PDA

Zobacz pełną wersję : Przepuszczający GEBERIT



SAVAGE7
21-02-2007, 07:52
Moja piękna muszla z Koła pokryła się małą stróżką kamienia :cry: . Okazało się że spłuczka przepuszcza wodę która minimalnie sączy się i tworzy brzydki naciek. Podobno Geberity nie robią takich niespodzianek. Czy ktoś wie jak to wyregulować? A może reklamować bo działa dopiero pół roku? Gdzie to zgłosić?

The_Pooh
21-02-2007, 10:44
Jak zdejmiesz przycisko to zobaczysz takie dwa plastikowe bolce (na 1/2 i 1 ladunek wody). Istnieje szansa, ze powodem przecieku jest to, iz ktorys bolec jest za dlugi i przycisk lekko go doscika powodujac "ciurczenie" wody. Lekarstwo: wkrec troche bolce (powinie byn wkrecany, najpiew jeden), zaloz przycisk i zobacz czy woda cieknie. Jak tak to wkrec drugi i powtorz obserwacje.
Moze sie uda ;-) Powodzenia.

Zonzi
21-02-2007, 15:38
A jak nie pomoze powyzsze to zalej zbiornik jakims Cilitem. Moze osadzac Ci sie kamien wewnatrz tych dwoch rurek spustowych i nie zamyka sie do konca odplyw.

Pozdrawiam
Zonzi

semp
21-02-2007, 16:41
Wykrecic cały automat i zamienic uszczelke na dole.

usia12
21-02-2007, 20:47
witam na stronie www.geberit.pl w zakladce ludzie> serwis masz liste firm serwisowych. Ja kilka lat temu tez mialam taki problem pan z serwisu przyjechal naprawił, niestety musiałam zapłacic za dojazd :-? . Przy okazji sprawdził jak było zamontowane i okazało się, że instalator coś pomylił i dlatego puszczało wodę od 4 lat odpukać nic się nie dzieje.

SAVAGE7
22-02-2007, 06:11
bolce nie dotykają przycisków. zleję jeszcze cillitem ale do automatu łapsk nie będę wkładał. jeśli nie pomoże to dzwonię do producenta. zastanawiam się tylko czy uznają mi reklamację bo mam tylko paragon a gwarancja gdzieś wsiąkła.