PDA

Zobacz pełną wersję : poziom kafli w kabinie



Doki
01-06-2003, 09:26
Poratujcie, bo chyba przekombinowalem. Poniewaz sprawa naglaca, pozwolilem sobie na cross-posting.
Wymyslilem sobie tak: w lazience polozyc 3.5 kafla (wys. kafla= 50 cm), plus 10-cm dekor= razem 185 cm. Brodzik w rogu lazienki ma 6 cm wysokosci, ale jest wpuszczony w wylewke, wiec po postawieniu kabiny wysokosci 180 cm powinno sie zgadzac. Powinno :sad:.
Kafle koncza sie 178 cm nad krawedzia brodzika. Co dalej? Czy walnac jeszcze jeden dekor tylko w tym rogu, czy polozyc gora jeszcze jeden kafel, czy pociagnac tylko tam kaflami az do sufitu? Jakie jest zdanie zbiorowej madrosci forum? Sek tez w tym, ze kafle przywiozlem z Polski i dokupienie bedzie odrobinke klopotliwe...
A juz wole nie myslec co bedzie gdy okaze sie, ze kabina jest wyzsza niz 180 cm. :eek:

Agacka
04-06-2003, 09:29
Nie wiem jak Zbiorowa Mądrość Forum! :lol: Ale ja osobiscie jakoś tak bym pokombinowała żeby przy kabinie mieć kafle do samej góry, bo w innym przypadku plesnie, plany, zacieki, bród..........A decor też zciagany z koś tam czy miejscowy? Bo kto powiedział że tylko jeden pasek dekoru? A może tak dwa w róznych miejscach?

10-06-2003, 15:38
to jest stary trick kaflarzy albo fliziarzy: kończą klejenie tam gdzie kończy się kafel albo płytka i potem dopiero robią sufit - mowa oczywiście o suficie podwieszanym, jakie często robi się w łazienkach
czy to może pomóc w Twoim przypadku ?

Doki
10-06-2003, 17:42
Dzieki za wsparcie. Plesnie? Plamy? A skad by sie mialy wziac, jesli lazienka jest wentylowana... Podwieszanego sufitu nie planuje, chyba rzeczywiscie dokupie pare dekorow i machne gora jeszcze jeden pasek. Ale kafle do sufitu chyba nie beda ladnie wygladac.

Kasiorek
10-06-2003, 18:06
A ja proponuję jeszcze coś innego,wg zasady jeśli nie możesz czegoś ukryć uwydatnij to. Kafelki do sufitu nie wyglądają dobrze.Dobierz kafelki w kontrastowym jeśli to możliwe kolorze i dodaj jeden rząd nad kabiną,byłoby dobrze dać je również jako pojedyncze pasy wzdłóż kabiny.Napisz coś więcej o kafelkach

Doki
10-06-2003, 21:44
Kafelki sa tu

http://www.paradyz.com.pl/04.php?zast=lazienka&typ=Synopia%2520Santorin&opis=nie

moje sa w odmianie Beige.

Kasiorek
11-06-2003, 18:32
No tak ,trochę trudno oglądać kafelki w internecie,zapewne trochę zniekształca to prawdziwe kolory.Myślę że możesz poszukać kafelek w kolorze użytym w dekorach. Byłoby dobrze żeby były jednobarwne ,matowe.I nimi wykończyć okolice kabiny prysznicowej. :wink:

Doki
11-06-2003, 19:05
Dzieki, poszukam. Kolory najbardziej zaleza od swiatla, w dziennym te kafelki sa zielonkawe, w sztucznym rzeczywiscie bezowe.
Ale odradzam ich kupowanie, bo sa krzywe i byle jak wykonane. No, ale to juz inny temat.