PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktoś mnie oświeci jak tanio wybudować dom z ścian 3W????



mardok6
17-02-2007, 21:01
Witam
Mam pytanie do osób które budują, bądż budowały domy ze ścianami 3W, czytałem na forum, że wybudownie tych ścian niekoniecznie musi być drogie w porównaniu ze ścianami 2W i 1W.Czy macie swoje spojrzenie na tą sprawę.
Proszę podać przykłady wykazujące to w praktyce budowlanej????


Pozdrowionka

pluszku
17-02-2007, 22:16
mysle ze 50 % ludzi gdy zaczyna myslec o domu to mysli tez o scianie 3W
lecz w realizacji potem takich domow jest 3%
pamietaj na poczatku latwo wydaje sie pieniadze
a w miare uplywu prac coraz trudniej

uwazaj bys nie skonczyl z pieknym domkiem w stanie surowym ze sciana 3W, wybrukowanym podjazdem i ogrodzeniem z klinkieru lecz bez kasy na wykonczenie i zamieszkanie w domu

tez chcialem miec domek ze sciana 3 W z eleacja z cegły lupanej w wiazaniu holenderskim lecz buduje 2 W z maxa ocieplonego styropianem

anpi
18-02-2007, 01:47
Może ożenić się z córką właściciela firmy budowlanej? :lol:

pawciom
18-02-2007, 14:13
Da się, wszystko zależy od tego jaka cenę uzgodnisz z murarzami, ja za dom 206mkw sciany 3W zaplacilem za murarke 12000zl, sciany nosne sa z suporeksu 24cm (biały), pozniej 14cm styropianu i 10,5 cm bloczek oslonowy (1/2 alfa). Z zewnatz bedzie tynk cem-wap. Trzeba to b. dobrze skalkulowac, niektorzy rezygnuja z tegoo typu scian z powodu kosztow, bo licza ze sciana oslonowa bedzie np. z klinkieru ( a to kosztuje kupe kasy, ale znowu liczac tynkowanie, malowanie, itd warto troche dolozyc, wszytko zalezy ile metrow, jak, itd). Ci co buduja sciany 2W czesto nie licza kosztow pozniejszego ocieplenia (a to kupe kasy kosztuje). Jak bys mial jakies pytania to pisz

popi
18-02-2007, 14:18
Ja mam dom wybudowany w 3W w ten sposób Pustak 29cm Styropian 12cm Pustka 2cm i Cegła 9cm. Muszę powiedzieć gdy jeszcze nie ogrzewałem (wykańczam aktualnie dom nie mieszkam) to przy zamontowanych oknach i drzwiach przy ujemnych temperaturach na zewnątrz, w domu miałem 7 stopni na plusie. W lecie za to przy tych upałach w lipcu ponad 30stopni, aż miło było wejść do środka zeby się schłodzić. Serdecznie polecam ścianę 3 warstwową. pozdro

MALWOWA
19-02-2007, 07:40
Hmm, proponuję leturę Muratora bodajże 7/2006 ciekawy art. omawiający ceny różnych rodzajów ścian ,3W nie zawsze jest droga a ma wiele zalet :)

popi
19-02-2007, 08:12
zaraz Wam dam fajny artykuł w pdfie o scianach tylko go zeskanuję

popi
19-02-2007, 09:41
tu macie ten artykuł. jeśli narusza regulamin forum to proszę usunąć ten post.
http://rapidshare.com/files/17184599/sciany.pdf.html

uranos
19-02-2007, 10:36
My zrobilismy również ścianę 3W suporex+10 cm styro+k-2. Zamysł był taki od poczatku. Chłopaki zroblili dodatkowo fugowanie i jeszcze nie będziemy tynkowac.

popi
19-02-2007, 11:45
mysle ze 50 % ludzi gdy zaczyna myslec o domu to mysli tez o scianie 3W
lecz w realizacji potem takich domow jest 3%
pamietaj na poczatku latwo wydaje sie pieniadze
a w miare uplywu prac coraz trudniej

uwazaj bys nie skonczyl z pieknym domkiem w stanie surowym ze sciana 3W, wybrukowanym podjazdem i ogrodzeniem z klinkieru lecz bez kasy na wykonczenie i zamieszkanie w domu

tez chcialem miec domek ze sciana 3 W z eleacja z cegły lupanej w wiazaniu holenderskim lecz buduje 2 W z maxa ocieplonego styropianem

Osoby z kilkudziesięcioletnim stażem mieszkania w domach słusznie doradzają, że na etapie tzw."budowlanki" nie warto przesadnie oszczędzać bo niestety co drogie to i tanie. Wyposażenie domu mozna zawsze udoskonalać, niestety poprawianie oszczedności budowlanych wiąże się z dodatkowymi kosztami. Budowa mojego domu byłaby prawie o 30% tańsza, ale nie żałuję.