PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W FIRLETKACH 2 pracownia ARCHON



w.m.
18-02-2007, 13:34
Proszę o komentarze w sprawie projektu Dom w firletkach 2 (podwójny garaż). Z zewnątrz bardzo Nam się podoba. Wiem, że to nowy projekt więc osób które go budują może nie być za wiele. Napiszcie co uważacie, że powinno być zmienione, sam mam parę pomysłów aby go wewnątrz trochę przerobić.


http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m4551cee43faa7&obraz=11653084976cf477dd5e611cf6c83b0651afda1b18&counter=1

http://www.archon.pl/index.php?act=33&rodzaj=rzuty&sid=m4551cee43faa7

w.m.
19-02-2007, 15:00
Naprawdę nikomu się on nie podoba, jeśli ktoś ma uwagi do projektu to również proszę o komenatrze.
Chciałebym mieć dom średniej wielkości z 2 garażami , z kuchnią od frontu domu i 4-5 pokojami dlatego chciałbym górę chcę przemodelować gdyż 4 pokoje na poddaszu to dla mnie za dużo, wolę 3 i większą łazienkę.

marta1210
08-05-2007, 22:49
hej my przymierzamy sie do firletek, nam wydaje sie ok- tylko ta malutka lazienka na dole!! chyba ja powiekszymy kosztem tej sypialni

o jakich zmianach myslisz?
pozdrawiam

lolita78
09-05-2007, 08:10
Witaj, my zamierzaliśmy budować Firletki, ale zmiany które chcieliśmy wprowadzić (poszerzenie domu o metr w boki, przesunięcie okien) zoastały tak podliczone ze sie nei opłacało, taniej wyszedł nas projekt indywidualny. Uważam, że jezeli komus odpowiada taki metraz to dom jets ok, oczywiście każdy może troszke zmienić, dopasować do swoich potrzeb. My byliśmy nim zauroczeni. Jest bardzo podobny do Dąbrówek, tylko w Firletkach mi bardziej odpowiadał układ w środku. Jak sie zdecydujesz daj znac, dąbrówki, firletki i tymianek sa bardzo podobne, wtedy poszukaj nas - a jest juz spora grupka :)na forum - dom w tymianku. pozdrawiam

Qasia
10-05-2007, 08:54
Witajcie kochani. Ja jak dobrze wszystko sie ułozy za miesiac zaczynam budowe tego domku. Co do zmian które przeprowadzam to:
przedłuzam garaz i z tyłu robie kotłownie i skład na wegiel
w miejscu kotłowni na projekcie robie lazienke
w miejscu łazienki zrrobie chyba suszarnie , wiecie pralka , mopy haha i takie tam ,
w czasie budowy zakładam drzwi chowana w scianie szklane miedzy kuchnia i salonem , aby w razie potzreby oddzielic kuchnie
przedłuzam taran jeszcze na tył domu

To oczywiscie moje plany , które niestety bardzo czesto sie zmieniają.
Dom jest piekny i juz nie moge sie doczekac by wypic poranna kawke na tarasie. Pozdrawiam i zycze powodzenia
:P

jen
31-05-2007, 11:00
Qasia można wiedziec ile zapłaciłaś za zmiany w projekcie, tez bym chciała przedłużyć garaż i zrobić z tyłu dodatkowe pomieszczenie. płacilaś za to w Archonie czymoże zamiany wykonywał architekt adaptujący?

Qasia
02-06-2007, 15:04
Zmiany dokona mi architekt z miejca gdzie mieszkam, co do opłat to nie mam pojecia bo to darmowa zmiana ( kolega architekt) . Archon przeyła mi tylko pisemna zgode na na te zmiany. Pozdrawiam
:D

ankafm71
19-11-2007, 09:55
Witam firletkowców. Na wiosnę chcę ruszyć z budową firletek z 1 garażem. Mam doprojektowane dodatkowe pomieszczenie gospodarcze od strony garażu - prawie 20 m2 - z wejściem od garażu i z ogródka. Poza tym podwyższyłam ściankę kolankową i poprzestawiałam okna dachowe, resztę zostawiłam. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

ankafm71
19-11-2007, 09:58
Acha architekt wzięła 2.400 zł za adaptację ze wszystkimi zmianami. Wcześniej zwróciłam się do Archonu o zgodę na podpiwniczenie ale wycofałam się z tego - za drogi interes.

ankafm71
19-03-2008, 11:43
Czy nikt nie buduje firletek :( , nie podoboją się czy co????

sun-flowers
06-09-2008, 09:40
My też rozglądamy się za projektem i braliśmy pod uwagę W DĄBRÓWKACH oraz wersję z kuchnią z przodu oraz korzystniejsze rozwiązanie poddasza czyli W FIRLETKACH.
Jednakże poki co, szukamy zmian wprowadzonych do tego projektu, wkazówek i uwag, które są nieocenione ...

QUASIA, ANKAFM:
moze kilka fotek z rozpoczetej budowy?

dysponujecie scanem ze zmianami? :oops: mam bardzo slabo rozwinięta wyobraźnię :roll:

o - pokazcie jak urzadziliscie KUCHNIĘ I LAZIENKI

:P

a.radko
26-01-2009, 13:33
Witajcie! Przymierzam sie do budowania domku w Firletkach. Projekt już kupiłam z Archonu. Aktualnie jest w adaptacji. Zbieram wszystkie dokumenty i staram sie o pozwolenie na budowę. Chciałabym zacząć budowę od marca...
Pozdrawiam

asuzi
06-03-2009, 09:54
planuję w przyszłym roku budowę Firletki z podwójnym garażem, nie zakupiłam jeszcze projektu, ale w przysżłym tygodniu chcemy ciąć drzewo na krokwie i deski. Czy możecie mi pomóc i podac potrzebne wymiary.... albo przesłac skan emialem ....

a.radko
06-03-2009, 15:10
Mogę ci przesłać zestawienie dachu- krokwi ale dla domu firletki z jednym garażem...nie wiem czy to ci coś pomoże.
My mamy juz zdjęty humus i jutro wchodzi geodeta. 16 marca planuje rozpocząć budowe- wchodzi ekipa budowlana do kopania fundamentów.
Pozdrawiam

asuzi
07-03-2009, 12:03
Jak możesz to poproszę na adres: [email protected]
To juz coś.

ankafm71
11-03-2009, 09:16
Witam!!! Właśnie oceplono mi poddasze i zabudowano płytą k-g i mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona z podniesienia ścianki kolankowej do 104 cm, pomieszczenia są bardziej funkcjonalne a nie wpłynęło to na wygląd domu z zewnątrz. Zrezygnowałam również z garderób w pokojach ze wspólnym balkonem, teraz są fajne, duże pokoje i przede wszystkim ustawne.

asuzi
11-03-2009, 12:46
a możecie powklejać trochę zdjęć... chciałabym zobaczyć wnętrza

nosterro
29-12-2009, 18:52
Witam,
Odświeżę trochę temat. Startuję od wiosny z budową firletek 2g. Bardzo proszę o kontakt osoby z okolicy warszawy które już wybudowały lub są w trakcie. Chciałbym zobaczyć jak wygląda ten projekt na żywo. Z góry dziękuje.

zemk
17-09-2011, 07:32
witam serdecznie, czy moge prosic o przeslanie zdjec domu ( budowa, wnetrza, wykonczenie itd ), [email protected], dziekuje