PDA

Zobacz pełną wersję : Czy zakładac ogrzewanie podłogowe w spiżarni, kotłowni ?



radko
17-02-2007, 07:49
Czy zakładac ogrzewanie podłogowe w pomieszczeniach typowo gospodarczych typu:
spiżarnia
kotłownia
pralnia
garaż oczywiście miejscowo ?
Napiszcie swoje przemyślenia, czy brak ogrzewania w tych pomieszczeniach może spowodowac np grzyba?

MARKOG
17-02-2007, 08:16
W spiżarni - nie - albo tak ale z możliwoscia zakręcenia - niższa temperatura dłużej utrzyma ci świeżośc pożywienia i słoiki też nie lubią stac w za ciepłyc pomieszczeniac. W pralni o ile będzie pełnić rolę szuszarni - obowiązkowo. Ja nie zrobiłem w pralno-kotłowni i żałuję bo nic tam nie schnie. W kotłowni raczej nie potrzeba bo i po co. A po co garaż miejscowo? Ja nie grzeje i nie spda temperatura poniżej +8.

SAVAGE7
17-02-2007, 11:45
tak jak napisał Markog. nic dodać nic ująć. absolutnie "nie!" w spiżarni. tam ma być tak zimno jak w lodówce. przechowujemy w niej wszystkie warzywa, owoce, i całe zapasy mąki, cukru, kaszek, ryżu itp. garnek z zupą też tam znajdzie miejsce.

Kasia_de
17-02-2007, 14:59
ja mam pytanie też w kwestii spiżarni... moze głupie :) czy jak tam jest tak zimno (i słusznie) to czy nie "ciągnie" :) pod drzwiami? czy macie jakieś specjalne drzwi?

rusek007
17-02-2007, 17:09
Pytanie wcale nie takie głupie jak myślisz :wink:
W zimnej spiżarni trzeba stosować drzwi z uszczelkami i najlepiej dolnym progiem, ewentualnie zamiast progu na dolnym rancie drzwi montuje się uszczelnienie w postaci krótkiej gęstej szczoteczki.

ramsey1981
17-02-2007, 17:26
ja robie ogrzewanie ale z termostatem, w kazdym pomieszczeniu, w razie czego bede mogl regulowac temperature.
koszt dodatkowy praktycznie zaden.
pawel

askala
17-02-2007, 18:10
ja w spiżarni i w kotłowni nie dawałem