PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie. Wyrys z mapy zasadniczej.



dimen
17-02-2007, 21:14
Witam serdecznie

Czy ktoś się ornientuje co znaczą przerywane linie na wyrysie z mapy zasadniczej (chodzi o ostatnia dzialkę zaznaczoną na czerwono) i litera Ł oraz haczyk zaznaczony w czerwonym kółku. Mamy możliwość kupienia tej dzialki ale jak na złość dzisiaj niedziela i nie ma się kogo poradzić :(

LINK DO MAPY (http://www.dimen.neostrada.pl/moje/mapa.jpg)

Dziękuję za odpowiedz
[/url]

Witos
17-02-2007, 21:30
Ł to oznaczenie Łąki, a na łące nie zbudujesz. Jeżeli szukasz działki pod zabudowę to sprawdź w gminie czy jest na ten teren plan miejscowy. Jeżeli niema aktualnego planu to sprawdź czy masz tam sąsiedztwo tzn inne domki w odległosci do 3 szerokosci działki. I nie więcej jak 50 metrów. Wtedy mozesz załatwic to decyzja o warunkach zabudowy.
Tu jak widze to historia moze byc tego typu ze ktoś podzielił swoje poletko przy użyciu geodety i teraz próbuje sprzedac działki które moga się okazać jedynie prywatnymi poletkami bez możliwości zabudowy

majania
17-02-2007, 21:37
Proponuję sprawdzić zapis w miejscowym planie zagospodarowania teranu (o ile jest obowiązujący dla działki) lub zapytać w gminie czy można się spodziewać pozytywnych warunków zabudowy i zagospodarowania teranu. Tak na prawdę pewność będziesz miał i tak z prawomocną decyzją o wzzt w ręku ..a to procedura przynajmniej 30 dni + 14 na prawomocność ... powodzenia :)

dimen
17-02-2007, 21:43
z tego co sie wlasnie dowiedzialem plan jest z 2002 roku a decyzja o zabudowie zostala przyznana w 2006 roku. Zgodnie z planem ogolnym....oznaczone zostaly symbolem MN - tereny przeznaczone dla mieszkalnictwa, adaptacji i rozbudowy istniejacych obiektow i rozbudowy nowych budynkow. Na terenach o symbolu MN moga byc realizowane obiekty uslugowe jako funkcja towarzyszaca funkcji mieszkaniiowej glownej.


Tak wiec zgoda jest tylko za kij nei wiem co moga znaczyc przerywane linie i ten haczyk

Dziekuje za odp.

majania
17-02-2007, 21:57
Ten haczyk wygląda mi na znak wjazdu - ale ja się na tym nie znam ... może to jakieś pozostałości których geodeta nie wykreślił z mapy...żyjemy w kraju gdzie rządzą bracia K. ... tu wszytsko jest możliwe...
Zazdwoń do Starostwa, do Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej i zapytaj ... powodzenia :)

Witos
17-02-2007, 22:01
Haczyk to wjazd na działke tzw bramka, a przerywane linie oznaczaja w tym przypadku domniemywam ze to granica łąki i innego gruntu np Roli. pokaz wiekszy fragment mapy jak masz moze coś wydedukujemy.

Witos
17-02-2007, 22:03
Te przeywane linie to moga być stare granice dzialki przed scaleniem i nowym podziałem.

Kajima
17-02-2007, 22:14
witam,
oznaczenie Ł - łąka, haczyk zaznaczony przez Ciebie w kółku na czerwono to nic innego jak miejsce zaznaczenia wjazdu na daną działkę - taki symbol używany jest przez geodetów oraz przez architektów sporządzających plany zagospodarowania działki, natomiast przerywane linie <jeżeli się nie mylę> są oznaczeniem pierwotnych granic przed podziałem :D

pozdrawiam

Witos
17-02-2007, 22:22
No to masz odpowiedź i potwierdzenie.