonu jesienno - zimowego. Serwis prowadzimy latem. Nasi klienci już ten system sobie wdrożyli. Lepiej serwisować jak naprawiać w trakcie sezonu grzewczego. Kocioł jak samochód potrzebuje serwisu i przeglądu.
Jako firma znana na polskim rynku montujemy nowe kotły wycinając stare urządzenia grzewcze z pełną gwarancją.
Nie zawsze trzeba jechać na miejsce pracy kotła czasami wystarczy porozmawiać przez telefon i usunąć przyczyny niesprawności. Masz problem zadzwoń zrobię wszystko aby twój kocioł pracował idealnie.
Tego typu kotły różnych producentów nie są dla nas problemem.
Nasze kotły pracują w całej Polsce dlatego serwis prowadzimy także w całej Polsce.
Zapraszamy do konsultacji jak również do serwisowania vascoal.pl tel 501516007
nasz email [email protected]

vascoal
02-02-2017, 11:07
Zarejestrowany
Jun 2014
Skąd
katowice
Kod pocztowy
40-348
Posty
3
Domyślnie Serwis i naprawa
Prowadzimy serwis i naprawę tego typu pieców. Jako producent mamy certyfikaty wydane przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu, które są uznawane jako jedyne w tego typu kotłąch na eko - groszek.
Mamy wszystkie części zamienne;polskie motoreduktory , ślimaki, układy sterowania, wentylatory.
Czyścimy kotły i układy odprowadzania spalin. Ustawiamy pełen proces spalania.
Współpracujemy z firmami sprzedającymi dobry węgiel i polecamy je.
Prowadzimy przeróbki hydrauliczne dla idealnego procesu spalania poprzez montaż zaworów trój i czworodrożnych. Dla idealnego spalania proponujemy pełen serwis kotła przed sezonem, aby uniknąć problemów w czasie sezonu jesienno - zimowego. Serwis prowadzimy latem. Nasi klienci już ten system sobie wdrożyli. Lepiej serwisować jak naprawiać w trakcie sezonu grzewczego. Kocioł jak samochód potrzebuje serwisu i przeglądu.
Jako firma znana na polskim rynku montujemy nowe kotły wycinając stare urządzenia grzewcze z pełną gwarancją.
Nie zawsze trzeba jechać na miejsce pracy kotła czasami wystarczy porozmawiać przez telefon i usunąć przyczyny niesprawności. Masz problem zadzwoń zrobię wszystko aby twój kocioł pracował idealnie.
Tego typu kotły różnych producentów nie są dla nas problemem.
Nasze kotły pracują w całej Polsce dlatego serwis prowadzimy także w całej Polsce.
Zapraszamy do konsultacji jak również do serwisowania vascoal.pl tel 501516007
nasz email [email protected]

vascoal
03-02-2017, 08:30
Prowadzimy serwis i naprawę tego typu pieców. Jako producent mamy certyfikaty wydane przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu, które są uznawane jako jedyne w tego typu kotłąch na eko - groszek.
Mamy wszystkie części zamienne;polskie motoreduktory , ślimaki, układy sterowania, wentylatory.
Czyścimy kotły i układy odprowadzania spalin. Ustawiamy pełen proces spalania.
Współpracujemy z firmami sprzedającymi dobry węgiel i polecamy je.
Prowadzimy przeróbki hydrauliczne dla idealnego procesu spalania poprzez montaż zaworów trój i czworodrożnych. Dla idealnego spalania proponujemy pełen serwis kotła przed sezonem, aby uniknąć problemów w czasie sezonu jesienno - zimowego. Serwis prowadzimy latem. Nasi klienci już ten system sobie wdrożyli. Lepiej serwisować jak naprawiać w trakcie sezonu grzewczego. Kocioł jak samochód potrzebuje serwisu i przeglądu.
Jako firma znana na polskim rynku montujemy nowe kotły wycinając stare urządzenia grzewcze z pełną gwarancją.
Nie zawsze trzeba jechać na miejsce pracy kotła czasami wystarczy porozmawiać przez telefon i usunąć przyczyny niesprawności. Masz problem zadzwoń zrobię wszystko aby twój kocioł pracował idealnie.
Tego typu kotły różnych producentów nie są dla nas problemem.
Nasze kotły pracują w całej Polsce dlatego serwis prowadzimy także w całej Polsce.
Zapraszamy do konsultacji jak również do serwisowania vascoal.pl tel 501516007
nasz email [email protected]

SUSPENSER
03-02-2017, 08:59
Prowadzimy serwis i naprawę tego typu pieców. Jako producent mamy certyfikaty wydane przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu, które są uznawane jako jedyne w tego typu kotłąch na eko - groszek.

W Polsce są 4 akredytowane instytuty badawcze - polecam się doszkolić.

Poza tym do reklamowania się tu należy wykupić profil płatny.

Magdalena1302
06-02-2019, 09:24
Mam problem z piecem z Pleszewa retor komputer negros
Nie dobija mi do zadanej temperatury oraz nie wypala się węgiel jakieś porady bo już chyba wykorzystałam wszystko co na moje możliwości możliwe podaje dane które mam obecnie zmieniałam już ustawienia z filmików z YouTube ale u mnie te ustawienia nie wchodzą w grę
Temperaturę zadam 55 stopni a osiągnie tylko 45 stopni max
Temperatura zadana CWU 44 stopnie
Czas podawania 9s
Czas pomiędzy podawaniem 1min i 43s
Temperatura załączenia P.CO 32 stopnie
Krotność podawania 3
Czas przedmuchu 25s
Wyłączenie regul. 30 stopni
Czas pomiędzy przedmuchem 8min
Obroty dmuchawy 35 procent
Obroty w stanie nadzoru 35 stopni

kryzys
06-02-2019, 09:59
Skoro nie dopala węgla to jeśli nie ma speków można podnieść leciutko moc wentylatora lub ewentualnie zwiększyć przerwę w podawaniu , a co do niemożności dobicia temp podejrzewam że pompa kotłowa za szybko pracuje co ? na którym biegu ona idzie ? najlepiej jak by szła na 1 biegu im wolniej woda krąży w obiegu tym lepiej .

Magdalena1302
10-02-2019, 09:37
Problem z piecem z podajnikiem
Mam problem z piecem z Pleszewa retor komputer negros
Nie dobija mi do zadanej temperatury oraz nie wypala się węgiel jakieś porady bo już chyba wykorzystałam wszystko co na moje możliwości możliwe podaje dane które mam obecnie zmieniałam już ustawienia z filmików z YouTube ale u mnie te ustawienia nie wchodzą w grę
Temperaturę zadam 55 stopni a osiągnie tylko 45 stopni max
Temperatura zadana CWU 44 stopnie
Czas podawania 9s
Czas pomiędzy podawaniem 1min i 43s
Temperatura załączenia P.CO 32 stopnie
Krotność podawania 3
Czas przedmuchu 25s
Wyłączenie regul. 30 stopni
Czas pomiędzy przedmuchem 8min
Obroty dmuchawy 35 procent
Obroty w stanie nadzoru 35 stopni

flu9
09-07-2021, 10:43
Polecam dobry piec na gorszek od :spam: