PDA

Zobacz pełną wersję : Kosze w dachu i zalegający śnieg



havo
20-02-2007, 17:12
Witam, mam dość skomplikowany dach i na nim 5 tzw.koszy. Śnieg z połaci częściowo się stopił ale większośc zsunęła sie w kosze i teraz zalega grubą zlodowaciała warstwą. Myślałem o zamontowaniu płotków, ale dekarz radził mi rozważyć położenie kabli grzejnych w tych koszach, co ma podobno zapobiec zaleganiu tam śniegu. Czy ktoś z was ma takie u siebie zainstalowane, albo widział u kogoś i wie jak to się spisuje w reczywistości i jaki jest koszt kabli oraz koszt eksplatacji. Czy muszą być wlączone cały czas aż do stopienia całego śniegu, prosze o jakiekolwiek info na ten temat.

Andrzej Wilhelmi
20-02-2007, 21:30
Kable grzewcze to doskonałe rozwiązanie. System jest sterowany, ma odpowiednie czujniki. Energia kosztuje ale coś za coś. Pobór tej energi występuje okazjonalnie i nie jest zbyt wielki. Pozdrawiam.

WanKon
21-02-2007, 17:54
Panie Andrzeju Wilhelmi podziwiam Pana za wszechstronnośc wiedzy z tematów "dachowych"
Sprawia Pan wrazenie ze lubi to co robi
, szkoda ze juz mam zrobiony dach , ale nie jetem zadowolony z jego jakości(Kutno)

havo
21-02-2007, 19:18
Kable grzewcze to doskonałe rozwiązanie. System jest sterowany, ma odpowiednie czujniki. Energia kosztuje ale coś za coś. Pobór tej energi występuje okazjonalnie i nie jest zbyt wielki. Pozdrawiam.

Super Andrzeju, ale czy instalowaleś lub widziałeś gdzieś taki system, chodzi mi o wypowiedź użytkownika, lub chociaż namiary na kogoś kto to instaluje

Andrzej Wilhelmi
21-02-2007, 22:34
Panie Andrzeju Wilhelmi podziwiam Pana za wszechstronnośc wiedzy z tematów "dachowych"
Sprawia Pan wrazenie ze lubi to co robi...
Duże dzięki za miłe słowa.
Pozdrawiam.

Andrzej Wilhelmi
21-02-2007, 22:39
Super Andrzeju, ale czy instalowaleś lub widziałeś gdzieś taki system, chodzi mi o wypowiedź użytkownika, lub chociaż namiary na kogoś kto to instaluje

Osobiście nie montowałem ale widziałem instalację i skutek jej działania. Instalację taką produkuje firma Polcontact (www.polcontact.pl). Pozdrawiam.

zenek_akcent
22-02-2007, 08:21
Panie Andrzeju Wilhelmi podziwiam Pana za wszechstronnośc wiedzy z tematów "dachowych"
Sprawia Pan wrazenie ze lubi to co robi
, szkoda ze juz mam zrobiony dach , ale nie jetem zadowolony z jego jakości(Kutno)

Dołaczam sie do tego. Pomoc p. Andrzeja bardzo mi sie przydała w kwestii mojego daszku