PDA

Zobacz pełną wersję : alarm bezprzewodowy



Optim
19-02-2007, 08:46
Czy warto założyć alarm bezprzewodowy - jakie są jego minusy?

marcin_u
19-02-2007, 12:34
Czy warto założyć alarm bezprzewodowy - jakie są jego minusy?

minusem jest to ze dobry alarm bezprzewodowy sporo kosztuje i trzeba wymiewniac baterie. Dobry system bezprzewodowy ktory polecam z czystym sumieniem to Satel ABAX. nie mozna go zagłuszyc bo po zaniku kontaktu czujnika z centrala wyzwalany jest alarm. inne systemy nie maja komunikacji 2 kierunkowej.

Bad
19-02-2007, 19:20
Też jestem zainteresowany alarmem bezprzewodowym. Jakieś inne minusy od tych wymienionych w poście wyżej?

kaltam
20-02-2007, 11:13
Mam od 3 lat firmy Jablotron (czeska z kapitałem amerykańskim w Polsce przedstawicielstwa i ma str. internetowa). Naprawdę bez uwag. Alarm z modułem GSM (powiadomienia) informuje cię o wszystkim. Możliwość podłączenia różnych czujników nie tylko związanych z monitoringiem. W razie braku prądu akumulator centrali wytrzymuje mini. 24 godz. Alarm sam się kontroluje np. stan bateri w czujkach (2 x AA wymiana 1 x na rok). Nie jestem sprzedawcą tylko użytkownikiem. Polecam.

centurion00
25-02-2007, 16:24
Witam minusem
-Zywotność baterii które nalezy kontrolować
- wieksze prawdopodobieństwo powstawania fałszywych alarmów ze względu na zakłucenia pola elektromagnetycznego
- pasmo na którym pracują jest ogólnego uzytku np 433, 446 itp, stosowane np w pilotach samochodowych, mozliwość podegrania sygnałów
- ceny
Nie polecam Jablotrona kiepska czytelnść, słaby serwis, problemy z monitorowaniem
Polecam Abaxa - drogi
Polecam mix - zwykła centrala + czujniki ptx50 elmes
Pozdrawiam instalator

marcin_u
25-02-2007, 16:30
Witam minusem
Polecam mix - zwykła centrala + czujniki ptx50 elmes


Do elmesa sa extra centralki CB32. posiadaja wyswietlacz LCD i mozna odczytac historie zdazen itp. ale do tego koniecznie potrzebny jest zewnetrzy zasilacz buforowy..bo na wewe akumalatorkach kicha i nie da rady podlaczyc sygnalizatora bo bez zasilacza nie ma jak go wysterowac.
Ale najlepszym systemem bezprzowodowym jaki znam to jest ABAX satela

_ZBYCH_
25-02-2007, 16:31
Czy warto założyć alarm bezprzewodowy - jakie są jego minusy?

Dobry system bezprzewodowy ktory polecam z czystym sumieniem to Satel ABAX. nie mozna go zagłuszyc bo po zaniku kontaktu czujnika z centrala wyzwalany jest alarm. inne systemy nie maja komunikacji 2 kierunkowej.
Marcin, można zagłuszyć każdy system bezprzewodowy i to jest właśnie główna wada systemów bezprzewodowych :(

centurion00
25-02-2007, 16:34
Witam minusem
Polecam mix - zwykła centrala + czujniki ptx50 elmes


Do elmesa sa extra centralki CB32. posiadaja wyswietlacz LCD i mozna odczytac historie zdazen itp. ale do tego koniecznie potrzebny jest zewnetrzy zasilacz buforowy..bo na wewe akumalatorkach kicha i nie da rady podlaczyc sygnalizatora bo bez zasilacza nie ma jak go wysterowac.
Ale najlepszym systemem bezprzowodowym jaki znam to jest ABAX satela

Te centralki zamontuj sobie w piwnicy.
Piszę o odbiorniku 8 lub 20 kanałowym z sabotazem i kontrola baterii. Podłączamy to do centrali satela.

centurion00
25-02-2007, 16:35
Witam minusem
Polecam mix - zwykła centrala + czujniki ptx50 elmes


Do elmesa sa extra centralki CB32. posiadaja wyswietlacz LCD i mozna odczytac historie zdazen itp. ale do tego koniecznie potrzebny jest zewnetrzy zasilacz buforowy..bo na wewe akumalatorkach kicha i nie da rady podlaczyc sygnalizatora bo bez zasilacza nie ma jak go wysterowac.
Ale najlepszym systemem bezprzowodowym jaki znam to jest ABAX satela

Te centralki zamontuj sobie w piwnicy.
Piszę o odbiorniku 8 lub 20 kanałowym z sabotazem i kontrola baterii. Podłączamy to do centrali satela.
A co do zagłuszania to sorki winetu pokaz mi takie cudo którego nie da się zagłuszyś chętnie kupie i zamontuję.

_ZBYCH_
25-02-2007, 16:42
Witam minusem
-Zywotność baterii które nalezy kontrolować
Dobre systemy bezprzewodowe są wyposażone w baterie litowe, które starczają na wiele dłużej, niż baterie alkaiczne. Ponad to jest stała kontrola stanu baterii i słaba bateria jest zawczasu sygnalizowana.


- pasmo na którym pracują jest ogólnego uzytku np 433, 446 itp, stosowane np w pilotach samochodowych
ABAX pracuje na 868,3 MHz, więc w trochę innym paśmie, niż ten cały śmietnik.


mozliwość podegrania sygnałów
Doprawdy :lol:

centurion00
25-02-2007, 16:45
Do prawdy masz taki system co nie :o

marcin_u
25-02-2007, 16:50
Czy warto założyć alarm bezprzewodowy - jakie są jego minusy?

Dobry system bezprzewodowy ktory polecam z czystym sumieniem to Satel ABAX. nie mozna go zagłuszyc bo po zaniku kontaktu czujnika z centrala wyzwalany jest alarm. inne systemy nie maja komunikacji 2 kierunkowej.
Marcin, można zagłuszyć każdy system bezprzewodowy i to jest właśnie główna wada systemów bezprzewodowych :(

oczywiscie ze ABAXa mozna zagluszyc ale zagluszenie abaxa powoduje alarm.

_ZBYCH_
25-02-2007, 16:51
Do prawdy masz taki system co nie :o
Centurion, pisz proszę pełnym zdaniem i z interpunkcją, bo nie bardzo możnma zrozumieć, o czym piszesz :wink:

_ZBYCH_
25-02-2007, 16:55
Czy warto założyć alarm bezprzewodowy - jakie są jego minusy?

Dobry system bezprzewodowy ktory polecam z czystym sumieniem to Satel ABAX. nie mozna go zagłuszyc bo po zaniku kontaktu czujnika z centrala wyzwalany jest alarm. inne systemy nie maja komunikacji 2 kierunkowej.
Marcin, można zagłuszyć każdy system bezprzewodowy i to jest właśnie główna wada systemów bezprzewodowych :(

oczywiscie ze ABAXa mozna zagluszyc ale zagluszenie abaxa powoduje alarm.
Owszem i co z tego, skoro ten system nie działa. Przyjedzie patrol interwencyjny i nic nie stwierdzi, a system jak nie działał, tak nie działa bo w eterze stoi fala nośna uniemożliwiająca przebicie się czujek do modułu odbiorczego :(

marcin_u
25-02-2007, 16:55
Witam minusem
Polecam mix - zwykła centrala + czujniki ptx50 elmes


Do elmesa sa extra centralki CB32. posiadaja wyswietlacz LCD i mozna odczytac historie zdazen itp. ale do tego koniecznie potrzebny jest zewnetrzy zasilacz buforowy..bo na wewe akumalatorkach kicha i nie da rady podlaczyc sygnalizatora bo bez zasilacza nie ma jak go wysterowac.
Ale najlepszym systemem bezprzowodowym jaki znam to jest ABAX satela

Te centralki zamontuj sobie w piwnicy.
Piszę o odbiorniku 8 lub 20 kanałowym z sabotazem i kontrola baterii. Podłączamy to do centrali satela.
To powiedz mi w czym jest lepszy odbiornik 8 lub 20 kanałowy od centralki CB32??
Uwazam ze elems i wiele innych systemow bezprzewodowych nie nadaje sie do zabezpieczen obiektow o wiekszym zagrozeniu..jedynie moze słuzyc do podstawowej ochrony mieszkan/domow gdzie nie ma co ukrasc i chronia przed pospolitymi zlodziejami (tzn..odstraszaja ich).

ps.CB32 ma kontrole sabotazu i baterii i...znacznie wiecej funkcji niz zwykly odbiornik.

centurion00
25-02-2007, 17:10
Ale jako centralka to do piwnicy w bloku

marcin_u
25-02-2007, 17:21
Czy warto założyć alarm bezprzewodowy - jakie są jego minusy?

Dobry system bezprzewodowy ktory polecam z czystym sumieniem to Satel ABAX. nie mozna go zagłuszyc bo po zaniku kontaktu czujnika z centrala wyzwalany jest alarm. inne systemy nie maja komunikacji 2 kierunkowej.
Marcin, można zagłuszyć każdy system bezprzewodowy i to jest właśnie główna wada systemów bezprzewodowych :(

oczywiscie ze ABAXa mozna zagluszyc ale zagluszenie abaxa powoduje alarm.
Owszem i co z tego, skoro ten system nie działa. Przyjedzie patrol interwencyjny i nic nie stwierdzi, a system jak nie działał, tak nie działa bo w eterze stoi fala nośna uniemożliwiająca przebicie się czujek do modułu odbiorczego :(

Zbych nie ma sensu taka dyskusja.. bo system przewodowy zawsze bedzie lepszy od bezprzewodowego ale sa miejsca gdzie nie ma mozliwosci polozenia przewodow i wtedy trzeba zalozyc system bezprzewodowy liczac sie z wadami bezprzewodowek.ale jezeli juz zakladamy bezprzewodowki to warto zaplacic i zalozyc dobry system np abaxa.

marcin_u
25-02-2007, 17:23
Ale jako centralka to do piwnicy w bloku

ale nie napisales o wyzszosci odbiornika 8-20 kanalowego nad centralka CB32??
bo to ze system nie jest idealny to wiadomo..

centurion00
25-02-2007, 17:41
Mistrzu chodzi mi o następującą rzecz.
Potrzebuję np 4 strefy, monitoring do agencji ochrony oraz niestety alarm bezprzewodowy.
Po zatym
CB32 posiada atest w klasie B
odbiorniki w klasie c
Nawet jezeli potrzebujesz do monitorowania przez nadajnik ao to przydałoby się
Alarm
Awaria zasilania 230
Awaria akumulatora
Wskażnik czuwania
Oczywiście minimum.
Argumenty - moje

marcin_u
25-02-2007, 17:49
Mistrzu chodzi mi o następującą rzecz.
Potrzebuję np 4 strefy, monitoring do agencji ochrony oraz niestety alarm bezprzewodowy.
Po zatym
CB32 posiada atest w klasie B
odbiorniki w klasie c
Nawet jezeli potrzebujesz do monitorowania przez nadajnik ao to przydałoby się
Alarm
Awaria zasilania 230
Awaria akumulatora
Wskażnik czuwania
Oczywiście minimum.
Argumenty - moje
na CB32 mozna zrobic 2 strefy i wyciagnac 3 zdazenia do monitorowania.
np.:alarm,wskaznik czuwania i awaria.
Alarm elmesa sluzy do prostych zabezpieczen obiektow i jezeli mamy stosowac dobre zabezpieczenie bezprzewodowe z mozliwoscia podzialu na wiele stref to niestety juz nie elmes tylko abax.

centurion00
25-02-2007, 17:54
Tak ja wcale temu niezaprzeczam, tylko jedyna dobrą alternatywą do abaxa jest elmes. alternatywa cenową oczywiście

marcin_u
25-02-2007, 17:57
Tak ja wcale temu niezaprzeczam, tylko jedyna dobrą alternatywą do abaxa jest elmes. alternatywa cenową oczywiście

w koncu doszlismy do porozumienia..jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase :)

centurion00
25-02-2007, 18:16
tak jak piszesz w Polsce S.A. (własność PiS) jeszcze chodzi o kase.

_ZBYCH_
25-02-2007, 18:17
Zbych nie ma sensu taka dyskusja.. bo system przewodowy zawsze bedzie lepszy od bezprzewodowego ale sa miejsca gdzie nie ma mozliwosci polozenia przewodow i wtedy trzeba zalozyc system bezprzewodowy liczac sie z wadami bezprzewodowek.ale jezeli juz zakladamy bezprzewodowki to warto zaplacic i zalozyc dobry system np abaxa.
Owszem, taka dyskusja ma sens, bo trzeba mówić otwarcie również o wadach systemów.
Pytanie brzmiało: "Czy warto założyć alarm bezprzewodowy".
Zalety są oczywiste - brak konieczności prowadzenia przewodów - i o tym wie każdy. Natomiast nie każdy wie, jak prosto można unieszkodliwić taki system zamontowany za niemałe pieniądze.

W innym wątku jest dyskusja o tym, że kontaktrony są do d..., bo można przy pomocy silnego magnesu oszukać kontaktron. Owszem, można, ale są sposoby wykrywające takie działania. Ponad to nawet oszukanie kontaktronu przy prawidłowo skonfigurowanym systemie obwodowym niewiele zmienia. O ile kontaktron da się oszukać, to czujki inercyjnej już nie da się oszukać, a jak wyważyć okno bez wywołania drgań?
To są takie dywagacje osób, które nie do końca są w temacie.

_ZBYCH_
25-02-2007, 18:18
tak jak piszesz w Polsce S.A. (własność PiS) jeszcze chodzi o kase.
:lol: DOBRE! :lol:

darek_digtel
26-02-2007, 13:38
Wszystko fajnie, fakt, że nie są to tanie zabawki, ale co jak wzywa mnie klient, który ma domek już w idealnym stanie? Raczej nie da się przekonać go do kucia w kafelkach, czy puszczania korytek po panelach. Wtedy bezprzewodówka jest jedynym rozwiązaniem.
Co do wad. Zgadzam się z przedmówcami, ale też w momencie ustalania warunków informuje o tych wadach klienta. I zawsze zalecam by nie rozpowiadał o swoim alarmie na lewo i prawo.

todaks
10-03-2007, 15:16
]

Zbych nie ma sensu taka dyskusja.. bo system przewodowy zawsze bedzie lepszy od bezprzewodowego ale sa miejsca gdzie nie ma mozliwosci polozenia przewodow i wtedy trzeba zalozyc system bezprzewodowy liczac sie z wadami bezprzewodowek.ale jezeli juz zakladamy bezprzewodowki to warto zaplacic i zalozyc dobry system np abaxa.
Owszem, taka dyskusja ma sens, bo trzeba mówić otwarcie również o wadach systemów.
Pytanie brzmiało: "Czy warto założyć alarm bezprzewodowy".
Zalety są oczywiste - brak konieczności prowadzenia przewodów - i o tym wie każdy. Natomiast nie każdy wie, jak prosto można unieszkodliwić taki system zamontowany za niemałe pieniądze.

W innym wątku jest dyskusja o tym, że kontaktrony są do d..., bo można przy pomocy silnego magnesu oszukać kontaktron. Owszem, można, ale są sposoby wykrywające takie działania. Ponad to nawet oszukanie kontaktronu przy prawidłowo skonfigurowanym systemie obwodowym niewiele zmienia. O ile kontaktron da się oszukać, to czujki inercyjnej już nie da się oszukać, a jak wyważyć okno bez wywołania drgań?
To są takie dywagacje osób, które nie do końca są w temacie.

Żałuję że dopiero teraz to zobaczyłem .
Zbychu jedź do Malborka na zamek i załatw tam Abax-a .

Porównywanie Elmesa i Abaxa jest nieporozumieniem , to dwa różne światy.

A kontaktrony jako główne zabezpieczenie są do dupy i Ty o tym wiesz .

_ZBYCH_
10-03-2007, 16:59
Żałuję że dopiero teraz to zobaczyłem .
Żałujesz, bo nie mogłeś wcześniej przysrać?


Zbychu jedź do Malborka na zamek i załatw tam Abax-a .
Todaks, po raz kolejny napiszę - zejdź na ziemię...
To forum budowlane i piszemy tu o zabezpieczeniu domów jednorodzinnych, a nie zamków :-?

Czy Ty się kiedyś nauczysz, że nie z każdego obiektu trzeba robić fortecę?


Porównywanie Elmesa i Abaxa jest nieporozumieniem , to dwa różne światy.
Ja nie porównywałem Elmesa i Abaxa!


A kontaktrony jako główne zabezpieczenie są do dupy i Ty o tym wiesz .

To Twoje zdanie i ja nie muszę się z nim zgadzać, o czym wielokrotnie pisałem, ale widać do Ciebie to nie dociera...

Dla Ciebie pewnie nie do dupy są czujki ruchu, które jak sam napisałeś w wątku "Instalacja alarmowa raz jeszcze" można obejść zarzucając na siebie kocyk!!!
Albo jeszcze lepsze są zewnętrzne czujki ruchu, bo drożej można je sprzedać niż zwykły kontaktronik...

todaks
10-03-2007, 21:13
Zbychu jedź do Malborka na zamek i załatw tam Abax-a .
Todaks, po raz kolejny napiszę - zejdź na ziemię...
To forum budowlane i piszemy tu o zabezpieczeniu domów jednorodzinnych, a nie zamków :-?
To moja reakcja na twierdzenie


Owszem, taka dyskusja ma sens, bo trzeba mówić otwarcie również o wadach systemów.
Pytanie brzmiało: "Czy warto założyć alarm bezprzewodowy".
Zalety są oczywiste - brak konieczności prowadzenia przewodów - i o tym wie każdy. Natomiast nie każdy wie, jak prosto można unieszkodliwić taki system zamontowany za niemałe pieniądze.





Porównywanie Elmesa i Abaxa jest nieporozumieniem , to dwa różne światy.
Ja nie porównywałem Elmesa i Abaxa!
A czy ja napisałem że Ty ?


A kontaktrony jako główne zabezpieczenie są do dupy i Ty o tym wiesz .

To Twoje zdanie i ja nie muszę się z nim zgadzać, o czym wielokrotnie pisałem, ale widać do Ciebie to nie dociera...


Dla Ciebie pewnie nie do dupy są czujki ruchu, które jak sam napisałeś w wątku "Instalacja alarmowa raz jeszcze" można obejść zarzucając na siebie kocyk!!!
Albo jeszcze lepsze są zewnętrzne czujki ruchu, bo drożej można je sprzedać niż zwykły kontaktronik...

A za montaż kontaktronów bierze się mniej niż za montaż czujników ?

Zbych - ja naprawdę szanuję Twoją wiedzę i nie jestem do Ciebie wrogo nastawiony , ja tylko nie mogę zrozumieć dlaczego czasami zachowujesz się jak medyk z wojska który wszystkim bez względu na chorobę przepisywał trampki i zwolnienie na trzy dni z zaprawy fizycznej :-?

_ZBYCH_
11-03-2007, 16:38
Porównywanie Elmesa i Abaxa jest nieporozumieniem , to dwa różne światy.
Ja nie porównywałem Elmesa i Abaxa!
A czy ja napisałem że Ty ?
Napisałeś to pod moim postem, więc każdy może to odczytać, że to ja napisałem...




A kontaktrony jako główne zabezpieczenie są do dupy i Ty o tym wiesz .

To Twoje zdanie i ja nie muszę się z nim zgadzać, o czym wielokrotnie pisałem, ale widać do Ciebie to nie dociera...

Dla Ciebie pewnie nie do dupy są czujki ruchu, które jak sam napisałeś w wątku "Instalacja alarmowa raz jeszcze" można obejść zarzucając na siebie kocyk!!!
Albo jeszcze lepsze są zewnętrzne czujki ruchu, bo drożej można je sprzedać niż zwykły kontaktronik...

A za montaż kontaktronów bierze się mniej niż za montaż czujników ?
1. Pisałem o cenie "sprzedaży" czujki, a nie cenie montażu.
Tańszy kontaktron kosztuje 10 zł. Droższy 40 zł.
Ceny wewnętrznych czujek ruchu zaczynają się u Ciebie w sklepie od 30 zł, a kończą na 114 zł.
Ceny zewnętrznych czujek ruchu zaczynają się u Ciebie w sklepie od 330 zł, a kończą na 450 zł (i to za nic specjalnego).
Łatwo zauważyć, na czym zarabiasz więcej...

2. Owszem, za montaż kontaktronów bierze się mniej i to sporo (przynajmniej u mnie :) ). Montaż kontaktronu wpuszczanego kosztuje u mnie 15 zł,a wewnętrznej czujki ruchu 50 zł (ceny bez kosztu przewodu - za przewody pod swój system średnio biorę 500 - 600 zł). Mała różnica?

Rozumiem, że ty bierzesz za kontaktron i czujki ruchu tyle samo?


Zbych - ja naprawdę szanuję Twoją wiedzę i nie jestem do Ciebie wrogo nastawiony , ja tylko nie mogę zrozumieć dlaczego czasami zachowujesz się jak medyk z wojska który wszystkim bez względu na chorobę przepisywał trampki i zwolnienie na trzy dni z zaprawy fizycznej :-?
Todaks, ja też szanuję Ciebie i Twoją wiedzę, ale dlaczego mam nie negować czegoś z czym się nie zgadzam? Dlaczego za wszelką cenę próbujesz zmusić mnie do przyjęcia Twojej koncepcji? A może masz na celu doprowadzenie do tego, abym przestał pisać na forum? :roll:

todaks
11-03-2007, 16:49
Todaks, ja też szanuję Ciebie i Twoją wiedzę, ale dlaczego mam nie negować czegoś z czym się nie zgadzam? Dlaczego za wszelką cenę próbujesz zmusić mnie do przyjęcia Twojej koncepcji? A może masz na celu doprowadzenie do tego, abym przestał pisać na forum? :roll:[/quote]

No co Ty !!!!!
A z kim bym wtedy mógł popisać . Masz prawo negowac , ja tez i robimy to oboje ale przyznasz że czasami Twoje reakcje sa zupełnie nie do wytłumaczenia .

_ZBYCH_
11-03-2007, 19:07
Todaks, ja też szanuję Ciebie i Twoją wiedzę, ale dlaczego mam nie negować czegoś z czym się nie zgadzam? Dlaczego za wszelką cenę próbujesz zmusić mnie do przyjęcia Twojej koncepcji? A może masz na celu doprowadzenie do tego, abym przestał pisać na forum? :roll:

No co Ty !!!!!
A z kim bym wtedy mógł popisać . Masz prawo negowac , ja tez i robimy to oboje ale przyznasz że czasami Twoje reakcje sa zupełnie nie do wytłumaczenia .
Tak przyznaję :)
a które? :wink: