PDA

Zobacz pełną wersję : Do fachowców - max grubość styro



luk__25
18-02-2007, 10:45
Witam! Zabieram sie za instalacje CO i spotykam sie z informacjami że grubość styropianu w wylewce nie moze byc wieksza niz 10cm aby podłoga nie pływala (nie krzywiły sie sciany działowe) i dobrze działała podłogówka. Słyszałem opinie też że ludzie dają 20cm! styropianu w podłoge. Kogo słuchac???
HELP!

pozdrawiam

vanderbobo
18-02-2007, 20:47
nie stawia się ścian działowych na styropianie!!! tak więc daj styro ile chcesz, nawet 30cm. tylko po co? moim zdaniem 10cm 2 warstwach po 5cm wystarczy

Lharhard
18-02-2007, 21:35
u mnie podobnie, tzn pierw postawili ścianki a potem wylewki.
Co do grubości to 10 cm to b.dobra izolacja podłogi i jak kiedyś ktos tam wyliczył zwiększanie tej grubości nie daje dużo lepszych własciwości cieplnych. ALe są koneserzy, którzy dają 15-20 cm i jakoś im to odpowiada i nie pływa, należy pamiętać tylko o odpowiednio grubszej wylewce, aby naśnięta nie powodowała uginania styropianu ( jak ktoś daje 20 cm styro a potem 5 cm wylewki to oczywiście że mu pływa - :)

luk__25
18-02-2007, 22:30
Dzięki za info... ścianki działowe racja - przecież stoją na ślepej wylewce do tego zazbrojonej ale tak pieprz..ł mi jeden "fachowiec" więc zapytałem. :-? Czyli 10cm to wystarczająca grubosc na parterze. A powiedzcie mi w ramach ciekawostki co robią ludzie którzy daja 20cm styropianu i wszędzie na parterze robią ogrzewanie podłogowe - jaki to ma sens kiedy zwiększą grubość wylewki?

pozdrawiam

lakk
18-02-2007, 22:50
Przy podłogówce, wylewka nad rurami powinna mieć min 4 cm, jak będzie więcej, nic się złego nie stanie i tak "nagrzewa" się cała.

katerhasser
19-02-2007, 10:15
nie stawia się ścian działowych na styropianie!!! tak więc daj styro ile chcesz, nawet 30cm. tylko po co? moim zdaniem 10cm 2 warstwach po 5cm wystarczy
stawia się stawia, tylko z G-K :)
ale faktycznie, po kie licho 20 cm. na podłogę?

vanderbobo
19-02-2007, 12:01
nie stawia się ścian działowych na styropianie!!! tak więc daj styro ile chcesz, nawet 30cm. tylko po co? moim zdaniem 10cm 2 warstwach po 5cm wystarczy
stawia się stawia, tylko z G-K :)
ale faktycznie, po kie licho 20 cm. na podłogę?

według producentów systemów ścian GK nie stawia się ich na styro a tak jak zwykłe ściany na wylewce pierwotnej.

janzar
19-02-2007, 21:09
Witam! Zabieram sie za instalacje CO i spotykam sie z informacjami że grubość styropianu w wylewce nie moze byc wieksza niz 10cm aby podłoga nie pływala (nie krzywiły sie sciany działowe) i dobrze działała podłogówka. Słyszałem opinie też że ludzie dają 20cm! styropianu w podłoge. Kogo słuchac???
HELP!

pozdrawiam

WITAM
JEŚLI JEST TO OGRZEWANIE NA PODPIWNICZONYM STROPIE WYSTARCZY 5 CM
JEŚLI JEST TO JASTRYCH NA GRUNCIE 10 CM STYROPIANU W DWOCH WARSTWACH I MIN. 7 CM JASTRYCHU
POZDRAWIAM JZ

http://images21.fotosik.pl/3/b6a4af35a4bf5cdd.jpg (www.fotosik.pl)

http://images20.fotosik.pl/73/03b8b150e3ce3439.jpg (www.fotosik.pl)

turcin
19-02-2007, 21:57
Wszystko zależy od tego jak ciepły dom chcemy mieć zapraszam do czytania artykułów o domach energooszczędnych i domach pasywnych. W skandynawi normą jest 20 cm w podłodze 20-30 na elewacji a do 50cm wełny na dachu. Ja osobiście będę miał 20 cm w podłodze, 20 na elewacji i 30cm dach. Wszędzie podłogowe z wyjątkiem sypialni gdzie będzie ogrzewanie ścienne. W łazienkach i pralni grzejniki łazienkowe łącznie 3. I bilans strat ciepła dla budynku o powierzchni ogrzewanej 170m2 wynosi 8,9 kW zapotrzebowania a po odjęciu zysku z rekuperacji wynik staje na wartości 6,7kW. Po to daje się tyle izolacji.

długi
19-02-2007, 22:26
maksymalną grubość to trochę ciężko określić.Zalezy jaki styro będziesz kładł i jaka wylewka :D U mnie na mroźni 30cm styro w podłodze i jakoś nie pływa mimo ,że obciążenia takie ,że hoho :D