PDA

Zobacz pełną wersję : Bateria termostatyczna - podłączenie.



dark1
18-02-2007, 09:53
Słyszałem że baterie termostatyczne mają podłączenie ciepłej wody z lewej strony .Czy jeżeli w kabinie prysznicowej mam podłączenie ciepłej wody po prawej stronie będę miał problemy z zamontowaniem baterii termostatycznej .Jestem jeszcze przed układaniem płytek tak więc mogę to zmienić ale czy muszę .
Może są baterie termostatyczne z podłączeniem ciepłej wody z prawej strony ? Czy można obrócić baterię termostatyczną i ją zamocować czy jest to nie wskazane ?

siwy z gosławic
18-02-2007, 12:33
:o :o :o

kolia
18-02-2007, 16:27
Faktycznie jak szukałam baterii termostatycznych to wszędzie było zaznaczone, że podejście ciepłej wody jest z lewej strony. Nawet gdzieś znalazłam chyba taką informację, że tak jest zawsze, ale nie pamiętam gdzie to było i nie jestem w 100 % pewna :oops: W każdym razie te które oglądałam miały ciepłą wodę z lewej strony.

gorzkim
18-02-2007, 16:55
Słyszałem że baterie termostatyczne mają podłączenie ciepłej wody z lewej strony .Czy jeżeli w kabinie prysznicowej mam podłączenie ciepłej wody po prawej stronie będę miał problemy z zamontowaniem baterii termostatycznej .Jestem jeszcze przed układaniem płytek tak więc mogę to zmienić ale czy muszę .
Może są baterie termostatyczne z podłączeniem ciepłej wody z prawej strony ? Czy można obrócić baterię termostatyczną i ją zamocować czy jest to nie wskazane ?
Mam w domu kilka różnych baterii i wszystkie mają podłączenie ciepłej wody z lewej strony :D

siwy z gosławic
18-02-2007, 19:29
Mi często myli się prawa z lewą. Ale jestem przekonany że zimna woda zawsze jest z prawej a ciepła z lewej. Tak że tą łazienkę ktoś pomylił :D

Krzysiek82
17-11-2013, 21:59
Witam. Mam pytanie do osób troszkę bardziej wtajemniczonych. Czy takę baterię termostatyczną ferro AREZZO http://allegro.pl/listing/listing.php?string=ferro+termostatyczna można zamontować do „góry nogami” czyli tak aby ten gwint do zakręcania węża prysznicowego był skierowany do góry. Oczywiście zachowując prawidłowość podłączenia ciepłej i zimnej wody. Chciałbym tą baterie połączyć bezpośrednio z deszczownicą bez użycia węża. Czy taki montaż będzie wpływał na działanie baterii...