PDA

Zobacz pełną wersję : przewiewna brama garażowa



izat
18-02-2007, 18:21
mam pewien problem z 5 m bramą Hormanna
nie wiem czy to prawidłowe zjawisko, że bokami wieje, czuć hulający wiatr :(
jutro ma być człowiek od którego te bramy kupiłam i sprawdzić
korespondencyjnie stwierdził, że to normalne
z drugą, mniejszą bramą nie ma tego problemu ale więcej zachodzi na ścianę
czy to normalne zjawisko??
ta uszczelka boczna jest taka nędzna .... :cry:

rafal9
25-01-2008, 11:43
Też mnie denerwują te uszczelki,
ściany wokół bramy są zimne, a nad garażem jest pokój.

Ociepliłem sufit i zastanawiam się jeszcze żeby ocieplić ściany po bokach bramy.
Co o tym sądzicie?
Czy to ma sens?
Bo ściana będzie izolowana z dwóch stron z zewnątrz i wewnątrz - najgorszym miejscem będzie glif na zewnątrz bo tam tylko 2 cm styropianu, więc teoretycznie ściana może przemarzać i nie mieć od czego się ogrzać, bo wszędzie będzie izolowana.

pablitoo
25-01-2008, 11:54
Ja równiez posiadam 5 metrową bramę Hormanna - nic mi nie wiucha ani nie wieje z okolic uszczelek bocznych bramy .
Po zamknięciu i zaryglowaniu się bramy jest ona szczelna , uszczelki po bokach maja dobre kilka centymetrów i zachodzą ładnie na krawędź segmentów i ładnie ją uszczelniają .
Bramę nabyłem i montowałem / oczywiście montował ja serwis Hormanna / ponad pół roku temu .
Miałem tylkoproblem z napędem / SupraMatic / - był zepsuty - nie dało sie go zaprogramować - ale został błyskawicznie wymieniony i do dzis działa bezawaryjnie .

Marek Z
29-01-2008, 17:04
Też miałem problem z uszczelnieniem bramy Hormann. Uszczelki boczne były nędzne, same skrzydło wiecznie zimne, chociaż uszczelnione w środku pianką
(dom nabyłem z taką bramą, a garaż mam wbudowany w bryłę budynku). Poszedłem do firmy Hormann i okazało się, że jest to brama przeznaczona do garaży zewnętrznych, tzn. nie mających połączenia z budynkiem. Istnieją również bramy identyczne, ale bardziej uszczelnione i grubsze, które montuje się w otworze garażowym bryły budynku mieszkalnego.
Cóż było robić ? Zamówiłem nową bramę (niestety droższą od tej, którą posiadałem, koszt - prawie 3000 zł), przyjechali fachowcy, zamontowali. Teraz nic nie wieje i jestem zadowolony i... lżejszy o te parę zł :wink: Ale muszę dodać - było warto.