PDA

Zobacz pełną wersję : Zielone drzwi zewnętrzne



Magda25
19-02-2007, 10:09
Witam,
myślę, że to odpowiednie miejsce na moje pytanie, co prawda chodzi o drzwi zewn., ale z drugiej strony dotyczą one również wnętrza... :wink:

Czy ktoś z Was ma, lub widział u kogoś zielone drzwi zewnętrzne? Jeśli tak, to bardzo proszę o zdjęcia.

Drzwi zielone miałyby zastąpić białe, które podobno bardzo się brudzą, ale to wiem tylko ze słyszenia...
Okna mamy białe, dachówka cementowa czerwona Braasa i w tym samym kolorze okapniki, podbitka będzie biała, dwa filary przed wejściem białe, elewacja jeszcze nie wybrana, ale rozpatrujemy taką wersję: żółta elewacja, zielone drzwi zewnętrzne Porta Sopot (jeden z dostępnych modeli) w kolorze zielonym. Może do frontowych okien (2 sztuki symetrycznie do wejścia) zamontujemy okiennice w tym samym kolorze co drzwi.
Co o tym sądzicie?

Magda25
19-02-2007, 10:36
Zapomniałam dodać, że dom jest mały z dwuspadowym dachem, i chcielibyśmy osiągnąć efekt, przytulnego wiejskiego domku.
Znalazłam też kilka zdjęć w wątku "elewacje", ale jeśli ktoś dysponuje innymi fotkami to bardzo proszę.

alexsandra9
20-02-2007, 14:42
http://www.osadadomy.com.pl/osada4/osada4.html Trochę słabo widać...

Magda25
22-02-2007, 09:28
dzięki za odp. coś jednak widać :wink:
Drzwi jeszcze nie zamówione, wciąż mamy wątpliwości: białe czy zielone, a może brązowe...? :roll:

SAVAGE7
22-02-2007, 10:28
zielone drzwi??? :o .....no kwestia gustu.

Annja
22-02-2007, 12:25
Może coś takiego
http://www.adeco.pl/pictures/classica_n.png

Magda25
22-02-2007, 18:17
Annju!!
Właśnie takie klimaty mnie urzekają... dzięki! :D

Teraz bacznie przyglądam się różnym domom i kamienicom w poszukiwaniu ciekawych drzwi, zielone są piękne! Widziałam je w starych kamienicach, ale jeszcze nie spotkałam w nowym budownictwie :roll:

Biop
22-02-2007, 19:37
hej,
My mieszkamy na wyspach i tu praktycznie kazde dzrzwi maja inny kolor... wyglada to pieknie:) my akurat teraz mieszkamy w domku z zielonymi drzwiami. ja jestem na tak hihihi :lol:
fotki moge na maila podeslac bo nie bardzo wiem jak to wkleic tu :)
[email protected][/img]

Agdula
22-02-2007, 22:20
To zdjęcie powyżej jest super! ALe Ty chcesz czerwoną dachówkę, białe okna, żółty dom :roll: :roll: Nie za dużo tych kolorów :roll: :roll: a...jeszcze są rynny ...jaki będą miały kolor?
Ale jak Tobie się podoba...

Każde drzwi są ładne jak pasują do reszty :wink:
A co do białych ...masz rację brudzą się okropnie. Teraz mam białe i już więcej białych nie chcę ! Teraz robię brązowe, brązowa dachówka, kominy i brązowe okna..a dom coś w odcieniu słonecznego delikatnego żółego. :) :)

Annja
23-02-2007, 17:45
Podobnie jak Agdula myślę, że żółte ściany przy czerwonej dachówce i zielonych drzwiach to będzie "za dużo szczęścia naraz" :wink:
Myślę, że zwłaszcza jeżeli masz białe filary przy wejściu, to elewacja najlepiej wyglądałaby biała, wtedy te zielone drzwi będą ciekawym akcentem.

Magda25
26-02-2007, 09:33
Uspokajam wszystkich estetów - zielonych drzwi nie będzie! :wink:
A to dlatego, że kolor w folderze jest zuuuuupełnie inny od tego "na żywo" w sklepie... krótko mówiąc jest brzydki.
Postanowiliśmy, że zrobimy drewnianą podbitkę i drewniane filary (w przekroju kwadratowe) w tym samym kolorze co drzwi - drewniane brązowe.
Tak lepiej?

:)

Mis Uszatek
27-02-2007, 00:55
Szkoda. Zielone stosują z upodobaniem w Anglii (taki chłodny odcień). Wygląda znakomicie, zwłaszcza jeśli w pobliżu są roślinki. No, ale nie do żółtej ściany.

kofi
27-02-2007, 09:32
Uspokajam wszystkich estetów - zielonych drzwi nie będzie! :wink:
:)
... Ja mam zielone. Nie pokażę, bo się jedna szybka stłukła, ale są fajne... :roll:
I bramę garażową też mam zieloną. I dom też mam zielony... :wink:

Magda25
27-02-2007, 09:47
Hmmm.... wydawało mi się, że zielony i żółty bardzo dobrze się komponują... A może chodzi o to, że byłoby zbyt "cukierkowo"? W każdym bądź razie drzwi będą raczej brązowe. Pozostaje tylko dylemat jakiej firmy: Porta czy Cal?

azalka
06-12-2010, 19:13
Podciągam. Planujemy drzwi zielone, jedyna niepewność dotyczy odcienia. Jeżeli macie drzwi w barwach zieleni, proszę, pokażcie, a jeżeli podpiszecie numerkiem koloru RAL, będzie fantastycznie!