PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi na czas budowy



mariooo
19-02-2007, 18:00
Jak podchodzicie do tego tematu?

Czy zaraz przy wstawianiu okien instalowaliscie (instalujecie) docelowe drzwi czy macie jakies inne sposoby? Ja troche boje sie zakladac od razu drogie, antywlamaniowe drzwi zeby nikt ich nie uszkodzil, no i nie mam przekonania do dawania kluczy kazdemu z instalatorow.

Zastanawiam sie nad zamontowaniem zwyklych blaszanych drzwi (wyjdzie ok 500PLN) i dopiero po wykonaniu prac wewnetrznych takich jak instalacje, posadzki, tynki zamontowac drzwi docelowe.

Co wy na to??

bwojtek
19-02-2007, 18:34
1. Pierwsza zasada bezpieczeństwa: Klucze od budowy muszą być tymczasowe - wkładki wymieniasz po budowie.
2. Szkoda zakładać docelowe drzwi na etapie "ciężkich" prac. Za przeproszeniem "robole" mają w d... ile za nie zapłaciłeś i żaden nie przyzna się, że to on je uszkodził.
3. Jak masz trochę desek, łat, itp. to możesz tymczasowe drzwi zrobić sam. A jeżeli już metalowe to kup najtańsze drzwi w markecie (200zł?). Zardzewieją za tydzień ale do końca budowy dotrwają.

carpedijem
19-02-2007, 18:44
A nie boisz się, że ci okna uszkodzą? Drzwi chyba twardsze trochę..... Folię grubszą założę, ot i tyle.
a co z alarmem? Bo dla mnie drzwi + okna = alarm

mariooo
19-02-2007, 18:45
w momencie wstawienia drzwi uruchamiam system alarmowy, wiec drzwi drewniane raczej odpadaja :(

jedyny problem jest taki, ze dziure na drzwi mam 108cm, a te marketowe maja skrzydlo 90 + oscierznica co daje 96-98 cm :(

chyba bede musial dziure jakos dechami zabic

mariooo
19-02-2007, 18:47
w momencie wstawienia okien oczywiscie uruchamiam alarm

mariooo
19-02-2007, 18:50
w momencie wstawienia okien oczywiscie uruchamiam alarm

carpedijem
20-02-2007, 13:24
No tak, ale co ci da alarm, skoro twoje drzwi będzie można "z kopa" w sekundę otworzyć? Będziesz miał (znaczy ochrona) mniej czasu na reakcję.

Duży Boban
20-02-2007, 13:29
Ja znalazłem firmę co przy zakupie drzwi zewnętrznych (do wybory m.im CAL i Dierre) wypożycza drzwi na czas budowy gratis. Płaci się tylko za dodatkowy montaż tych drzwi budowlanych.

mariooo
20-02-2007, 13:32
carpediem:

alarm da mi to , ze jak ktos otworzy te drzwi z kopa to i tak wlaczy mi sie alarm - czyli nikt nie ukradnie mi okien, kabli ze scian, rur wodnych polozonych w podlodze, pieca czy grzejnikow, bo to zajmuje troche czasu, a halas bedzie - i ciagu kilkunastu minut pojawie sie na budowie.

carpedijem
20-02-2007, 15:10
wiem, wiem, chodzi tylko o to, że mniejsze prawdopodobieństwo (i większa trochę trudność dla potencjalnego gościa) jeśli drzwi są też porządne. :wink:

pawelurb
20-02-2007, 16:49
miałem wstawione okna a drzwi były zamawiane dopiero po wylewkach i tynkach , wtedy tez uruchomiłem system alarmowy , do tego czasu drzwi były samoróbki , ościeznica z łat , drzwi z desek szalunkowych , koszt znikomy bo tylko zamek , skobel i dwa zawiasy , wytrzymało i nikogo nie kusiło żeby się włamać. ( zamalowane drewnochronem z daleka wyglądały na solidniejsze niż były w rzeczywistości
:D

Heath
21-02-2007, 12:00
Ja po wstawieniu okien chciałem kupić jakieś drzwi tymczasowe, ale nic nie mogłem znaleźć dla otworu o szerokości 110 m. Wziąłem więc 4 deski, zbiłem z nich ramę, przykręciłem do pustaków i zamocowałem na niej płytę OSB. Do tego oczywiście skobel i kłódka.

zenek_akcent
21-02-2007, 12:23
A u mnie wstawiono wszystko jednego dnia (okna, dzrzwi,brama garażowa) natomiat klucz dawałem fachowcom tylko od garazu (do zmiany tylko jedna wkładka) i przed robotami jasno było powiedziane co jest i w jakim jest stanie zeby potem nie powiedziano że "to było wczesniej".
Uważali.

premiumpremium
21-02-2007, 12:25
Ja mam wstawione okna i bramę garażową, drzwi wejściowe mam profesjonalnie wykonane z desek i z folii :P Te docelowe będą montowane po wykonaniu tynków i wylewek.

Piotrusiek
21-02-2007, 19:09
Ja poprostu kupiłem na allegro drzwi wewnętrzne z ościeżnicą i zamkiem za 50zł i to zamontowałem. Alarm oczywiście uruchomiony. Wyszedłem z założenia, że docelowe mogą się zniszczyć, a na wypadek włamania, niech złodzieje niszczą te kartonowe drzwi.

sylvo
21-02-2007, 21:10
Ja wziąłem drzwi balkonowe z demontarzu, przyciąłem je na odpowiednią wysokość, za futryny robią dwie kantówki przykręcone do ściany, zawiasy kupiłem po 2,5 zł, do tego skobel i kłódka.

kropi
21-02-2007, 22:12
Zbili mi z desek :lol: - i tak nie ma się po co włamać, ale jak już ktoś bardzo będzie chciał to strata niewielka i ocaleją okna.
Do takich drzwi też zamocujesz czujnik kontaktronowy.