PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka jest różnica między betonem komórkowym białym a szarym?



Coobah
16-02-2007, 17:01
Witam wszystkich!
Niedługo przyjdzie pora kiedy bede musiał kupić materiały na ściany...
Domek bedzie z BK.. Dowiedziałem się, że mozna zaoszczedzic kupując BK w kolrze szarym, a nie biały...
Jakie są różnice miedzy białym a szarym BK (pomijając kolor, oczywiście..)?
Wiem już, ze szary jest z domieszką pyłu, ale nic poza tym nie mogę znaleźć..
Jesli ktoś juz to przerabiał to bardzo proszę o odpowiedź.

pozdr!

Natalia Stanko
16-02-2007, 17:11
Szary ma popioły lotne, lepiej weź biały.
Pozdr

Coobah
16-02-2007, 17:14
Szary ma popioły lotne, lepiej weź biały.
Pozdr

hmm.. no o tym wiem :)
ale co jest w tym szkodliwego po otynkowaniu, pomalowaniu scian ??

Witos
16-02-2007, 17:20
szary ma większą promieniotwórczość. Ale tego i tak nie widać po pomalowaniu.

Natalia Stanko
16-02-2007, 17:26
:lol:

M@riusz_Radom
16-02-2007, 20:34
szary ma większą promieniotwórczość. Ale tego i tak nie widać po pomalowaniu.

http://vgwireless.hr/forum/images/smiles/rotfl.gif

A w Ameryce to murzynów biją ! ;)

rusek007
16-02-2007, 20:41
A dla mnie szary, kojarzy się z szarymi komórkami :D :D

http://www.vgwireless.hr/forum/images/smiles/nerd.gif

kid
16-02-2007, 20:58
A dla mnie szary, kojarzy się z szarymi komórkami :D :D

http://www.vgwireless.hr/forum/images/smiles/nerd.gif

Nie obraź się ale szkoda,że ich nie używasz.Szary BK ma większą p[romieniotwórczośc radonu ze wzgledu na użycie pyłów wielkopiecowych i możesz to malować setki razy a i tak bedzie wyłaziło.Ale co kto lubi. a propos zwykła cegła lub ceramika też zawiera radon.2-3 lata temu wycofano partię ceramiki Weinbergera ze względu na zwiększoną promieniotwórczośc.
Życzę dobrych wyborów i pozdrawiam

rusek007
16-02-2007, 21:06
:evil: kid
A słyszałeś o czymś takim jak atest?

jabko
16-02-2007, 21:20
Jaka jest różnica między betonem komórkowym białym a szarym?

No jak to jaka ??
Biały jest biały a szary jest szary :lol:

I nic nas nie przekona że biały jest biały a szary jest szary ... przepraszam ... że szary jest szary a biały jest biały .... przepraszam... :lol:


kid każdy materiał jest mniej lub ardziej promieniotwórczy. Akurat ceramika najbardziej.
Ale i tak każdy jest przekonany że porotherm jest super a szary BK trujacy.
A to tylko dlatego że porothemr został wypromowany przez lata na najlepszy materiał na rynku.
Siła reklamy lub też głupota ludzka.

rusek007
16-02-2007, 21:23
jabko
szary jest biały a biały jest szary a szary jest szary i biały jest szary a biały jest biały
Przecież to jest takie logiczne i nie trzeba być pramierem czy prezydentem :o

kid
16-02-2007, 21:25
Jaka jest różnica między betonem komórkowym białym a szarym?

No jak to jaka ??
Biały jest biały a szary jest szary :lol:

I nic nas nie przekona że biały jest biały a szary jest szary ... przepraszam ... że szary jest szary a biały jest biały .... przepraszam... :lol:


kid każdy materiał jest mniej lub ardziej promieniotwórczy. Akurat ceramika najbardziej.
Ale i tak każdy jest przekonany że porotherm jest super a szary BK trujacy.
A to tylko dlatego że porothemr został wypromowany przez lata na najlepszy materiał na rynku.

Ale czarno na białym czy odwrotnie już sam nie wiem to biały jest lepszy bo ładniej wygląda :lol: A najlepiej budować z gliny i trzciny jak afrykanie/tanio i zdrowo/
Siła reklamy lub też głupota ludzka.

rusek007
16-02-2007, 21:28
Tiaa...
Reklama siłą głupoty ludzkiej :wink:

kid
16-02-2007, 21:29
:evil: kid
A słyszałeś o czymś takim jak atest?

A 3 mln. mieszkań to z czego będzie jak tak wszystko bedzie z atestem.Biały,czerwony,szary czy inny byle w rękach sie nie rozlatywał. :roll:

Coobah
16-02-2007, 22:06
hmm..
no to porobiliście sobie ładny OT, ale ja nadal nie wiem o co chodzi...
ktoś coś wie konkretnego??

Heniek
16-02-2007, 22:22
Witam
No to konkretnie: biały jest bardziej dokładny w swoich wymiarach i można go kleić. Szary (przynajmniej takie jakie widziałem i stosowałem u siebie) nie trzyma tak wymiarów i stosowanie kleju to bankructwo. Wychodzi też więcej tynku :(
A reszta (moim zdaniem) to dyskusja o wyższości jednych świąt nad drugimi :D :D :D
Pozdrawiam, Heniek

kid
17-02-2007, 09:17
Witam
No to konkretnie: biały jest bardziej dokładny w swoich wymiarach i można go kleić. Szary (przynajmniej takie jakie widziałem i stosowałem u siebie) nie trzyma tak wymiarów i stosowanie kleju to bankructwo. Wychodzi też więcej tynku :(
A reszta (moim zdaniem) to dyskusja o wyższości jednych świąt nad drugimi :D :D :D
Pozdrawiam, Heniek

Heniu biały do kleju to kosztuje 13,- a zwykły to i za 7,- kupisz.Różnica w wymiarach poszczególnych bloczków dochodzi do 3mm i kleic to to koszmar bo trzeba szlifować.
Poważnie mówiąc to nic więcej na temat szarego nie napisano oprócz oczywiscie zwiekszonej promieniotwórczosci.Cos w tym jest jeśli bloczki podobnej klasy kosztują o ponad 2 zeta mniej ale są i tacy co buduja z żużlobetonowych i dożywają późnej starości.Szczerze mówiąc Czarnobyl zrobił wieksze spustoszenie i przy braku funduszy sam wybrałbym szare :cry:

asiula77
17-02-2007, 18:59
To może i ja się wypowiem.
My zdecydowaliśmy się na szary beton komórkowy tylko z tego względu, że latem zeszłego roku trzeba było czekać nawet 2 miesiące na ten biały (oczywiście potem okazało się, że dostawa szarego też się opóźniła :-? ). Sprzedawca wmawiał nam, że szary jest: 1. tańszy, 2. bloczki są bardziej równe niż Solbet. Cena - faktycznie, niższa. Ale co do tej drugiej cechy, to niestety. Sporo bloczków było nierównych, było dużo odpadów. Nie wiem czy tak wyglądają wszystkie szare bloczki czy tylko tej firmy, z której my braliśmy. Wykonawca skarżył się, że dużo gorzej się je tnie, są cięższe (ale nie wiem - może tylko on miał z tym problem, jak ze wszystkim na tej naszej budowie :roll: ). Ale kleił je na klej - z tym nie było problemu.
Ostatnio dokupiliśmy trochę białych bloczków na ściany wewnętrzne - i wiecie co - różnica moim zdaniem jest bardzo duża. Ściany są gładkie, nie jak te z szarego betonu.

Gdybym rozpoczynała budowę drugi raz, to budowałabym z białego betonu komórkowego - tylko zamówiłabym go dużo wcześniej 8)

Krzysztofik
17-02-2007, 22:04
Wykonawca skarżył się, że dużo gorzej się je tnie, są cięższe

Mają troszeczke gorsze parametry , ale przy ociepleniu to nieistotne.




PS ...fajne spodnie :wink:

asiula77
18-02-2007, 09:50
Mają troszeczke gorsze parametry , ale przy ociepleniu to nieistotne.

Masz rację, że nieistotne. Bo to w końcu styropian będzie najważniejszy, jeśli chodzi o ocieplenie domu.


PS ...fajne spodnie :wink:

Wszystkim sie podobają :wink:

I.W.
18-02-2007, 10:05
Po primo : Dokładność bloczków nie zależy od tego czy mają popioły w swoim składzie ale od tego na jakiej linii sa pocięte.
Po sekundo: Szary BK jest cieplejszy -oczywiście dla tej samej gęstości (zapraszam na betonkomorkowy.com.pl tam sa analizy)
Szybciej za to chłonie wilgoć a wolniej ją oddaje, jest bardziej promieniotwórczy na ww stronie są wykresy.
Ja wybrałem biały - różnica 1000 zł na ścianach to nie dużo a mam spokojną głowę.

Coobah
25-02-2007, 00:44
no to po kłopocie..
dostałem BK 24x24x59 biały klasy 600 w cenie 7,70pln

To chyba niezła cena biorąc pod uwagę, że transport zapewnia dostawca..