PDA

Zobacz pełną wersję : WYSOKI SALON (POW. 5M) KTO MA????



agniesiak
16-02-2007, 21:05
CZY KTOS Z WAS WYBUDOWAL DOM Z WYSOKIM SALONEM DO DACHU? JA WYBRALAM PROJEKT Z WYSOKIM SALONEM OK. 5.5 METRA DO DACHU I MAM OBAWY CZY TO DOBRY POMYSL. PODZIELCIE SIE OPINIAMI.

kubaimycha
14-04-2007, 07:04
Jestem na etapie stanu "0" i też wybrałam projekt z wysokim salonem...na ok 5,5 m...zależało mi na takim rozwiązaniu, mimo, iż na pewno nie będzie łatwo...z kilku powodów:
ogrzewanie
aranżacja np oświetlenia
akustyka...
Ale i tak nie mogę się już doczekać... :)

gogo5660
14-04-2007, 10:35
Ja mam klasyczny salon-nie do dachu... moj kolega ma i strasznie to przeklina- chodzi glownie o ogrzewanie... ogrzewasz kubature ktorej nie wykorzystasz... a dzwiek niesie sie po calym domu i czasmi mowi ze dzieci mu sie budza jak on oglada cicho telewizje albo slucha muzyki... Ostatnio jego znajomy budowlaniec zaproponowal mu zrobienie tam/kubatura nad salonem/ pokoju... Bardzo sie zastanwia...I chyba bedzie na tak...

khaldum
18-09-2007, 10:20
Mieszkam w chwili obecnej w starym budownictwie ... i kiedy wchodzę do znajomych z normalną wysokością sufitu czuję się przytłoczona. Kupiłam zaczętą Emilkę z Archipelagu i właśnie jestem na etapie podejmowania decyzji, czy patrzeć na więźbę w salonie czy zrobić sufit - i chyba będzie to więźba pięknie wyeksponowana.

Co do ogrzewania
w chwili obecnej na mieszkanie o powierzchni 125 metrów o wysokości 5 m mam piec gazowy 2 funkcyjny Imergazu, i biorąc pod uwagę, że nade mną jest strych nie ogrzewany i dach raczej z kiepską /czytaj bez izolacji/ izolacją wcale nie jest tak ciężko i drogo dogrzać to mieszkanie. koszty gazu zimą przy największych mrozach wynoszą 1 rachunek czyli ok 2 miesięcy 900 1000 PLN - w tym woda + gotowanie.

W Emilce ściany są z silki 25 + 15 styropian na zewnątrz. Dach 20 cm wata + dachówka + drewno. Do tego kominek - nadal rozważam czy z płaszczem czy bez.

Dogrzanie 5 metrów wysokości w chwili obecnej nie przysparza mi kosmicznych problemów - mimo braków izolacji, a co przestrzeń to przestrzeń.

Ja opowiadam się za wysokim salonem - szczególnie jak" ciocia frania z mężem się pojawią, a to palacze...."

basiah2
18-09-2007, 10:51
CZY KTOS Z WAS WYBUDOWAL DOM Z WYSOKIM SALONEM DO DACHU? JA WYBRALAM PROJEKT Z WYSOKIM SALONEM OK. 5.5 METRA DO DACHU I MAM OBAWY CZY TO DOBRY POMYSL. PODZIELCIE SIE OPINIAMI.


A jaki to projekt?
My wybraliśmy Dom w Śnieżyczkach Archonu (tzn zrobiliśmy indywidualny na jego bazie) i właśnie będziemy mieć pustkę nad salonem.
Jak będzie - okaże się w praniu :wink:
I nie znalazłam na forum nikogo kto buduje Śnieżyczki :cry: ....

Jola_
25-09-2007, 16:05
Zbudowaliśmy sobie "ELIZĘ" Archipelagu :D . Salon jest piękny, duży, z widocznymi schodami i podestem nad salonem oraz b.wysokim sufitem :o . Bo skos dachu, jest sufitem nad salonem. Jeśli chodzi o wysokość - nie pamiętam - chyba ok. 7 m. Mieszkania czy domy są b. akustyczne kiedy są puste.Takie bibelotki jak firanki, meble, obrazy, dywaniki czy kwiaty brardzo wyciszają rozchodzący się głos. To nie znaczy, że zginie zupełnie. Delikatny pogłos, to nie jest problem, można polubić.