PDA

Zobacz pełną wersję : BATERIA TERMOSTATYCZNA



dodi
16-02-2007, 20:40
Hey

Czy możecie mi doradzić... Czy jest sens wydawać kasę na baterię termostatyczną do prysznica? mam piec z zasobnikiem tak więc temp. wody w miarę stała..

może ktoś ma taką i coś powie.. a może ktoś takiej nie ma też coś powie :)

za każdą pomocną odp. z góry thx

dodi

rusek007
16-02-2007, 20:59
Jak ja chciałbym mieć tylko takie problemy :-?

rusek007
16-02-2007, 21:02
No dobra czytaj
:wink:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=82924&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=bateria+termostatyczna

arekk
16-02-2007, 21:28
Termostat to akurat wygoda. Nie ryzykuję jak przy tradycyjnych że się poparzę zanim ustawię odpowiednią temperaturę.
Obecnie posiadam zamontowane Grohe i KFA (Krakowska Armatura) polecam.

dodi
17-02-2007, 11:56
thx Wam wilekie, do kabiny kupię z termostatem...

dodi

lukol-bis
17-02-2007, 12:16
Z ekonomicznego punktu widzenia (z punktu widzenia komfortu chyba równiez). Bateria termostatyczna nie jest sensowna w Twoim dodi układzie. Przy kotle i zasobnikiem i cyrkulacji, wskazane jest ustawienie optymalnej temperatury wody, w taki sposób, żeby nie mieszać cepłej wody z zimną. Powoduje to znaczne ograniczenie strat na cyrkulacji i podgrzewaniu CWU. Przy takich ustawieniach bateria termostatyczna nic nie robi (nie miesza wody ciepłej z zimną).
Sensowne jest natomiast zastosowanie takiej baterii przy kotle dwufunkcyjnym bez zasobnika.
Pozdrawiam

cooler
17-02-2007, 17:10
A ja uważam że jest i to bardzo. Dodi nie napisał jaki ma piec, tylko że temp. w zasobniku jest stała, ale nawet jakby miał piec gazowy który płynnie zasila zasobnik to utrzymywanie temp. na zasobniku ok. 30 st C jest bezsensem a przecież w takiej temp. bieże się prysznic. Taki układ pracowałby jak trochę lepszy podgrzewacz przepływowy a nie po to zakłada się zasobniki. Ponadto w kuchni potrzebna jest woda o wyższej temp. niż 35 st.

Podsumowując: Na zasobniku temp. powyżej 60 st.C (ze względu na bakterie legionella) i bateria termostatyczna oraz jeżeli finanse pozwolą to rączka prysznicowa z redukcją ciśnienia która daje duże oszczędności.

bwojtek
17-02-2007, 17:25
Przy kotle i zasobnikiem i cyrkulacji, wskazane jest ustawienie optymalnej temperatury wody, w taki sposób, żeby nie mieszać cepłej wody z zimną.
Być może przy zasobniku 300l...

nurni
17-02-2007, 17:31
Niby luco ma rację ale
1. Nie każdy lubie tę samą temp. brania prysznica, ja np. lubię ok. 36 st. a moja połowinka musi mieć z 500 :o
2. Termostat powoduje, że ustawiasz na tyle na ile lubisz i potem ..."ruki swobodnyje" :D
3. Większość takich baterii ma już położenie oszczędne, które zwalnia się dopiero po naciśnięciu przycisku (mi wystarcza)
4. Wylewki też mają już perlatory tak więc również dodatkowo oszczędzają wodę.

Moim zdaniem warto - zwłaszcza, że Castorama robi często promocję na zestaw Grohe (bateria termostatyczna + słuchawka) za ok 900 zł - sam kupiłem rok temu i jestem bardzo zadowolony.

Pozdrawiam