PDA

Zobacz pełną wersję : Kotły RECO? kto takiego ma?



Kris2222
16-02-2007, 21:41
Szukam odpowiedniego kotła do kotłowni mojego domku.Chyba juz wszystkie zobaczyłem, RECO wydał mi sie trochę " mercedesowy" :) tylko pytanie czy coś ma z mercedesa czy tylko tak wygląda ?
Gabaryty można mu wybaczyć , jakoś go zasypie :)

Może ktoś ma ? Prosiłbym o ocenę ?

slavus
17-02-2007, 00:21
Jestem posiadaczem Reko 54kW i narazie jestem zadowolony. Bardzo prosty i czytelny sterownik (w przeciwienstwie do Viadrusa). Ma dwa ruszta na: 1.drzewo (bardzo duza gardziel) 2.eko groszek. Mozna palic w nich rownoczesnie, fajna sprawa. Zasobnik na ekogroszek o poj. 0,5m3. Jednym slowem to solidny zeliwny piec.

Kris2222
17-02-2007, 06:49
slavus ile masz sterowników pokojowych do niego podłączonych.
Ja bede miał dwa parter jeden i poddasze tylko przeważnie kotły maj jedno wejście.Jak wygląda u ciebie?

Kris2222
18-02-2007, 06:57
Jakos mało znany ten mercedes wśród kotłów :D

mack
18-02-2007, 07:22
zajrzyj do wątku: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=79274&highlight=

slavus
18-02-2007, 16:25
slavus ile masz sterowników pokojowych do niego podłączonych.
Ja bede miał dwa parter jeden i poddasze tylko przeważnie kotły maj jedno wejście.Jak wygląda u ciebie?

Chodzilo mi o sterownik przy samym piecu. Jesli chodzi o sterowniki pokojowe to takowych wogole nie instaluje. Doszedlem do wniosku ze temp. w pokojach bede sterowal za pomoca zaworow termostatycznych na grzejnikach. (piec mam zamontowany w pensjonacie, glowice termostatyczne beda mialy blokady, Gosc przyjezdza ustawiam temp. i blokuje, Gosc wyjezdza ustawiam na 7C.). Swietnie sprawdza mi sie taki system w prywatnym domu. Mysle jedenynie nad sterownikiem umieszczonym na zewnatrz budynku (R-eko ma na dniach taki wprowadzic, albo juz wprowadzilo do swojej oferty).

Serdecznie pozdrawiam z malowniczego Ustronia (Beskid Slaski)

ogrzewacz
22-02-2007, 11:20
Witam.
Jeżeli chodzi o kotły r-eco to wszystkie automaty czyli te na eko-groszek posiadają wyjście na termostat pokojowy.
U mnie pracuje od pół roku. mam dom 200m2 spala około 12-17kg na dobę.
Oczywiście dom mam dobrze ocieplony.Kocioł pracuje rónież na cele ciepłej wody.

AgaZiel
22-02-2007, 14:59
Hej. To mój pierwszy wpis na forum, do tej pory tylko podglądałam. Chciałabym coś więcej się dowiedzieć na temat tego kotła, widziałam go w muratorze i zastanawiam się jak działa w praktyce, bo wygląd ma jak kotły gazowe. Jak można to jeszcze interesowała by mnie cena - wg muratora od 10 tys ?

Anoolka
22-02-2007, 15:06
Chciałam zapytać czy taki piec może dobrze współpracować z ogrzewaniem podłogowym?

slavus
25-02-2007, 22:57
Hej. To mój pierwszy wpis na forum, do tej pory tylko podglądałam. Chciałabym coś więcej się dowiedzieć na temat tego kotła, widziałam go w muratorze i zastanawiam się jak działa w praktyce, bo wygląd ma jak kotły gazowe. Jak można to jeszcze interesowała by mnie cena - wg muratora od 10 tys ?

Zajzyj prosze na oficjalna strone Reco: http://www.r-eco.pl/ Tam znajduja sie aktualny cennik.

slavus
25-02-2007, 22:59
Chciałam zapytać czy taki piec może dobrze współpracować z ogrzewaniem podłogowym?

Trzeba zamontowac na instalacji tzw. mieszacz wody. Zawor trojdrozny. Ustawiamy na nim zadana temperature jaka ma osiagnac podlogowka.

Rifle
07-03-2007, 23:01
Witam
Też przymieżam sie do kotła reco ale instalatorzy powiedzieli że są w nim
kłopoty z komputerem.
Czy ktoś z użytkowników może sie na ten temat wypowiedzieć.
Pozdrawiam
Rifle

slavus
08-03-2007, 20:18
Pale juz drugi miesiac i rzadnych problemow ze sterownikiem wrecz przeciwnie bardzo prosty i czytelny w obsludze.

Pozdrawiam z malowniczego Ustronia !

Rifle
08-03-2007, 23:43
Witam
Dziękuje za opinie o tym kotle.
Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś to poprosze o podzielenie sie nimi .
Pozdrawiam
Rifle