PDA

Zobacz pełną wersję : bardzo wstepny koszt budowy domu



agatha61
21-02-2007, 11:14
czesc
jestem na etapie wybierania projektu. generalnie chcialabym sie zorientowac czy w ogole mnie stac na dom okolo 130-140m, dacz 4 spadowy z 2 lukarnami, garaz 2 stanowiska.
moze mi napiszecie jakis BARDZO przyblizony koszt poszczegolnych etapow to jest fundamentow, murow, instalacji i wszelkich innych waznych.
A moze ktos budowal cos podobnego i w ile mniej wiecej moze to wyniesc.

oczywiscie wiem ze beda to bardzo pogladowe kwoty ale i to mi bardzo pomoze.
bylabym wdzieczna rowniez za jakies namiary na dobrych fachowcow poszczegolnych etapow budowy domu z okolic Łodzi
Agata

gogo5660
21-02-2007, 11:20
Witaj Twoj post mnie bardzo ale to bardzo rozsmieszyl... Nie da sie podac przyblizonych kosztow budowy domu jak nie masz projektu...A nawet jak masz to ceny co miesiac wzrastaja(czasami spadaja). tak wiec polecam najpierw wybrac jakis projekt i pogadac z architektem(projektantem) tej budy bo czasami dodaja pogladowe kosztorysy moze uda Ci sie zagadac zeby wstepnie podal Ci ile kasy potrzeba na wybudowanie wlasnych czterech katow...

agatha61
21-02-2007, 11:31
tak spodziewalam sie takich odpowiedzi...
otoz wiem, że pzy projektach sa wyceny i wsyepne kosztorysy, ale chodzilo mi o wasze doswiadczenia...obawiam sie ze wyceny przy projektach maja sie nijak do rzeczywistosci.
a bardzo zblizony do moich wyobrazen projekt to ten:

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m4497ce9bb36e7
Agata

premiumpremium
21-02-2007, 12:22
Znów pojawiło się pytanie z serii moich ulubionych :)

Jedni Ci powiedzą, ze koszt to 200tyś, a inni, ze 500tyś. Zależy z czego budujesz, jakie są koszty robocizny, jakie rozwiązania zastosujesz....
Nie mozna jednoznacznie określić przyblizonych kosztów budowy.
Ja za stan surowy swojego domu zapłaciłam 80tyś, a patrząc na dzienniki budowy forumowiczów i z nimi rozmawiając wiem, ze koszty poniesione przez nich (parametry domów b. zblizone) to 110-140tyś., na tym samym etapie budowy.

gogo5660
21-02-2007, 12:24
Mój znajomy ma podobny projekt...Dwa lata temu wybudowal do poziomu zero i na tym poprzestal...Koniec kasy... Teraz chce to sprzedac i nie ma chetnych...Ale powiem Ci ze projekt Manuela (pracowni nie pamietam chyba Archipelag) kosztowala kolege ok 500 tys...

NOTO
21-02-2007, 12:26
Rozumiem, że to Twoje pierwsze posty - ale tytuł jest bardzo enigmatyczny - spróbuj go poprawić. W zasadzie na takie pytania nie powinno się odpowiadać - jest to zgodne z netetykietą.

agatha61
21-02-2007, 13:01
http://www.dobredomy.pl/?id_project=97

czy Manuela to ten?
Ten tez mi sie podoba, na jakim etapie zamknal sie w 500 tys?
Jasne ze to jeden z pierwszych moich postow, dopiero zaczynam myslec o budowie i mnie to wszystko troche przeraza. nie chce zrobic jak znajomy jednego z forumowiczow i na pewnym etapie zamknac temat z braku kasy stad te pytania.
Nie chce zadnych szalenczych cenowo rozwiazan, ale chyba tez nie satysfakcjonuje mnie sprawa typu: jakikolwiek byle byl dom, bo to nie sztuka potem zalowac decyzji.

Agata
PS postaram sie na przyszlosc z tytulem

M@riusz_Radom
21-02-2007, 13:14
Ale powiem Ci ze projekt Manuela (pracowni nie pamietam chyba Archipelag) kosztowala kolege ok 500 tys...

Manuela za 500 000 PLN - no to kolega kolegi chyba przyszalał na wykończeniówce. I to bardzo.

Bełatka
21-02-2007, 15:12
Rozumiem , bo sama byłam takim nowicjuszem. Stan surowy domu LK&512 , po przeróbkach podpiwniczonego wyniósł mnie 150 000 zł , a max-a płaciłam
po 2,20 zł za sztukę, dachówka tania, bo już się pieniążki kurczyły.
Bloczek betonowy cena brutto 4,51 zł za sztukę. Murarze byli dość tani 23 zł za m2 ściany i stropu, ale po raz drugi bym ich nie wzięła. Początkowo zakładaliśmy 130 000 zł , ale nie przewidzieliśmy wzrostu cen materiałów w 2006 roku.

gibzwein
21-02-2007, 19:08
Koszt stanu deweloperskiego ok 2500zł/m2 pow. użytkowej. Firma budowlana, umowa, materiały i nadzór, zero ryzyka wzrostu cen. Pozdrawiam.