PDA

Zobacz pełną wersję : niwelacja terenu, porz?dki, ile ???



TommyT
02-06-2003, 08:33
witam,
chciałbym zapytać czy ktoś z forumowiczów jest zorientowany jakie mogą być przyblizone koszty:
-rozbiórka garażu murowanego wraz z usunięciem wszystkich śladów po budyneczku
-zakopanie ziemianki z usunięciem sladów jak wyżej
-usunięcie rosnącego zielska, krzaków, pni po kilku drzewach
-usunięcie starego ogrodzenia, bez podmurówki, tylko słupki pozalewane
-niwelacja terenu 2000mkw , wyrównanie terenu spychaczem, róznice pomiedzy najwyższą górką a dołem ok. 1,5m
-ew. nawiezienie kilku wywrotek ziemi
-wycięcie dwóch dużych, średnica pnia ok 60-70cm, topoli i usunięcie korzeni
rozważam zakup takiej działki i chciałbym się choć w przybliżeniu zorientować jakie koszty mogą mnie na dzień dobry trafić i ew. o ile staraćsię obniżyć cenę, pozdrawiam
Tomek

zbyszekP
02-06-2003, 08:57
Na mojej działce przedtem był sad ze starymi, zaniedbanymi drzewami. Umówiłem się z właścicielem, że usunięcie drzew należy do niego. Trwało to okolo 16 godzin po 35 zł za godzinę pracy koparki Ostrówek (na koszt właściciela). Pnie i gałęzie zostały przesunięte na sąsiednią działkę (jego), a później pocięte.
Splantowanie działki 18 arów kosztowało 1200 zł, ale przesunięto ok 2 m ziemi z górnej na dolną część działki (miałem znaczny spad). Nawiezienie dobrej ziemi kosztowało mnie po 120 zł za wywrotkę Liaz. Myślę, że istotną część wymienionych przez Ciebie prac będzie stanowiło pozbycie się materiału z rozbiórki, no i drewna. Na wszystko są jednak sposoby. Jeżeli planujesz posiadanie kominka, to drewno możesz poukładać w sterty i zachować na później. Cegłę możesz zakopać w głębokim dole, a ziemię z wykopu wykorzystać do wyrównania działki. W sumie nie są to jakieś straszne kwoty.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: zbyszekP dnia 2003-06-02 10:06 ]</font>

Pan Tomas
10-06-2003, 20:14
Cegieł nie wywalaj,zasypiesz i utwardzisz teren,drzewo się przyda,ale najważniejsze!jak masz dużo pracy sprzętem to nie baw się w jakieś Ostrówki i inne małe kopareczki niby tańsze.Ja robiłem dużo(nawożenie,przewożenie,kopanie itp)i wybrałem dużą koparę na czterech dużych kołach.Za godz.droższa,ale robi dwa razy szybciej,a jak robi długo to spadają z cen.W sumie po przeliczeniu zaoszczędziłem 2tyś,przy niwelacji ok.3000tyś m w tym wyrywanie drzew.Sprzęt to podstawa!

marcin24
12-06-2003, 13:03
- co do topoli to mozesz komus je zlecic do wyciecia i ten ktos za robote je zabierze
- codo nawozenia ja bralem swoję ziemie spod hipermarketu ktory budowano 5 km obok. Kamaz kosztowal mnie 30 zl
- co do rozplantowania ziemi to wzielem Fadrome Hanomag. Jest 2 x wiekszy niz ostrowek i za godzine 80 zl ale to napewno sie oplaca.
Pozdrwiam