PDA

Zobacz pełną wersję : kiedy zaczynacie???



Paulka
18-02-2007, 15:08
tak sobie myślę...

Wszyscy mówią, że zaczynają na wiosnę, albo jak zima sie skończy.
Tymczasem zimy jak "ni ma tak ni ma"
Będzie jeszcze? Czy moze poloneza czas zacząc?

Pytanie:
Kiedy planujecie rozpoczęcie/ kontynuowanie budowy?

Ja mam stan zero odfajkowany.
Teraz musielibysmy chudziak robic i ściany.

no i tak mnie kusi... może by tak od marca...? :D

woody
18-02-2007, 15:57
ja też "zero" mam
i planuję zacząć od 15 marca.
a chudziak będę robił trochę później zaczynam od ścian.

Staszek budowniczy
18-02-2007, 16:09
Ja liczę na to że w ciągu najpóźniej 3 tygodni będę miał już pozwolenie na budowę , potem uprawomocnienie ,zgłoszenie rozpoczęcia budowy i do pracy.......
Co do zimy , będzie mnie trzymało narazie wysoki poziom wód gruntowych , mam nadzieję że do końca marca poziom się znacznie obniży i bedzie można kopać pod fundamenty .

dstasiu
18-02-2007, 16:47
witam wszystkich
ja juz nie mogłem sie doczekac i juz zacząłem fundamenty wykopane i w poniedziałek lejemy ławe a w srode sciany fundamentowe nie ma na co czekac
pozdrawiam wszystkich

Rapit
18-02-2007, 19:37
Ja zacząłem 5 lutego b.r. Zimy nie będzie :)
Szczegóły w dzienniku.

daggulka
18-02-2007, 19:55
Zaczynamy na przełomie marca i kwietnia....mam nadzieję :roll: .

Darek Rz
18-02-2007, 20:36
witam wszystkich
ja juz nie mogłem sie doczekac i juz zacząłem fundamenty wykopane i w poniedziałek lejemy ławe a w srode sciany fundamentowe nie ma na co czekac
pozdrawiam wszystkich

Witam

Sprawdź lepiej prognozę pogody dla swojego regionu bo od środy mają być mrozy nawet do -20 C w nocy .Zaprawie takie temperatury na pewno zaszkodzą .

pozdro

zygmor
18-02-2007, 20:54
Ja zacząłem pod koniec stycznia, obecnie mam już parter, wszystko czeka na strop nad częścią mieszkalną, bo nad garażem już jest, wylany tydzień temu.
Są spore trudności, bo nie każda ekipa podejmie się budowy w tym okresie. Ale w moim przypadku straciliśmy zbyt dużo czasu na papierologię (2 i 1/2 roku) dlatego zaczęliśmy od razu jak było można.

Rapit
19-02-2007, 06:41
Ja nie ryzykuje, przy -20 beton nie zwiąże, a taka temperatura ma być właśnie w czwartek, budowę zacznę dopiero w marcu.

i bardzo dobrze, bo nie ma co ruszać z betonem poniżej -10,
można do -10, ale z domieszkami, jednak i tak może lepiej poczekać. U nas na razie +5 (Gliwice, 19.02.2006 g.7:42)

KW100
19-02-2007, 06:55
Ja nie ryzykuje, przy -20 beton nie zwiąże, a taka temperatura ma być właśnie w czwartek, budowę zacznę dopiero w marcu.

Ja też radziłbym się wstrzymać. W tym tygodniu w nocy ponizej -10 ma być.
Jam mam stan zero (no, prawie bo bez wylewki) i dalej będziemy ciagnąc budowę gdzieś od połowy marca albo nawet początku kwietnia. Nie chcę ryzykowac aczkolwiek fundamenty robiliśmy w I połowie stycznia :lol: tyle, że wtedy było +7 do nawet +12 i prognozy były korzystne.

a_gnieszka
19-02-2007, 07:03
Ekipa zwarta i gotowa :D
Czekamy na kredyt, wtedy zamawiamy drewno i startujemy z fundamentami. Po drodze przyłącza i ogrodzenie. Planujemy start na marzec, wszystko zależy od banku, ZE i pogody :) Musi trochę przeschnąć, bo na razie błoto po kolana.
Zima już chyba nie wróci... Niby zapowiadają ochłodzenie, ale mam nadzieję że chwilowe i że będą to już ostatnie podrygi :wink:

pawciom
19-02-2007, 08:03
a ja lece z budowa od października, teraz wlasnie klada mi dach, okna juz mam, a za 2 tygodnie tynki

Paulka
19-02-2007, 10:34
czyli jednak zima wróci?
:-?

Rapit
19-02-2007, 10:57
czyli jednak zima wróci?
:-?

Wróci, nie wróci? Tego nie wie nikt, ale ja non stop oglądam prognozy na:
http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/pogoda/prognozy/prog_mat.html
i
http://www.twojapogoda.pl/

Śledzę bo jestem w trakcie budowania (zacząłem 5 lutego b.r.)

kropeczka27
20-02-2007, 14:38
Ja plauję rozpocząć dopiero od czerwca. Wszystko uzależnione będzie od pozwolenia na budowę i banku. Oby jak najszybciej :)

Krzysztof-1971
25-02-2007, 17:20
...ja zaczynam 5 marca i wiem że się uda!!!! :wink: 3-majcie się.k.

eisenberger
25-02-2007, 19:32
ja zacząłem 10 listopada , tez pytałem na forum i przeważające opinie były takie aby czekać do wiosny. zaryzykowałem i się opłaciło ! :) najbardziej pogoda przeszkadza przy dachówce :evil: bo dach powinien już dawno być skończony :roll: z murowaniem , laniem betonu tej zimy nie jest źle trzeba śledzić pogodę (i od czasu do czasu 100 gram wiśniówki za pogodę strzelić :wink: ) myślę ze szkoda czasu ! druga rzecz jaka przemawia "za" to jeszcze stare ceny i robocizny i materiałów a na wiosnę to jak zwykle będzie bum i ceny w górę i też o paru fachowców będzie mniej bo wyjadą do LONDYNU ................
http://preview.eeisenberger.photosite.com/~photos/tn/8685253_348.ts1172181815294.jpg