PDA

Zobacz pełną wersję : Wanny narożne POMOCY



3241mirek
19-02-2007, 10:36
LUDZIE POMÓŻCIE BO ZWARJUJĘ!
Przed sobą mam kilka katalogów firm zajmujących się sprzedarzą wanien akrylowych. I po przejrzeniu wszystkich mam taki mętlik w głowie że nie moge się zdecydować którą wybrać. Czy szanowni użytkownicy Formu moglibt pomóc. Poszukuję wanny narożnej o wymiarach około 170x110 cm. proszę o jakieś wskazówki. :cry:

nurni
19-02-2007, 10:39
Ja poszedłem z małżowiną do sklepu i poprosiłem ją żeby mi pokazała jak się taką wannę myje. Kiedy już zabierała się do wchodzenia do niej w buciorach - przestaliśmy się interesować wanną narożną. Pomijam aspekt prawie dwukrotnie większej ilości wody w takiej wannie jak jest pełna.

Nie wiem czy Ci pomogłem :wink:

vanderbobo
19-02-2007, 11:58
zajrzyj na stronę KOŁA tam jest dużo ciekawych modeli

rafallogi
20-02-2007, 11:07
Cersanit tani i dobry.

SAVAGE7
20-02-2007, 11:12
nigdy więcej narożnej :evil:

pi_ngwinek
20-02-2007, 11:50
my wybralismy Rose Ravak'a

jajmar
20-02-2007, 12:08
nigdy więcej narożnej :evil:

A może jakies uzasadnienie?

agutiii
20-02-2007, 12:29
My również szukaliśmy podobnej wanny i w końcu zdecydowaliśmy się na Europę firmy Poolspa, ona ma wymiar 115x170 , mamy już jedną wannę tej firmy i jest naprawdę sprawdzona, po 8 latach użytkowania wciąż wygląda jak nowa, akryl ma ładny odcień bieli i nic się z nim nie dzieje
http://img68.imageshack.us/img68/8335/cimg3986gw8.th.jpg (http://img68.imageshack.us/my.php?image=cimg3986gw8.jpg)

3241mirek
20-02-2007, 12:50
nigdy więcej narożnej :evil:

Proszę o sprostowanie dlaczego nie.

SAVAGE7
20-02-2007, 13:43
wanna zajęła mi 1/4 łazienki, żeby ją umyć faktycznie trzeba wejść do środka no i żeby wziąść kąpiel trza wodę lać, lać i lać a poza tym jest......ładna :wink:

rafallogi
20-02-2007, 14:13
wanna zajęła mi 1/4 łazienki, żeby ją umyć faktycznie trzeba wejść do środka no i żeby wziąść kąpiel trza wodę lać, lać i lać a poza tym jest......ładna :wink:

Po prostu popełniłeś kilka błędów:
1. Wybrałeś nieodpowiedni rozmiar wanny, skoro zajmuje Ci tak dużo powierzchni łazienki (lub masz za małą łazienkę :-? )
Przy zakupie zafascynowani jesteśmy rozmiarem "...woow, bo taka duża!!!" A później w użytku okazuje się niepraktyczna lub nieekonomiczna.
2. Wanna narożna wcale nie musi być taka głęboka i wcale nie trzeba w nią lać, lać i lać (są różne kształty i wysokości wanien a co za tym idzie pojemności)
3. Nie wziąłeś chyba tego pod uwagę, że kąpiel w wannie to cały obrządek i uczta dla ciała. W wannie się wypoczywa i tam ma być dużo wody, i nie wyobrażam sobie kąpieli w ciągu np. 5 minut, bez całej tej oprawy z solami, olejkami........
Skoro chcesz zużywać mniej wody, wykorzystaj do tego celu prysznic. Skoro go nie masz, to popełniłeś 4 błąd.
Nie można bazować jedynie na wannie i nie brać np. codziennego, szybkiego prysznica w celu odświeżenia się np. przed wyjściem do pracy, kiedy to mamy zazwyczaj najmniej czasu.
Pozdrawiam.

vanderbobo
20-02-2007, 14:26
my mamy taką z KOŁA:

http://www.kolo.com.pl/rysunki/wanny/asymetryczne/XWA0851/XWA0851.jpg

Rom-Kon
20-02-2007, 18:00
Po montażu wanny narożnej mój klient stwierdził... o Q... ale sobie wanne lajzłem... 3x się wykąpię i szambo pełne... na szczęście ma jeszcze prysznic... :D

SAVAGE7
21-02-2007, 06:47
wanna zajęła mi 1/4 łazienki, żeby ją umyć faktycznie trzeba wejść do środka no i żeby wziąść kąpiel trza wodę lać, lać i lać a poza tym jest......ładna :wink:

Po prostu popełniłeś kilka błędów:
1. Wybrałeś nieodpowiedni rozmiar wanny, skoro zajmuje Ci tak dużo powierzchni łazienki (lub masz za małą łazienkę :-? )
Przy zakupie zafascynowani jesteśmy rozmiarem "...woow, bo taka duża!!!" A później w użytku okazuje się niepraktyczna lub nieekonomiczna.
2. Wanna narożna wcale nie musi być taka głęboka i wcale nie trzeba w nią lać, lać i lać (są różne kształty i wysokości wanien a co za tym idzie pojemności)
3. Nie wziąłeś chyba tego pod uwagę, że kąpiel w wannie to cały obrządek i uczta dla ciała. W wannie się wypoczywa i tam ma być dużo wody, i nie wyobrażam sobie kąpieli w ciągu np. 5 minut, bez całej tej oprawy z solami, olejkami........
Skoro chcesz zużywać mniej wody, wykorzystaj do tego celu prysznic. Skoro go nie masz, to popełniłeś 4 błąd.
Nie można bazować jedynie na wannie i nie brać np. codziennego, szybkiego prysznica w celu odświeżenia się np. przed wyjściem do pracy, kiedy to mamy zazwyczaj najmniej czasu.
Pozdrawiam.



No aż tyle błędów to nie popełniłem. Z jednym sie zgodzę: wybrałem nieodpowiedni rozmiar wanny, choć początkowo wydawało mi się, że będzie ok. Napaliłem się koniecznie na symetryczną i to był mój błąd :( . Niestety mój układ łazienki po części to wymusił. Ale i tak wybrałem najmniejszą rozmiarowo. Teraz wiem, że nawet te najmniejsze są po prostu duuuże.
Nie rozumiem natomiast twojej 3 uwagi :roll: Sprawa relaksu w wannie to nie temat rozważań i przeliczeń tylko indywidualne odczucia każdego z osobna.
Nie mniej jednak jeśli wanna narożna to tlko jak najmniejsza i do tego niesymetryczna.