PDA

Zobacz pełną wersję : "Sosenkowicze" ! odezwijcie się !



treemagnolia
17-02-2007, 18:21
Jak Wam idą prace? Może jakieś zdjęcia zamieścicie ! planuję budowę Sosenki i już nie mogę się doczekać kiedy zaczniemy, tak mi się podoba ten projekt.

Jestem z Wadowic, czy ktoś z małopolskiego lub śląskiego mógl by pochwalić się swoją Sosenką??? wiem że są w okolicy, liczę na życzliwego inwestora:)

Pozdrawiam, życzę wytrwałości.

pi0tr
17-02-2007, 19:21
witam
zapodaj jakiś link do projektu będzie wiadomo jaki masz na myśli :D

treemagnolia
17-02-2007, 20:01
witam
zapodaj jakiś link do projektu będzie wiadomo jaki masz na myśli :D

No faktycznie, zapomniałam o najważniejszym. Proszę, o to link :)

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=72&sid=5

Ładny, prawda???

el-ka
24-02-2007, 22:53
Niestety nasza Sosenka jeszcze na papierze. Ruszamy od wiosny. Miejsce - Gliwice. Domek też bardzo mi się podoba. Poczyniliśmy pewne zmiany w adaptacji - zadaszenie tarasu oraz we wnętrzu. Zmieniliśmy miejsce schodów - tam gdzie dawna lazienka, lazienka w miejsce kotłowni, CO do wnęki w garażu.
Przez to powiększył się znacznie pokój dzienny.

treemagnolia
25-02-2007, 20:39
Niestety nasza Sosenka jeszcze na papierze. Ruszamy od wiosny. Miejsce - Gliwice. Domek też bardzo mi się podoba. Poczyniliśmy pewne zmiany w adaptacji - zadaszenie tarasu oraz we wnętrzu. Zmieniliśmy miejsce schodów - tam gdzie dawna lazienka, lazienka w miejsce kotłowni, CO do wnęki w garażu.
Przez to powiększył się znacznie pokój dzienny.

To dobrze że w Gliwicach, od nas niedaleko. Czy możemy się jakoś skontaktować??? Mamy kilka pytań do projektu i potrzebujemy porady od bardziej doświadczonych od nas...:)
Podam mój nr gg, odezwijcie się, bardzo proszę
gg 7893859
Pozdrawiam:)

caleb
21-03-2007, 06:14
Witam,
Byłem jedną z pierwszych osób na forum które budowały Sosenkę.
Budowa zaczęła się w październiku 2003 roku a skończyła w lipcu 2005 roku.
Mieszkam juz w domku 1,5 roku i jestem z niego zadowolony.
Co mógłbym doradzić ze swojego doświadczenia to że by nie zmieniać tego projektu bo uważam, że jest optymalny. Rozwiązanie z otwarta prezestrzenią n parterze jest moim zdaniem rewelacyjne, sprawia wrażenie że jest tam dużo więcej miejsca niż wynika z metrażu.
Budowałem z Ytonga, koszty ogrzewania rzeczywiście wychodzą bardzo niskie.
Domek jest bardzo ekonomiczny zarówno w budowie (zmieściłem się w kosztorysie , ówczesnym oczywiście) jak i utrzymaniu.
Jeśli chcecie o coś zapytać to chętnie odpowiem.
http://sabat.w.interia.pl/szablon_obrazki/P1010432.jpg

treemagnolia
21-03-2007, 16:14
Witam,
Co mógłbym doradzić ze swojego doświadczenia to że by nie zmieniać tego projektu bo uważam, że jest optymalny. Rozwiązanie z otwarta prezestrzenią n parterze jest moim zdaniem rewelacyjne, sprawia wrażenie że jest tam dużo więcej miejsca niż wynika z metrażu.


Mam pytanie: ze zdjęcia wynika że jest to Sosenka wersja bez garażu? I naprawdę nic nie zmieniliście w projekcie???

A swoją drogą gdzie są Niepołomice? Może byśmy się do Was wybrali i obejrzeli nasz przyszły wymarzony domek na własne oczy ???

Właściwie mogę sprawdzić gdzie te Niepołomice - na mapie, ale szczerze mówiąc wolę siedzieć tutaj i przygladać się zdjęciu Sosenki:)

Pozdrawiam:)

caleb
21-03-2007, 22:24
Witam,
Dom jest z garażem tak jak w projekcie, z tym że jest to wersja C bodajże (zdjęcie)
Nie było żadnych zmian konstrukcyjnych.
Jedyne zmiany do których się przyznaję dotyczyły ilości i wilelkości okien.9
Niepołomice leżą koło Krakowa. Zapraszam do obejrzenia.
http://sabat.w.interia.pl/szablon_obrazki/P1010426.JPG

treemagnolia
22-03-2007, 18:06
Dom jest z garażem tak jak w projekcie, z tym że jest to wersja C bodajże (zdjęcie)
Nie było żadnych zmian konstrukcyjnych.
Jedyne zmiany do których się przyznaję dotyczyły ilości i wilelkości okien.9
Niepołomice leżą koło Krakowa. Zapraszam do obejrzenia.


No tak, także myślałam o zmianach okien:)

Świetnie że to koło Krakowa, mamy do Państwa niedaleko, skorzystamy z zaproszenia na pewno !!!
Sosenka wyszła ślicznie:)
Odezwiemy się na meila. Pozdrawiam:)

treemagnolia
17-07-2007, 10:53
Witam, wracam do tematu. Pytanie do tych budujących - jak Wam idzie? Sosenki rosną? gdzie ?
Pytanie do mieszkających - jak się mieszka ?
Jestem na etapie papierologii - i już nie mogę się doczekać kiedy zaczniemy.
Byliśmy już w Sosence, w Niepołomicach, naprawdę śliczny domek !
Idealny na działkę południową. My będziemy budować wersję C.
Pozdrawiam wszystkich "Sosenkowiczów" :)))

as-bo
28-07-2007, 15:53
witam sosenkowiczów!
właśnie dostaliśmy pozwolenie na sosenkę. wprowadziliśmy kilka zmian np. wydłużyliśmy domek od strony salonu i kuchni, przenieśliśmy co do piwnicy, którą też dodaliśmy pod połową budynku. I jeszcze myślimy o pokoju nad garażem.Ale to wszystko oczywiście na papierze.
I stąd moje pytanie czy Ktoś z Was Sosenkowicze zastosował już którąś z tych zmian (najbardziej interesuje mnie rozwiązanie poddasza i pokoju nad garażem.
A tak w ogóle to jakie były realne koszty budowy takiego domku?
Budujemy w okolicy Lublina i jeszcze nie mieliśmy okazji widzieć tego domku w w naszych okolicach.

treemagnolia
30-07-2007, 08:21
Takie zmiany o ile wiem, wprowadziła el-ka, wydłużali domek o 1m, przesuwali kominek w głąb salonu, kombinowali ze schodami, żeby na stryszek dało się wchodzić z korytarza a nie z łazienki:)
My z kolei nie wprowadzamy żadnym zmian tego typu, jedynie na pięterku nie robimy 3 pokoi, tylko dwa, poza tym rezygnujemy z klatki schodowej na rzecz schodów drewnianych, kręconych lub innych, w każdym razie nie będą takie jak w projekcie. Aha, i rezygnujemy z kominka:)
Nigdy nam sie kominki nie podobały:)
Pozdrawiam "Sosenkowiczów".

as-bo
30-07-2007, 16:37
a czy masz już realny koszt budowy domu, chodzi mi o stan surowy i dach? Ekipa z którą rozmawialiśmy wyceniła ok. 1500-2000 za piwnicę i 10tys za stan surowy bez dachu. Jakie są koszty położenia dachu??? (są to kwoty na jesień tego roku)