PDA

Zobacz pełną wersję : super izolacja



Ropuch
20-02-2007, 13:10
Witam wszystkich budujących

Szukam materiału uzolacyjnego gr 10max 15 mm o jakiś super właściwościach izolacyjnych
czy ktoś sie orientuje czy cośtakiego istanieje

Moi "fachowcy" postwawili mi ścianę szczytową za wysoko nie pozostawiając miejsca na izolację od góry

rusek007
20-02-2007, 13:34
Czy chodzi Ci o ocieplenie stropu?
Bo jeśli tak, to co ma ściana szczytowa do ocieplania stropu?

adam_mk
20-02-2007, 13:38
Istnieje. Próżnia.
Można też stosować te płytki, którymi wyłożono Space schuttle. Cienkie, lekkie, absolutnie izolacyjne.
Adam M.

Barbossa
20-02-2007, 13:43
noo w ostateczności materiał poryzowany, o zamkniętych porach i gęstości
1/∞

eRaf
20-02-2007, 14:18
np. http://www.ecotherm-pl.com/informacje_o_produktach_ocieplenie_muru_szczelinow ego.asp
a i pewnie znalazłoby się też coś innego

Gryfpc
20-02-2007, 14:27
Czy chodzi Ci o ocieplenie stropu?
Bo jeśli tak, to co ma ściana szczytowa do ocieplania stropu?

Chodzi o odizolowanie ściany szczytowej od połaci dachu. Ściana szczytowa, to np. ta, na której opiera się płatew. W dachach dwuspadowych, ściana szczytowa ma kształt trójkąta, a izoluje się jej wierzch (oczywiście po wyrównaniu powierzchni np. zaprawą).
Wracając do sedna - pozostaje w powyższym przypadku:
1. Albo podnieść o te kilka cm więźbę stosując wyższą murłatę
2. Albo wcisnąć w istniejącą już szczelinę między szczytówką a więźbą cienki styropian i zastosować lepsze ocieplenie ścian i dachu. Lepsze, czyli z materiałów o jak najwyższych parametrach przenikania (znaczy się najniższych).

Pozostaje pytanie czy masz podbitkę, czy nadbitkę...

Duży Boban
20-02-2007, 14:37
Rok temu na Budmie coś takiego widziałem - jakby folia pęcherzykowa z warstwą folii aluminiowej z jednej albo dwóch stron. Grubość właśnie ok 10 lub 15mm - wg panienki ze stoiska zastępowało kilkanaście centymetrów wełny. Kosztowało strasznie dużo, chyba ponad 20 euro na mkw. To samo widziałem w Grand Designs na jakimś BBC - całe poddasze ocieplili takim czymś. Jakaś kosmiczna technologia :)

marynarka
20-02-2007, 21:20
purenit?bauder pir?

ged
20-02-2007, 22:05
Moi "fachowcy" postwawili mi ścianę szczytową za wysoko nie pozostawiając miejsca na izolację od góry
Kazać majstrom skuć/poprawić swoją fuszerkę, nie zapłacić, odliczyć zmarnowane materiały... opier.... Bez przerwy mieć gotową do pracy inna ekipę. Bez przerwy puszczać w gazetach ogłoszenie: "szukam brygady do ...", "zlecę ..."

fotograf
20-02-2007, 23:19
Moi "fachowcy" postwawili mi ścianę szczytową za wysoko nie pozostawiając miejsca na izolację od góry
Kazać majstrom skuć/poprawić swoją fuszerkę, nie zapłacić, odliczyć zmarnowane materiały... opier.... Bez przerwy mieć gotową do pracy inna ekipę. Bez przerwy puszczać w gazetach ogłoszenie: "szukam brygady do ...", "zlecę ..."

za dużo czytasz książek historycznych jak to kiedyś ekip było pod dostatkiem

Graczyk
21-02-2007, 06:37
Skoro potrzebujesz tak cienkiego izolatora to pewnie masz w tym miejscu nabitkę lub inną konstrukcje ograniczającą przestrzeń. Jeśli tak to poprostu uzupełnij to pianką nieskoprężną żeby nie rozwaliła tej konstrukcji a główne ocieplenie dasz i tak miedzy krokwie.
Sciana pod tą szczeliną i tak będzie izolować niezależnie od tego czy 1W czy 2W a od połaci dachu zaizoluje warstwa wełenki.
Ja też mam taką szczelinę pomiędzy szczytem a nabitką i zamierzam to właśnie tak uszczelnić.